Aukščiausius tikslus trijulių rinktinėms keliantis D.Novickas: kuo sunkiau – tuo mums geriau (1)

Birželio 9 d., 19:08
D.Novickas tikisi U21 rinktinės sėkmės (Foto: Matas Baranauskas)
D.Novickas tikisi U21 rinktinės sėkmės (Foto: Matas Baranauskas)
Šaltinis: Krepsinis.net

Ši savaitė – istorinė Lietuvos trijulių krepšiniui. Birželis – labai svarbus mėnesis įvairaus amžiaus Lietuvos 3x3 rinktinėms, tad Druskininkų sporto centre pluša rekordinis skaičius nacionalinių komandų.

U21 ir U23 moterų bei vaikinų rinktinės ruošiasi artėjančią savaitę vyksiantiems FIBA Tautų lygos etapams, kurie vyks Kauno VDU Botanikos sode įsikūrusioje Hoptrans 3x3 arenoje. Po sėkmingo praėjusio sezono Lietuvos 3x3 asociacija jaunimo rinktinėms kelia tik aukščiausius tikslus, ką ir akcentuoja treneris Dainius Novickas.

„Vaikinų U21 rinktinei keliame tik aukščiausius tikslus, nes tai mano auklėtiniai, kurie tapo Europos čempionais U18 grupėje, pernai laimėjo ir šiemet dar pasistiprinome rimtais žaidėjais, – kalbėjo D.Novickas. – U23 grupėje taip pat galvojame apie aukščiausius pasiekimus, merginos jau pernai žibėjo, aišku, gaila, kad Martynos Petrėnaitės nebeturėsime, kuri sėkmingai žaidžia pagrindinėje rinktinėje.

REKLAMA

Vyrų U23, nėra ką slėpti, dedame labai dideles viltis. Tik aukščiausi tikslai, galinga rinktinė, kuri ateityje turėtų pakeisti dabartinę vyrų. Esu labai patenkintas visų darbu, produktyvumu ir noru.“

Su vaikinų U23 rinktine Druskininkuose sportuoja Rokas Mačiulis, Ernestas Jonkus, Eimantas Žilius, Justinas Ramanauskas, Amandas Urkis ir Ernestas Jaškus, merginų – Eglė Zabotkaitė, Livija Sakevičiūtė, Justina Miknaitė ir Dalia Donskichytė.

U21 komandoje Tautų lygoje matysime Gabrielių Čelką, Augustiną Mikštą, Dovydą Rimkų, Emilį Butkų ir Titą Januševičių.

Šiek tiek atsargiau Lietuvos trijulių rinktinės treneris vertino U21 merginų rinktinę, kuriai pirmajame Tautų lygos etape atstovaus Saulė Kaupytė, Ugnė Sirtautaitė, Dominyka Paliulytė ir Vesta Peregorodejevaitė.

„Pirmame etape su U21 merginomis bandysime apsiuostyti, visgi tai yra joms pradžia, negavome ir visų stipriausių žaidėjų, kurių norėjome, – dėstė D.Novickas. – Vėliau lauksime pastiprinimo ir finaluose bandysime daryti stipriausią rinktinę.“

FIBA Tautų lygos pirmieji trys turai VDU Botanikos sode U21 grupėje vyks birželio 14, 15 ir 16 dienomis. Tiek vaikinų, tiek merginų varžovai mūsų divizione yra Lenkija, Čekija, Rumunija, Austrija ir Estija.

REKLAMA

Tuo metu U23 Tautų lygos etapai VDU Botanikos sode vyks birželio 17, 18 ir 19 dienomis. Lietuvių varžovais šioje amžiaus grupėje bus Estija, Ukraina, Latvija ir Lenkija. Įėjimas į visus renginius Hoptrans 3x3 arenoje yra nemokamas.

Su Lietuvos jaunimo rinktinėmis Druskininkuose taip pat pluša kandidatai į vyrų rinktinę, kuri birželio 21–26 dienomis Antverpene kovos trijulių pasaulio čempionate.

„Visada pagrindinis akcentas yra vyrų rinktinei, pasaulio čempionatas – ne už kalnų, norime prikelti tiek fiziškai žaidėjus, tiek priminti taktikas, – pasakojo D.Novickas. – Kai kurie yra po atostogų, kai kurie – po 5 prieš 5 krepšino. Sunkiai dirbame, apskritai, laukia labai įtempta vasara, bet kaip gerbiamas Antanas Sireika yra pasakęs: „Kuo sunkiau – tuo mums geriau.“

3x3 vyrų rinktinės kandidatų sąrašą sudaro Ovidijus Varanauskas, Marijus Užupis, Paulius Beliavičius, Darius Tarvydas, Aurelijus Pukelis, Gintautas Matulis, Vytautas Šulskis, Ignas Vaitkus ir Ignas Razutis.


Gairės: 3x3 krepšinis
1 komentarai
Naujausi komentarai (1)
Geriausiai ivertinti (1)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Eurolyga