Atsakymų į opiausius klausimus dar neradęs K.Maksvytis: tikrai yra taisytinų dalykų (10) VIDEO interviu

Rugpjūčio 4 d., 22:05
K.Maksvytis apžvelgė pirmąjį mačą (BNS nuotr.)
K.Maksvytis apžvelgė pirmąjį mačą (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Lietuvos rinktinė pasirengimą Europos čempionatui ir FIBA Pasaulio taurės atrankos „langui“ pradėjo sutriuškindama Estiją.

Po rungtynių su žurnalistais bendravęs rinktinės strategas Kazys Maksvytis, kad žaidimo lygis buvo geras, tačiau į opiausius klausimus atsakymų nepateikė.

„Iškovojome pergalę pirmose rungtynėse ir tai parodo pasirengimo lygį, neblogai. Pavyko pasitreniruoti, panaudoti visus žaidėjus, naujokams duoti laiko. Iškovojome pergalę, dabar padarysime išvadas, nes tikrai yra ką taisyti, ir eisime toliau“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Kurios situacijos labiausiai krito į akis?

– Pirmoje pusėje, patys matėte, puolime neatkovoti kamuoliai, labai daug antrų šansų, nemažai strigome užtvarose be kamuolio, tam skyrėme nepakankamą dėmesį, varžovai ten susikurdavo pranašumus, o mes blogai komunikavome. Tai reikėtų patobulinti. Puolime pritrūko užbaigimo, antroje – atakavome varžovų sistemą ir buvome nusitaikę į tam tikrus žaidėjus, bet ne visai juos atakavome. Kokybės dabar dar neverta tikėtis, svarbu, kad buvo geras tonusas. Dar tikrai yra taisytinų dalykų, bet gerų buvo daugiau.

– Kuris iš puolimo organizatorių pasirodė geriausiai?

– Dabar net sunku pasakyti, momentais vienas, momentais – kitas. Jokubaitis dar jaučiasi nejaukiai žaisdamas su akiniais, riboja matymo lauką, jis turėtų būti laisvesnis. Kad nuvylė, negalėčiau sakyti, manau žaidėjai visai neblogai susitvarkė.

REKLAMA

– Kristupui Žemaičiui tai buvo debiutas rinktinėje, kokį įspūdį jis paliko?

– Manau, kad jis atrodė gerai, neblogai gynėsi, kelis kartus izoliacijoje apžaidė vienas prieš vieną ir buvo vokalus.

– Pasiteisino varžovų pasirinkimas, pradėti ciklą būtent prieš Estiją?

– Pasiteisino, esame apie tai kalbėję, kad pradžioje įsibėgėjimui norisi žaisti. Reikia atsižvelgti ir į tai, kokie varžovai grupėje laukia, o estai yra surinkę visai pajėgią rinktinę. Antram susitikimui gal ir norėtųsi pakeisti varžovą, bet yra kaip yra, mes prisitaikysime, žaisime su stipresnėmis ir silpnesnėmis rinktinėmis.

– Alytuje žaisite tuo pačiu dvyliktuku?

– Bus pokyčių. Brazdeikis tikrai bus, stebėsime ir aukštaūgių būklę, kaip jie judės su kontaktu ir treniruotėse penki prieš penkis.

– Kokius atsakymus šis mačas davė dėl „ketvirtojo numerio“ problemos?

– Visiems žaidėjams skyriau laiko, tai sunku kažką vertinti. Nieko naujo – jei norime labiau puolime, yra Gytis, jei norime gynybos – Tarolis įneša universalumo, Eigirdas, jie visi yra skirtingi. Į šią konkurencinę kovą ir Kuzminskas. Žiūrėsime ir kaip komanda atrodys su mūsų aukštaūgiais.


10 komentarai
Naujausi komentarai (10)
Geriausiai ivertinti (10)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Penktas kėlinys