Sukomplektuota „Neptūno“ sudėtis: geriausias pirkinys, „X faktoriai“ legionieriai ir vyr. trenerio klaustukas

(11)
Rugpjūčio 5 d. 11:30
Klaipėdos klubas baigė vasaros darbus
Klaipėdos klubas baigė vasaros darbus
Edgaras Pulkovskis
Krepsinis.net

Klaipėdos „Neptūno“ komanda baigė sudėties komplektavimo darbus ir dabar gali ramiai laukti pirmosios stovyklos pradžios, kuri – jau po kelių savaičių.

Portalas Krepsinis.net šią vasarą apžvelgs visų 12 Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ekipų komplektacijos darbus. Pirmasis akiratyje – „Neptūnas“.

Gynėjų grandis

Pagrindinio atakų organizatoriaus pareigas išlaikys Žygimantas Janavičius, kuris yra solidus žaidėjas LKL kovoms. Priešingai nei pastaraisiais metais, dabar „Neptūnas“ sugebėjo įsigyti vilčių teikiantį kitą gynėją – Malieką White‘ą.

Šis amerikietis atvyksta iš Vengrijos klubo, kur rinko 14,3, taško, 2,5 atkovoto kamuolio, 4,4 rezultatyvaus perdavimo ir 13,3 naudingumo balo vidurkius. M.White‘as turi geresnį metimą iš toli nei Ž.Janavičius, bet taip pat nėra patikimiausias metikas – 31,8 proc. pataikymas Vengrijoje. Tai kartais pernelyg į taškų rinkimą įsijaučiantis žaidėjas, kuris mėgsta aikštelėje siautėti, o vieno išskirtinio įgūdžio išskirti negalima – pagal „Synergy“ duomenis, tiek „du prieš du“ situacijose, tiek metimuose iš statinių padėčių tai buvo „vidutinis“ pasirodymas Vengrijos lygoje, kur jo klubas nukeliavo iki finalo.

Galima sakyti, kad M.White‘as yra biudžetinis gynėjas, kuris turi kitokias savybes nei Ž.Janavičius ir, esant reikalui, galės pažaisti atakuojančio gynėjo pozicijoje.

Geriausias tarpsezonio „Neptūno“ pirkinys, žinoma, yra Mindaugas Girdžiūnas. Vilniaus „Ryte“ jam praėjusiame sezone žibėti nepavyko, bet gynėjas išlieka vienas geriausiai „vienas prieš vieną“ rungtyniaujančių savo pozicijos žaidėjų LKL. Galima neabejoti, kad M.Girdžiūnas bus vienas puolimo lyderių ir taps didele uostamiesčio komandos paspirtimi. Taip pat Mindaugas Brazys galės M.Girdžiūną naudoti ir įžaidėjo pozicijoje, ką sėkmingai anksčiau toje pačioje ekipoje yra daręs tiek Kazys Maksvytis, tiek Dainius Adomaitis.

Apskritai „Neptūno“ gynėjų grandyje matome iškart du combo stiliaus žaidėjus, todėl M.White‘as ir M.Girdžiūnas galės rungtyniauti kartu arba keisti vienas kitą.

„Neptūnas“ dar turi jaunuosius Matą Vaitkų bei Adomą Sidarevičių. Krepsinis.net žiniomis, pastarasis gali būti paskolintas Jonavos „CBet“ komandai – abi pusės veda derybas dėl šio sandorio. Vadinasi, M.Vaitkus turėtų gauti minučių rotacijoje arba tas pats A.Sidarevičius, jeigu jo nepavyks išnuomoti Virginijaus Šeškaus komandai.

Didelės problemos „Neptūnas“ gynėjų grandyje neturės, nes tas pats Deividas Gailius gali pažaisti „antru numeriu“, kas jam tapo įprasta pastaraisiais metais.

Mineikis Mineikis

Puolėjai

Čia iškart reikėtų pradėti nuo D.Gailiaus situacijos – puolėjas turėjo variantų iškeliauti į Turkiją, todėl atsiuntė klubui sutarties nutraukimo raštą, kuris būtų įsigaliojęs, jeigu būtų sumokėta 30 tūkstančių eurų išpirka. Vis dėlto per nustatytą terminą niekas išpirkos nesumokėjo, o pats krepšininkas to nepanoro daryti, todėl nusprendė likti Klaipėdoje.

Paskutinis šansas parodyti save yra Matui Jogėlai. Puolėjo praėjęs sezonas buvo išties nuviliantis, tad paskutiniais kontrakto metais reikia rodyti proveržį, kitaip kitą vasarą surasti darbą pajėgiame klube ir gauti solidžią algą bus itin sudėtinga. M.Jogėlai žūtbūt reikia gerinti pataikymą iš toli, kuris praėjusiame sezone siekė tik 25,3 proc.

Nojus Mineikis yra žaidėjas, kurio pasirodymą „Neptūne“ stebėti bus bene įdomiausia. Sezono pabaigoje šis snaiperis parodė savo geriausią versiją, todėl natūralu tikėtis, kad per vasarą N.Mineikis dar labiau patobulėjo bei galės duoti dar didesnę naudą komandai.

Vienoje pozicijoje „Neptūnas“ turės tris puolėjus, bet tiek D.Gailius, tiek M.Jogėla gali slinktis į „antro numerio“ poziciją. Tas pats N.Mineikis gali pabūti sunkiuoju kraštu, kai reikia išplėsti aikštelę, kadangi yra itin pavojingas ties perimetru.

Sunkiųjų kraštų grandis kelia daugiausiai klaustukų – čia Rinaldas Malmanis bei Oskaras Pleikys.

Mažai pažįstamas yra latvis R.Malmanis, kuris Ispanijos lygoje trynė suolą Mursijos UCAM klube. Portalui Krepsinis.net kolegos Ispanijoje teigė, kad puolėjas pernelyg ilgai užsibuvo Ispanijoje vis tikėdamasis šanso ir jam reikėjo keliauti į silpnesnę komandą dar prieš dvejus metus, nes mūsų kaimynui jau yra 26-eri, bet profesionaliame krepšinyje jis vis dar nieko nėra parodęs.

R.Malmanis yra tvirtas 206 cm ūgio puolėjas, kuris gali pažaisti ir vidurio puolėjo pozicijoje. Taip pat yra darbštus gynyboje, gerai kovoja dėl kamuolių. Skautingo ataskaitose teigiama, kad yra neblogas metikas iš toli, bet šį faktą patvirtinti arba paneigti labai sudėtinga, kadangi net Valmieros klube R.Malmanis mažai atakuodavo krepšį. „Neptūnas“ duos šiam legionieriui daug minučių ir galimybių pasireikšti, bet latviui tikrai reikės laiko tam, kad įsibėgėtų ir nusivalytų visas susikaupusias rūdis. Niekada savo karjeroje jis neturėjo tokio vaidmens, todėl prisitaikyti prie jo taip pat reikės laiko.

Verta pridurti, kad R.Malmanio „Neptūne“ neturėjo būti, jeigu ne Mindaugo Kačino situacija. Puolėjas buvo pasirašęs sutartį ir pasirengęs sugrįžti, bet sutartyje turėjo savaitės pabėgimo terminą ir juo pasinaudojo Nyderlandų klubas, sumokėjęs nedidelę išpirką bei perėmęs žaidėją. „Neptūnas“ per mažiau nei savaitę rado kitą variantą vietoje M.Kačino.

O.Pleikys turėtų būti antras pasirinkimas „ketvirto numerio“ pozicijoje. Puolėjas savo šansų sulaukė praėjusiame sezone, bet nieko ypatingo, apart KMT mačo su panevėžiečiais, neparodė. Tai yra dar 21-erių žaidėjas, kuris vertas šanso išbandyti jėgas LKL.

Gustys Gustys

Vidurio puolėjai

Grandis yra visiškai nauja – čia atvyko 23-ejų Austinas Wiley ir 27-erių Rokas Gustys. Amerikietis praėjusiame sezone rungtyniavo Vokietijos antroje lygoje, kur fiksavo dvigubo dublio statistiką (13,8 tšk., 11,1 atk. kam., 17,7 naud. bal.).

211 cm ūgio A.Wiley yra gynybinio stiliaus žaidėjas, kuris turi tvirtą kūną, gerai kovoja dėl kamuolių ir blokuoja varžovų metimus. Puolime jis nereikalauja kamuolio, o savo didžiąją dalį taškų kraičio susirenka taisydamas netikslius komandos draugų metimus.

A.Wiley net ir Vokietijos antrojo diviziono mastais neturėjo jokio išskirtinio statistinio rodiklio. „Synergy“ duomenimis, „vidutiniškai“ žaidė nugara į krepšį, kartojo komandos draugų metimus bei įkirtinėjo krepšio link. „Labai gerai“ bėgo į greitą puolimą, bet tokių situacijų buvo tik 9,3 proc. iš visų sezono atakų. Akivaizdu, kad A.Wiley yra biudžetinis variantas su aiškia užduotimi – kamšyti spragas gynyboje ir išnaudoti savo šansus puolime, kurias sukurs komandos draugai, bet rezultatyvumo ir ryškių pasirodymu po varžovų krepšiu iš jo tikėtis neverta.

R.Gustys mums puikiai pažįstamas žaidėjas, kurio agentai ilgą laiką prašė 90–100 tūkstančių eurų. Panašu, kad „Neptūnui“ pavyko nusiderėti, bet bent jau 80–85 tūkst. šis centras per sezoną tikrai uždirbs. Krepsinis.net žiniomis, Panevėžio „Lietkabelis“ rimtai svarstė šį žaidėją, bet pasirinko Beną Griciūną dėl R.Gusčio charakterio subtilybių.

R.Gustys Utenos „UniClub Casino Juventus“ komandoje turėjo permainingą sezoną, bet jo pajėgumu abejoti negalima. Tai yra žaidėjas, kuris LKL gali būti didele jėga ir tai jau yra įrodęs. Šalia A.Wiley R.Gustys yra labai tinkamas žaidėjas ir „Neptūnas“ čia vasaros rinkoje nučiupo tikrai gerą žaidėją.

Išvykę žaidėjai: Tomo Leimanio paleidimas yra labai suprantamas – latvis atrodė itin prastai. Edgaras Želionis galbūt dar būtų davęs nemažai naudos, bet „Neptūnas“ jam permokėti nenorėjo, o ir pačiam veteranui keliauti rungtyniauti į Taivaną ir susižerti solidžią sumą buvo geras sprendimas. B.Griciūnas persikėlė į „Lietkabelį“ ir jam tai yra neabejotinas žingsnis į priekį. Julius Jucikas galėjo likti Klaipėdoje ir klubas rinkosi tarp jo bei R.Gusčio. Martynas Mažeika jau yra veteranas, kuriam reikia keltis rungtyniauti į „Gargždus“, NKL arba baigti karjerą. Labiausiai nuvylęs žaidėjas per pastaruosius dvejus metus „Neptūne“ yra Klaidas Metrikis. Atrodė daug žadantis sunkusis kraštas su kovotojo charakteriu ir geru metimu iš toli, bet taip jam atsiskleisti ir nepavyko. Galbūt dabar laikas grįžti laipteliu žemyn ir tada vėl bandyti „kabintis“ kitoje LKL komandoje, nes su 3 taškų ir 2 naudingumo balų statistika vargu, ar galima tikėtis rasti darbą kažkur geriau.

Brazys Brazys

Išvada. „Neptūnas“ turėjo tapti D.Adomaičio komanda, bet strategas sulaukė kvietimo iš Japonijos ir jo atsisakyti negalėjo, kadangi ten jo alga sieks 280 tūkstančių eurų, kas yra 3 kartus daugiau nei galėjo pasiūlyti klaipėdiečiai. Protingas trenerio sprendimas ir ta prasme, kad jis pamatė, jog pajėgesnės lentynos komandose jam vietos dabar nėra, o po metų Japonijoje rinkos kaina tikrai nekris. Kitą vasarą galbūt situacija susiklostys dėkingiau ir D.Adomaitį vėl matysime užsienyje Europoje, o jeigu ne, darbo LKL tikrai jam atsiras.

Dabar „Neptūnas“ patikėjo vairą M.Braziui, kuriam tai bus pirma tokia patirtis. Buvo siūlytas darbas ir Kęstučiui Kemzūrai, taip pat klausinėta apie Donaldą Kairį, bet nuspręsta surizikuoti ir pasitikėti M.Braziu. „Neptūnas“ jau yra nudegęs su Tomu Gaidamavičiumi, kuris tarsi buvo įrodęs vertę su jaunimo komanda, bet pagrindinėje ekipoje nieko nenuveikė.

M.Brazys nors vyr. trenerio patirties ir neturi, tačiau turi sukaupęs nemažai žinių dirbdamas su tuo pačiu D.Adomaičiu ir neabejotinai tęs jo liniją. Vienu aspektu M.Brazys jau tikrai lenkia T.Gaidamavičių – komplektacijoje dirbama kur kas įdomiau. Pamename, kad pastaraisiais metais „Neptūnas“ apskritai vengė legionierių arba jeigu turėjo sudėtyje vieną užsienietį, tai būdavo „už sriubos lėkštę“ žaidžiantys prastos kokybės gynėjai. Kol kas M.White‘as, A.Wiley ir R.Malmanis taip pat nėra aukščiausios lentynos užsieniečiai, bet bent jau jų pirkimas atrodo turintis logiką bei su potencialu.

„Neptūno“ sudėtis atrodo tikrai sustiprėjusi. D.Gailiui nebereikės vienam tempti viso puolimo vežimo, kadangi gynėjų grandyje atsirado dar bent jau du žaidėjai, galintys rinkti taškus. R.Gustys tikrai bus naudingas ir kompensuos B.Griciūno netektį, o visus tris legionierius–„X faktorius“, kol šie įsibėgės arba ras savo vietą sudėtyje, galės pridengti kiti žaidėjai. Sudėtyje matome, kad dauguma žaidėjų gali rungtyniauti per kelias pozicijas. Taip pat komanda turi potencialą žaisti agresyviai gynyboje bei greitai bėgti į atakas.

Žinoma, kad didžiausias klaustukas yra M.Brazio figūra, nes jam tai bus nauja patirtis, bet jeigu jam pavyks susitvarkyti su savo užduotimis, „Neptūnas“ tikrai bus aukščiau nei 7-a pozicija, kurioje buvo praėjusiame sezone. Potencialo tapti vyr. treneriu M.Brazys tikrai turi ir pats laikas jam bandyti tai daryti, o jeigu nepavyks, visada galima bus likti asistento vaidmenyje. Klaipėdiečiams reikia kantrybės ir duoti laiko M.Braziui dirbti, o ne skubėti atleisti, jeigu bus patirtas vienas–kitas netikėtas pralaimėjimas. Skuboti atleidimai ir keitimai vardan keitimo LKL yra nieko gero neatnešantys, ką parodė praėjusiame sezone Prienų komanda.

Pateikti prognozę dabar labai sudėtinga, nes uteniškiai ir jonaviškiai dar neturi sudėčių, taip pat „Šiauliams“ dar reikia įsigyti įžaidėją ir centrą. Logiškas spėjimas būtų 5–6 vieta reguliariajame sezone.

„Ilgoji pertrauka“: išsamiai apie Eurolygą – įdomiausi naujokai, kas gali iššauti, Šaro (ne)lemiamas sezonas, prognozės ir „Žalgirio“ perspektyvos

11 komentarai
Naujausi komentarai (11)
Geriausiai ivertinti (11)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Eurolyga