Krajovos SCMU
Rungtynės prasidės 20:15
0
:
0
Atsinaujins po sek
Jonavos „CBet“

„Diena, kai laimėjome“: niekada nepakartotas atvejis NBA istorijoje, kai JAV mokėsi tarti lietuvio pavardę (6)

Rugsėjo 18 d., 14:00
1989 m. tritaškių konkurso dalyviai
1989 m. tritaškių konkurso dalyviai
Partnerio turinys
Šaltinis: Krepsinis.net

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) „Visų žvaigždžių“ savaitgalis yra vienas laukiamiausių sporto renginių metuose. Net ir tie, kurie naktimis nėra pasiaukoję keltis stebėti rungtynių, šios šventės stengiasi nepraleisti, kad išvystų ryškiausias lygos žvaigždes.

Tarp labiausiai intriguojančių rungčių yra ir tritaškių konkursas, kuriame dėl geriausio snaiperio vardo kovoja lygos taikliausieji. Tačiau 1989 metais NBA užfiksuotas beprecedentis atvejis, kuomet konkurse dalyvavo lygoje nežaidžiantis krepšininkas.

Ir to unikalaus atvejo autoriumi tapo lietuvis – Rimas Kurtinaitis.

Tuo metu 29-erių kaunietis rungtyniavo Kauno „Žalgirio“ ekipoje, buvo ką tik iškovojęs olimpinį auksą ir sulaukė netikėto skambučio iš kitos Atlanto pusės. Rungtyniauti NBA visada buvo jo svajonė, ir nors jos įgyvendinti nepavyko, bet iš dalies pajusti tas emocijas R.Kurtinatis šansą gavo, būdamas vienu geriausių to meto snaiperių Europoje.

REKLAMA

Unikalios galimybės jis atsisakyti negalėjo.

NBA pasaulis tuo metu lietuviui buvo tikras kosmosas – galimybė matyti šios lygos rungtynes tuo metu buvo retenybė Europos šalyse, ypač – Lietuvoje, todėl nebent parsivežtos kasetės leisdavo daugiau pamatyti, kas vyksta geriausiose planetos pirmenybėse.

Nuvykęs į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) R.Kurtinaitis iškart išvydo, koks dėmesys krypsta į „Visų žvaigždžių“ savaitgalyje susirenkančias lygos žvaigždes. Dėmesys neleisdavo užmigti, aplink zujo dešimtys žurnalistų iš viso pasaulio, o niekad lygoje negirdėtas R.Kurtinaitis buvo stebimas lyg pro padidinamąjį stiklą.

„Man sakė: na, parodyk, ką sugebi, ruse“, – jaustą spaudimą nupasakojęs vėliau yra lietuvis.

Pasiruošti konkursui R.Kurtinaitis laiko turėjo nedaug – vos porą savaičių. Dėl to jis kasdien po treniruočių, 11 valandą vakaro, keliaudavo mėtyti tritaškių, nes reikėjo prisitaikyti prie toliau esančios tritaškio linijos. Atrodė, sekėsi gerai.

REKLAMA

Bet nuvykus į Hjustoną prisitaikyti reikėjo prie kitų sunkumų: ir prie spaudimo, ir prie minties, kad stebimas yra ne vien 20 tūkstančių gerbėjų arenoje, bet ir gausybės prie televizorių ekranų.

„Atsisėdau laukti savo eilės ir pirmąsyk gyvenime jaučiau, kaip užkėlus koją ant kojos, jos ėmė drebėti“, – apie jausmą prieš žengiant ant parketo yra kalbėjęs R.Kurtinaitis.

Jaudulys vis tik padarė savo.

R.Kurtinaitis konkurse pasirodė prasčiausiai iš visų, surinkęs 9 taškus.

Jį tuo metu aplenkė Danny Ainge’as (11), Jonas Sundvoldas (12), Derekas Harperis (12), Michaelas Adamsas (12), Reggie Milleris (15-11), Geraldas Hendersonas (17-13), Craigas Hodgesas (20-18-15) ir nugalėjęs Dale’as Ellisas (19-18-19).

„Mane veikė spaudimas, turėjau varžytis su geriausiais lygos žaidėjais, o iki tol NBA mačiau tik televizoriuje. Buvau kaip viščiukas, įstumtas į mėsmalę. Pasirodžiau tikrai ne pagal savo galimybes.

REKLAMA

Pataikiau tik devynis, tačiau į antrą ratą nepateko ir Ainge’as, kuris buvo vienas geriausių NBA metikų, tai kaip turėjo jaustis jis?“, – vėliau šypsojosi lietuvis.

Nors pasisiekimai ir nebuvo ryškūs, įspūdžių R.Kurtinaitis parsivežė begalę, o taip pat už dalyvavimą sulaukė iš NBA ir finansinio apdovanojimo – daugiau nei tūkstančio JAV dolerių, kas tuo metu Lietuvoje buvo įspūdingi pinigai.

Kelionės išlaidos taip pat buvo visiškai kompensuotos lygos, kuri pasirūpino, kad į JAV R.Kurtinaitis atkeliautų prabangiai – aukštos klasės skrydžiu, o vėliau būtų pasitiktas limuzinu.

Tai buvo vienintelis atvejis, kai lietuvis dalyvavo NBA snaiperio konkurse. Taip pat vienintelis, kai tą darė lygoje niekada nerungtyniavęs žaidėjas, kadangi patys NBA krepšininkai nebuvo patenkinti tokiu Davido Sterno ėjimu.

„Nekeista, kad nelaimėjau – tik džiaugiuosi, kad turėjau garbę dalyvauti šiame konkurse“, – patirtį tik teigiamai prisimena R.Kurtinaitis.


6 komentarai
Naujausi komentarai (6)
Geriausiai ivertinti (6)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
EUROBASKET 2022