G.Vainauskas apie „Lietuvos ryto“ pokyčius: rezultatai yra tokie patys, kokie ir buvo (39)

Gegužės 12 d., 14:11
G.Vainauskas nemato pokyčių komandos rezultatuose (Žygimantas Gedvila, Fotodiena.lt)
G.Vainauskas nemato pokyčių komandos rezultatuose (Žygimantas Gedvila, Fotodiena.lt)
Šaltinis: BC Rytas

Nors 20 metų Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubui vadovavęs Gedvydas Vainauskas praėjusią vasarą pasitraukė iš šių pareigų, nuo krepšinio nenutolo. „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės vadovas laidai „Krepšinio pasaulyje“ papasakojo apie iššūkių laikotarpį, komandai atiduotus milijonus ir naujųjų klubo vadovų darbus.

– „Lietuvos ryto“ komandai vadovavote 20 metų. Tai buvo nelengvas laikotarpis, privertęs įgyti ne vieną priešą?

– Mane tai užgrūdino. Kiekvieni metai buvo iššūkis surasti pinigų, sudaryti konkurencingą komandą. Kita vertus, labai teisingai – įgijau ir priešų. Tačiau krepšinis yra aistra, pergalės, pralaimėjimai. Tai buvo gyvenimas, kurio aš siekiau ir norėjau.

– Klubui išlaikyti reikėjo daug pinigų?

– Paskaičiavau, jog komandai iš viso išleidome 45 milijonus eurų. Iš jų „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės indėlis buvo maždaug 6 milijonai. Visa kita – rėmėjų, verslininkų pinigai. Jie norėjo, kad Vilniuje būtų krepšinis, kad galėtume nustebinti ne tik Lietuvą, bet ir Europą. Manau, tai padaryti pavyko – laimėtos dvi Europos taurės. Linkėčiau, kad šios tradicijos būtų tęsiamos ne žodžiais, o darbais.

REKLAMA

– Dabar „Lietuvos ryte“ dirba kiti vadovai. Kokius matote pokyčius?

– Pirmiausia, geriau dirba viešieji ryšiai. Pas mus klube buvo mažai žmonių ir patys turėjome rūpintis šiais dalykais. Dabar tam samdomi žmonės. Bet vien viešaisiais ryšiais komandos nesukursi. Turi praeiti laiko, turi atsirasti komandos dvasia. Reikia ją perduoti, o dabar to nematau. Norima kurti naują komandą, tarsi nebūtų praeities. Bet tai natūralus noras, kai į klubą ateina nauji žmonės. O rezultatai yra tokie patys, kokie ir buvo. Prieš sezoną buvo daug triukšmo, daug pažadų, kad žiūrovai grįš į arenas. Taip, jei dalini bilietus nemokamai, jie gali grįžti. Bet reikia suprasti, kad krepšinis yra profesionalus sportas, jis brangiai kainuoja ir žiūrovai turi mokėti už bilietus. Jei jie ateina nemokamai, tai – nepagarba krepšiniui.

„Bružas ir Pulkovskis“: NBA naujokų biržos įdomiausi žaidėjai, geriausi laisvieji agentai, lietuvių likimas ir klubų ėjimų galimybės


39 komentarai
Naujausi komentarai (39)
Geriausiai ivertinti (39)
PRO komentarai (16)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti