A.Sireika apie pirmą sezono dalį: vertinu blogai – netenkina nei užimama vieta, nei žaidimas

Sausio 19 d., 14:33
A.Sireika buvo griežtas (BNS nuotr.)
A.Sireika buvo griežtas (BNS nuotr.)
Šaltinis: BC Šiauliai

Pergalingomis rungtynėmis prieš Pasvalio „Pieno žvaigždės“ savo žiūrovų akivaizdoje „Šiauliai“ užbaigė antrąjį „Betsafe–LKL“ čempionato ratą. Laimėję 5 rungtynes ir patyrę 13 pralaimėjimų geltonieji užima aštuntą vietą.

Apie įveiktą pirmąją reguliaraus sezono pusę, nudžiuginusius žaidėjus, konkurenciją lygoje bei dvejas artėjančias rungtynes su Kauno „Žalgiriu“ bcsiauliai.lt svetainei mintimis pasidalino komandos vyr. treneris Antanas Sireika.

– Treneri, pirma pusė reguliaraus sezono baigta. Kaip vertinate komandos pasirodymą?

– Pradėjome labai optimistiškai. Ir pagal žaidėjų sudėtį viskas buvo gerai. Bet, jeigu trumpai įvertinti, aišku, vertinu blogai. Nepatinka užimama vieta ir žaidimas. Norėčiau geresnio žaidimo, nes pradžia tai buvo tikrai optimistinė. Prie Beno Griciūno prisijungė Rokas Gustys, tai galvojau, kad turėsime tikrai pajėgius priekinės linijos didelius žmones.

REKLAMA

Pritrūko lyderio, kad užimtumėme geresnę vietą. Kartais neblogai sužaisdavo ir Akeemas Wrightas, ir Kevinas Hardy. Vėliau Keronas DeShieldsas prisijungė, bet, kad pastoviai kažkas iš jų galėtų žaisti sunkiu momentu, taip per pusmetį mes ir nesuradome žmogaus, kas galėtų būti lyderiu. O aš galvoju, kad reikia sužaisti stabiliau sunkiu momentu. Komentatoriai girdėjau skaičiavo, kad mes pralaimėjome mažiau 10 taškų skirtumu 8 rungtynes. Mažiau 10 taškų, o tai sako, kad lygiai kaunamės. Aš galvoju, kad būtent lyderio stoka neleidžia sunkiu momentu ištraukti tokias rungtynes iki pergalės.

– Lyderio dar nesuradote, o kurie žaidėjai per du ratus paliko geriausią įspūdį?

– Mes lyderio ieškome, bet išskirti galima Aurimą Urboną, tą patį Keroną DeShieldsą, Benas Griciūnas, pradžioje gal jie ten šiek tiek mėtėsi su Roku Gusčiu, kuris geresnis, ir mums tokių įnešdavo abejonių. Bet jis, kai pasižiūriu į rezultatus ir šiaip į žaidimą, nežiūrint į jo baudų nepataikymą, visą laiką pastoviai renka virš 10 taškų. Duok tu tik jam žaisti. Tai jis darosi toks pastovesnis žmogus. Aurimą bandome kitoje pozicijoje, kaip įžaidėją. Su juo daugiau ramybės, tvarkos aikštelėje gaunasi.

– Lygoje šiuo metu tarsi yra atotrūkis tarp pirmaujančių komandų ir apatinės dalies komandų. Kaip vertiname pirmenybių lygį?

REKLAMA

– Aš galvoju, kad kaip tik mes galų gale sulaukėme, kad mūsų lyga yra panaši į Ispanijos lygą. Kur gali bet kuri komanda bet kurią aplošti. Ten ne naujiena, kad pralaimi „Barcelona“ ar Madrido „Real“ kokiai 14-ą ar 16-ą vietą užimančiai komandai. Pas mus dabar yra ne tai, kad pirmaujantis ketvertas, bet yra penketas – „Juventus“ lygiai su „Neptūnu“ taškų turi. Taip, kad tarsi yra 5 tokios komandos ir 5 tokios, bet atsipalaiduoti neleidžiama nei vienam. Pavyzdys – „Dzūkija“ laimėjo prieš „Neptūną“, „Nevėžis“ ar „Šiauliai“ gali susikauti su „Žalgiriu“ ir „Lietkabeliu“ apylygiai. Todėl sakyčiau, jog pagal žaidimą atotrūkio didelio tarsi ir nėra. Nors turnyrinėje lentelėje, taip, skirtumas – didelis. Pergalės ir priklauso nuo to, kad nors lygiai žaidžia komandos, bet laimi ta, kuri yra aukštesnio meistriškumo arba turi lyderius – žaidėjus, kurie galėtų sunkiu momentu nulemti rungtynes. Nuo to ir priklauso tas galutinis variantas, bet, kad kaip niekada dabar komandos tikrai lygiai kaunasi.

– Trečią čempionato ratą pradėsite rungtynėmis su Kauno „Žalgiriu“, o po kelių dienų su žalgiriečiais susitiksite jau Karaliaus Mindaugo taurėje.

– „Žalgiris“ tai „Žalgiris“. Aš jaudinuosi ne dėl jų, o dėl savo žaidėjų, kad toks nedėkingas tvarkaraštis vis išpuola. Mes nežaidžiame su „Lietkabeliu“, paskui žaidžiame per dvi savaites du kartus, kai jie šiuo metu yra vieni iš lyderių yra. Dabar panašiai su „Žalgiriu“. Norėtųsi kažkokiuose tarpuose žaisti su stipriausiomis komandomis sužaisti, kad spėti pasiruošti. Dabar gaunasi ne koks štormas užeina, bet tikras uraganas, kuris tęsiasi ilgoką laiką. Žaidėjams reikia ištverti. Vis tiek jie supranta, kad čia yra Eurolygos komanda. Todėl, kai reikia žaisti darsyk žaisti po dviejų dienų, yra labai sunku ir psichologiškai, ir fiziškai.

REKLAMA

Man svarbiausia, kad morališkai žmonės nežlugtų, kad išlaikytų, kad ištvertų. Tada gali tikėtis gero žaidimo ir komandos progreso. Susitikti su stipriomis komandomis yra gerai, bet norėtųsi didesnių tarpų tarp tų susitikimų. Žmonės laukia, kada su „Žalgiriu“ susitiksim, kada atvažiuos, o čia vienas po kitų rungtynes sužaidi ir nei kažkokių korekcijų įnešti gali, nei žaidėjai spėja. O jiems dar reikia galvas paruošti psichologiškai, kad būtų atsipalaidavę ar tik šiek tiek įsitempę. Bet tam jau nebūna laiko. Ką padarysi. Yra kaip yra. Mes į aikštelę eisime kautis ir stengsimės savo žiūrovus nudžiuginti gražiu žaidimu.

 

„Bružas ir Pulkovskis“: „Neptūno“ ateitis, Blaževičiaus projektas, žaidėjai Žiemelio klubui, Websterio ateitis ir Maksvyčio sprendimo argumentai


Gairės: lkl, Šiauliai, sireika
komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
NBA