Apie motyvaciją kalbėjęs K.Maksvytis: prašyčiau taip pat „nekarti šunų“ po pralaimėjimų (11) interviu

Birželio 26 d., 22:25
K.Maksvytis aptarė rungtynes su Latvija (BNS nuotr.)
K.Maksvytis aptarė rungtynes su Latvija (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Lietuvos rinktinė kontroliniame susitikime Šiauliuose 98:62 sutriuškino kaimynus latvius ir atsirevanšavo už prieš kelias dienas Rygoje patirtą skaudžią nesėkmę.

Po rungtynių vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Kazys Maksvytis pabrėžė, kad motyvacijos šiame susitikime komandai nestigo.

„Norėjosi revanšo už pralaimėjimą Latvijoje. Komanda gerai sureagavo ir gal buvo neužtikrintumo pirmoje pusėje, bet pradėjome geriau žaisti puolime. Gerai veikė mūsų keitimasis gynyboje. Manau, kad ši rinktinė tai gali daryti efektyviai. Tinkamai sureagavome į pralaimėjimą Latvijoje ir mūsų peikimą. Jūsų prašyčiau taip pat „nekarti šunų“ po pralaimėjimų. Pasitreniravome vos kelias dienas, trūko susižaidimo.

Antraštės padėjo susikaupti. Nieko neįvyko po pirmųjų rungtynių, mes ištaisėme klaidas, bet nieko neįvyko ir po šių. Pamatėme, kad galime žaisti geriau ir agresyviau. Galbūt kartais jau žaidėme per agresyviai ir tai darėme „bonuse“, bet geriau, kai komandą reikia stabdyti, o ne raginti. Atsigriebėme didesniu skirtumu ir tai akcentavome prieš rungtynes“, – kalbėjo strategas.

REKLAMA

– Kokį įspūdį palieka I.Brazdeikis per pirmuosius du susitikimus?

– Tai, kad jis gali žaisti gerai ir stabiliai. Treniruotėse jis taip pat atrodė neblogai. Jis yra agresyvus ir gerai dirbo gynyboje. Manau, kad tai bus nemaža parama tiek languose, tiek ateityje.

– Ar amerikietiška kultūra netrukdo I.Brazdeikiui įsilieti į komandą?

– Jis bando kalbėti lietuviškai. Jeigu kažkas nepavyksta – atsako angliškai. Komandos draugai jam taip pat padeda. Brazdeikis užsitarnauja pagarbą žaidimu ir darbu treniruotėse.

– Kuriam įžaidėjui geriausiai sekėsi vadovauti?

– Neblogai rungtynes pradėjo Velička. Jis darė mažai klaidų puolime ir gynyboje. Vėliau Velička kiek susižeidė koją ir toliau nerizikavome. Čižauskui tai pirmos rungtynės, tad jam reikia įsivažiuoti. Sabeckis taip pat yra debiutantas.

– Netyla kalbos dėl V.Čižausko buvimo rinktinėje. Ar galite pakomentuoti jo situaciją?

– Kokios kalbos? Renkant šią rinktinę atsisakė gal 5 ar 6 įžaidėjai. Kvietėme Janavičių, Bičkauskį, Giedraitį, Žemaitį ir kitus. Galiausiai ėmėme tuos, kurie sutiko. Vytenis šiandien nekrito iš konteksto ir tas pats vaizdas yra ir treniruotėse. Manau, kad čia jūs sureikšminate.

REKLAMA

– Galite pakomentuoti Sedekerskio svarbą rinktinėje?

– Jis gali žaisti per kelias pozicijas. Sedekerskis gali ginti skirtingus žaidėjus ir jeigu padaro klaidų, tai ištaiso savo kūnu, fiziškumu. Šitoje rinktinėje visi žaidėjai gali keistis ir turime mobilią sudėtį.

– A.Kulboka buvo patyręs traumą. Ar jis nežaidė dėl to?

– Jis yra pasveikęs, bet jo šitame mače neregistravome. Žaidėjai atvyko skirtingos formos ir ieškome optimalaus dvyliktuko.

– Iki šio „lango“ galo liks visi 16 žaidėjų?

– Į Bulgariją vyks 14, bet visų 16 prašysime palaukti iki pat pabaigos. Jeigu kažkurios pozicijos iškristų dėl traumų, tuomet turėsime, kuo pakeisti.

– Ar nebūtų logiškiau tokioje situacijoje turėti 12 žaidėjų, kurių žaidimą galima šlifuoti?

– Praeitame lange buvo situacija, kai dėl skirtingų priežasčių teko pakeisti pusę komandos. Nusprendėme apsidrausti ir teko pasirinkti tokį modelį.

– Galbūt galite papasakoti plačiau apie Bulgarijos rinktinę?

REKLAMA

– Bulgarai žaidžia draugiškas su serbais, tad laukiame informacijos. Jie daug priklausomi nuo Dee Bosto ir neaišku, ar jis galės žaisti. Tai komanda gyvenanti iš tritaškių, greito puolimo. Svarbu numušti jų tempą.

– Ką galite pasakyti apie čekus?

– Anksčiau tai buvo mobilesnė komanda, dabar jie turės aiškius vidurio puolėjus. Taip pat daug duos Satoransky, kuris pridės daugiau fiziškumo savo komandai.

– Ar šiandien nenorėjote rengti atakos ir bandyti pelnyti 100 taškų?

– Gerbiame varžovus ir tokioje situacijoje rengti ataką nebūtų etiška.

– Ar buvo geras pasirinkimas žaisti su latviais?

– Tokiu metu sunku rasti varžovų. Kol kas sunku pasakyti, rezultatą matysime po atrankos rungtynių. Šiuo metu labai sunku surinkti žaidėjus, tačiau džiugu, kad atvažiavo tie, kurie yra alkani. Turime tikslą laimėti dvejas rungtynes.

– Kaip sekasi derinti „Žalgirio“ ir rinktinės reikalus?

– Nėra lengva. Turėsiu šiek tiek poilsio po šio „lango“, bet netrukus teks kibti į darbus. Pajaučiau kėdės karštumą, kai iškart po sezono teko pereiti prie rinktinės reikalų.

„Ilgoji pertrauka“: „Wolves“ pirkiniai, skeptiškas žvilgsnis į „Neptūną“, byranti „Labas GAS“, gandai apie „Rytą“, netikėtas Staniulio ėjimas ir „Lietkabelio“ pajėgumas


11 komentarai
Naujausi komentarai (11)
Geriausiai ivertinti (11)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL