10 LKL klubų žaidėjų, kurie labiausiai padidino savo rinkos vertę (24)

Sausio 19 d., 12:17
(BNS nuotr.)
(BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezonas pasiekė pusiaukelę, tad pats laikas pasižvalgyti po žaidėjus, kurie labiausiai džiugina, o kurie – nuvilia.

Pirmajame Krepsinis.net straipsnyje pateikiame 10 atletų, kurie po šio sezono gali tikėtis sulaukti solidesnių pasiūlymų iš kitų komandų, jeigu taps laisvaisiais agentais. Jeigu juos vis dar sies kontraktas su dabartiniu klubu, tuomet gali drąsiai kreiptis į klubo vadovus ir prašyti padidinti atlyginimą. Pabrėžiame, kad renkantis kai kuriuos žaidėjus buvo žiūrima ne tik į jų pasirodymą LKL, bet tarptautiniame turnyre, kuris yra dar didesnis faktorius nei žemesnio lygio vietinis čempionatas.

Dešimtuke nerasite tokių žaidėjų kaip Ivanas Buva, Deividas Gailius ar Patrickas Milleris, kurie žiba LKL kovose, bet jų geras pasirodymas nėra toks, kuris padidintų ir taip aukštą jų vertę, kadangi visi trys atletai yra brangiausi savo ekipose, o ir vasarą tikėtis ženkliai didesnio uždarbio jie vargu, ar gali tikėtis.

REKLAMA

Verti paminėjimo: Ignas Sargiūnas, Simas Jarumbauskas, Justas Furmanavičius, Kahlilas Thomasas, Vitalijus Kozys, Justinas Ramanauskas, Marius Valinskas, Gediminas Orelikas, Nikola Radičevičius, Juwanas Durhamas.

Elmore'as Elmore'as

Jonathanas Elmore‘as (26 metų 191 cm ūgio, „Šiauliai“). LKL: 32 min., 17,3 tšk., 3,4 atk. kam., 6,1 rez. perd., 18,1 naud. bal.

Tikras šio sezono atradimas legionierių korpuse ir vėl jį padarė šiauliečiai. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad per pastaruosius ketverius metus buvo prašauta su galimybe žaidėjų, bet tiek praėjęs, tiek šis sezonas pažymėtas tuo, kad surandami tinkami gynėjai Antano Sireikos schemoms ir tie žaidėjai sau nusikala galbūt karjeros kontraktus. J.Elmore‘as yra geresnis žaidėjas nei Elvaras Fridrikssonas ir turintis daugiau potencialo rungtyniauti geresniame klube nei Belgijos. J.Elmore‘as vasarą buvo siūlytas dar kelioms LKL komandoms, tarp kurių buvo ir Panevėžio „Lietkabelis“, bet Europos taurės klubui reikėjo kitokio plano žaidėjo. J.Elmore‘as yra labiau atlikėjas nei kūrėjas ir aukštesniame lygyje jį galima matyti būtent „antro numerio“ pozicijoje. Amerikietis kartais pameta galvą ir aikštelėje ima siautėti, todėl būtų įdomu pamatyti, kaip jis atrodytų siauresniuose rėmuose nei yra „Šiauliai“, kur jam leidžiama viskas.

REKLAMA

Joshas Nebo (24 metų 206 cm ūgio, Kauno „Žalgiris“). LKL: 19 min., 7,6 tšk., 5,7 atk. kam., 11,5 naud. bal. Eurolyga: 24 min., 8,8 tšk., 6,6 atk. kam., 13,3 naud. bal.

Šis centras yra vienas iš kelių žaidėjų, kurie verti „Žalgiryje“ likti ir kitam sezonui. Žinoma, kad čia vertiname pasirodymą Eurolygoje, kur kauniečiai jau seniai į nieką nepretenduoja, o tokiems žaidėjams kaip J.Nebo kiekvienas mačas yra nauja proga įrodyti savo vertę pajėgiausiame Senojo žemyno klubiniame turnyre. J.Nebo pateko į dėkingą situaciją, kadangi Joffrey Lauvergne‘as patyrė traumą ir nežaidžia ilgai, o šis amerikietis automatiškai tapo pagrindiniu „penktu numeriu“. Bus įdomu stebėti, kaip J.Nebo seksis, kai prancūzas jau bus rikiuotėje, o dar savo argumentų kovoje dėl minučių turės ir Marekas Blaževičius. J.Nebo labai priklausomas nuo įžaidėjų jam sukuriamų progų, bet sezonui įsibėgėjus vis dažniau matome jį metant vidutinius metimus, kuriuos pataiko neblogai. Saugant krepšį J.Nebo yra tikrai patikimas žaidėjas ir nebūtų didelė staigmena, jeigu vasarą jo kontraktą perimtų stipresnė Eurolygos komanda.

Radzevičius Radzevičius

REKLAMA

Gytis Radzevičius (26 metų 197 cm ūgio, Vilniaus „Rytas“). LKL: 26 min., 9,7 tšk., 6,6 atk. kam., 1,1 rez. perd., 15 naud. bal.

Dar praėjusio sezono pradžioje Donaldas Kairys nenorėjo savo komandoje matyti šio žaidėjo, atvykusio iš Utenos ekipos, tad buvo galvojama apie jo skolinimą. Vis dėlto viskas susiklostė taip, kad G.Radzevičius iš beveik nereikalingo krepšininko tapo itin svarbia figūra „Ryto“ sudėtyje. Reikia pabrėžti, kad šio puolėjo rinkos vertės padidėjimą labiau lemia geras pasirodymas FIBA Čempionų lygoje, bet ir vietinėse pirmenybėse jo statistika tapo solidesne. G.Radzevičius yra tas krepšininkas, su kuriuo „Rytas“ turi pratęsti sutartį ir įteikti jam solidesnį kontraktą, kurio jis nusipelnė. Didžiulį kovingumą ir itin agresyvų „lipimą ant lentos“ rodantis G.Radzevičius yra tas žaidėjas, kuris turi potencialo net kilti į Eurolygos lygį. Dabar jau nebe Arnas Butkevičius, o būtent G.Radzevičius atrodo kaip arčiau šio turnyro kovų esantis žaidėjas.

Panagiotis Kalaitzakis (23 metų 200 cm ūgio, Panevėžio „Lietkabelis“). LKL: 24 min., 9,7 tšk., 4,1 atk. kam., 2,4 rez. perd., 1,9 per. kam., 11,4 naud. bal. Europos taurė: 28 min., 14,3 tšk., 3 atk. kam., 2,2 rez. perd., 13,2 naud. bal.

REKLAMA

Tikras proveržio sezonas šiam graikui, kuris tik sausio 2-ąją paminėjo 23-ąjį gimtadienį. Puolėjas per vasarą padarė didelį žingsnį į priekį ir yra vienas iš tų faktorių, kodėl „Lietkabelis“ stebina šiame sezone Europos taurėje, kadangi nebrangus atsarginio „trečio numerio“ rolei turėtas legionierius suspindėjo taip, kad gauna daug minučių ir „antro numerio“ pozicijoje. P.Kalaitzakis buvo tas brolis dvynys, kuris nusileido talentu Georgiosui, bet sunkus darbas treniruotėse duoda vaisių ir dabar P.Kalaitzakis yra svarbus žaidėjas vidutinėje Europos taurės komandoje. P.Kalaitzakis daug duoda gynyboje, kur yra itin kibus ir savo ilgomis rankomis perima nemažai kamuolių. Taip pat jis pagerino tritaškių pataikymą, kuris šiame LKL sezone siekia 35,1 proc., kas yra geriausias jo rodiklis karjeroje. „Lietkabelis“ gali trinti rankomis, kad vasarą su P.Kalaitzakiu pasirašė dvejų metų kontraktą.

Staniulis Staniulis

REKLAMA

Giedrius Staniulis (30 metų 206 cm ūgio, „Šiauliai“). LKL: 27 min., 14 tšk., 8,1 atk. kam., 18,8 naud. bal.

Vasarą centras buvo arti persikėlimo į Jonavos „CBet“ ekipą, bet galiausiai pasirašė sutartį su „Šiauliais“ ir šiuo metu atrodo, kad pasirinko tikrai teisingai. A.Sireika moka atskleisti įžaidėjus ir vidurio puolėjus, ką matėme Lauryno Biručio ir Donato Sabeckio siautėjimo laikais, o dabar analogiška situacija yra su kitais žaidėjais. G.Staniulis jaučia didelį trenerio pasitikėjimą ir pats yra labiau užtikrintas savimi, o tai parodo ir 68 proc. baudų pataikymas, kuris yra geriausias karjeroje. G.Staniulis dabar žaidžia savo karjeros pike ir toks jo spindėjimas LKL grąžina jo karjerą į kur kas geresnę situaciją nei kai jis žaidė Prancūzijos trečioje lygoje ar pasukęs į NKL pas Virginijų Šeškų. G.Staniulis po sezono gali tikėtis dar solidesnio pasiūlymo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Benas Griciūnas (27 metų 213 cm ūgio, Klaipėdos „Neptūnas“). LKL: 21 min., 13,3 tšk., 7,9 atk. kam., 16,8 naud. bal.

Praėjusiame sezone centras buvo dešimtuke žaidėjų, kurie labiausiai nuvilia, o dabar taip šovė į viršų, kad savo naudingumo balų vidurkį padidino lygiai dvigubai – nuo 8,4 iki 16,8. Ir didelio pasikeitimo „Neptūne“ nebuvo, kadangi sudėtis išliko panaši ir treneris daugiausiai mačų vadovavo tas pats – Tomas Gaidamavičius. Dabar atvyko Dainius Adomaitis, bet tai yra gera naujiena B.Griciūnui, kadangi šis strategas taip pat akcentuoja centrų išnaudojimą, todėl B.Griciūnas tokius skaičius gali išlaikyti ir toliau. B.Griciūnas šiame sezone atrodo tikslesnis, aštresnis, greitesnis ir labiau pasitikinti savimi. Vis dar Achilo kulnu yra baudų pataikymas (46,9 proc.), todėl šiek tiek pagerinus šį rodiklį, galima būtų tikėtis dar geresnės statistikos. Svarbiausia, kad B.Griciūnas efektyviai išnaudoja savo atkarpas aikštelėje ir prie tokios rolės yra įpratęs, o geresnėje komandoje būtent to ir galėtų tikėtis.

REKLAMA

Šaulys Šaulys

Evaldas Šaulys (28 metų 191 cm ūgio, Jonavos „CBet“). LKL: 24 min., 13 tšk., 3,2 atk. kam., 1,1 rez. perd., 13,8 naud. bal.

Simboliška, kad ir šis žaidėjas praėjusiame sezone buvo tarp labiausiai nuvylusių krepšininkų. Skirtingai nei B.Griciūnas, E.Šaulys dar vieno šanso nesulaukė ir vasarą turėjo keliauti į kitą ekipą už gerokai mažesnę algą nei ji buvo uostamiestyje. Šis V.Šeškaus ėjimas pasiteisino visu 100 proc., kadangi E.Šaulys rodo net geresnį žaidimą nei jis buvo „Šiauliuose“ prieš persikeliant į „Neptūną“. Ir E.Šaulys nėra tas atvejis kaip Kahlilas Thomasas ar Vitalijus Kozys, kurie gavo itin daug minučių dėl kitų žaidėjų traumų ir taip parodė solidesnį žaidimą nei galbūt galima buvo tikėtis. E.Šaulys savo skaičius renka pilnos sudėties „CBet“ gretose ir nežaisdamas po 30 minučių, kas yra būdinga V.Šeškaus treniruojamose ekipose. E.Šaulys tritaškius pataiko 46,5 proc. tikslumu, atlikdamas 3,9 metimo per mačą, o tai yra įspūdingas rodiklis. Patikimas metikas, kuris vasarą tikrai sulauks patrauklių pasiūlymų, kadangi tokie metikai rinkoje nesimėto.

REKLAMA

Rapolas Ivanauskas (23 metų 207 cm ūgio, Prienų „Labas GAS“). LKL: 26 min., 11,4 tšk., 6,1 atk. kam., 13,9 naud. bal.

Po pusės sezono „Ryto“ gretose šis puolėjas nepaliko jokio gero įspūdžio ir aišku tam įtakos turėjo tiek minučių, tiek patirties stoka. Dabar R.Ivanauskas pasuko teisinga kryptimi – į gerokai silpnesnę LKL ekipą, kur gavo daug minučių ir svarbų vaidmenį. Konkurencija priekinėje prieniškių linijoje nėra maža, bet R.Ivanauskas atrodo gerokai užtikrinčiau nei, pavyzdžiui, Erikas Venskus, kuris yra sukaupęs daugiau patirties už savo kolegą, nors ir yra dvejais metais jaunesnis. Pirmasis svarbus aspektas, leidžiantis R.Ivanauskui rungtyniauti sėkmingai – pataikymas iš toli – jis siekia 42,2 proc., išmetant po 3 tritaškius per mačą. Kovoje dėl kamuolių šis aukštaūgis taip pat yra patikimas žaidėjas. Turint omenyje, kad R.Ivanauskui vasario viduryje bus tik 24-eri, o jam yra pirmas normalus pilnas sezonas profesionaliame krepšinyje, stiebtis aukštyn jis tikrai turi vietos. Šiek tiek rinkos kainą mažina tai, kad R.Ivanauskas žaidžia absoliučiai paskutinėje LKL ekipoje, bet tai neturėtų sutrukdyti vasarą padaryti bent jau vieną žingsnį į priekį. 

REKLAMA

Beručka Beručka

Arnas Beručka (24 metų 196 cm ūgio, Pasvalio „Pieno žvaigždės“). LKL: 34 min., 12,9 tšk., 4 atk. kam., 2,5 rez. perd., 12,6 naud. bal.

Po nesėkmingo pirmojo bandymo gauti progą parodyti sugebėjimus LKL pirmenybėse gynėjas pasuko į Slovakiją, kur buvo ryškus ir rezultatyvus. Vasarą A.Beručka nusprendė grįžti į Lietuvą, bet tikrai nesitikėjo, kad taps vienu daugiausiai minučių ant parketo praleidžiančių LKL žaidėjų. Situacija Pasvalyje susiklostė tokia, kad pagalbiniai krepšininkai turėjo stoti į pagrindines pozicijas ir jose rodyti savo sugebėjimus. A.Beručka pradžioje įsibėgėjo nestabiliai, bet pastaruoju metu tapo stabiliu dviženklininku abejose pagrindinėse statistikos kategorijose. A.Beručkai reikėtų pasitempti metant baudas, kurių tikslumas yra vos 51,2 proc. (21/41), bet jis labai sėkmingai atakuoja iš toli – 39,8 proc., atliekant net 5,9 šūvio per mačą, kas yra trečias rodiklis visoje lygoje.

REKLAMA

Joshua Newkirkas (27 metų 185 cm ūgio, Alytaus „Dzūkija“). LKL: 28 min., 14,5 tšk., 3 atk. kam., 4,6 rez. perd., 12,5 naud. bal.

Metus krepšinio nežaidęs ir Rusijos Superlygos klubo peržiūros nepraėjęs amerikietis į Lietuvą sutiko atvykti vos už kelis tūkstančius siekiantį mėnesinį atlyginimą. „Dzūkija“ rizikavo su šiuo žaidėjo įsigijimu, bet pataikė tiesiai į dešimtuką, nes gavo patikimą taškų rinkiką. Kažko panašaus galima buvo tikėtis, kadangi Čekijoje J.Newkirkas buvo ryškus ir rezultatyvus, bet daug raudonų šauktukų prietaisų skydelis rodė dėl jo sugebėjimų aukštesniame lygyje ir po metų be krepšinio. Galbūt tas LKL lygis nėra toks jau aukštesnis nei Čekijos, jeigu ir čia J.Newkirkas sugeba rodyti solidų žaidimą? Žinoma, kad pakelti savo rinkos vertę nėra sudėtinga, kai ji ir taip labai žema, bet „Dzūkija“ dar kartą surado amerikietį, kuris kainuoja mažai, duoda daug naudos, o po to šoks į aukštesnį lygį. Tokių pavydžių pastaraisiais metais buvo ne vienas ir ne du.

J.Vainauskas: kodėl paliko „Lietkabelį“, kaip rado Čanaką, kodėl dirbo su „BeoBasket“ ir kaip su „Žalgiriu“ varžėsi dėl Jankūno parašo


24 komentarai
Naujausi komentarai (24)
Geriausiai ivertinti (24)
PRO komentarai (5)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL