Geras I.Brazdeikio debiutas neužvedė – rinktinė gavo skaudų latvių smūgį (291) FOTOGALERIJA

Birželio 22 d., 18:00
I.Brazdeikis prisistatė aktyviai (Krepšinio namų nuotr.)

Lietuvos rinktinė krepšinio vasarą atidarė neįkvepiančiai.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Rygoje 52:70 (15:16, 16:15, 12:19, 9:20) nusileido Latvijos rinktinei, arenoje minėjusiai Janio Blumo karjeros pabaigą.

Latviai rungtynes pradėjo atkarpa 5:0, o lietuviams tik beveik įpusėjus ketvirčiui taškus rinkti ėmė Ignas Brazdeikis – 3:5. Galiausiai jis pats lygino rezultatą, o varžovams pabandžius vėl atitrūkti, taškais su pražanga atsakė Marius Grigonis – 8:7. Lygi kova tęsėsi (12:12), abi komandos nerodė produktyvaus puolimo ir po pirmo kėlinio Lietuva atsiliko 15:16.

Rihardas Lomažas tolimu metimu didino persvarą (24:19), tiesa, tuo pačiu atsakė Karolis Lukošiūnas. Taiklu Eigirdas Žukauskas lygino rezultatą (24:24), o Tadas Sedekerskis realizavo dar du dvitaškius – 28:24. Greitai latviai vėl įvedė lygybę (28:28), Anžejui Pasečnikui atsakė Benas Griciūnas ir po dviejų kėlinių nė vien ekipa persvaros neturėjo – 31:31.

Lietuviai antrąją pusę pradėjo Martyno Echodo dėjimu, I.Brazdeikis tuomet pasižymėjo iš toli, iš viršaus galingai įkrovė ir B.Griciūnas, o latviai kūrė kuklesnių epizodų, bet tai darė gerokai dažniau ir atitrūko dviženkliu skirtumu – 49:38. B.Griciūnas dar pasižymėjo iš vidutinio nuotolio, bet lietuviai išliko atsiliekančiųjų vaidmenyje – 43:50.

Ketvirtąjį kėlinį latviai vėl pradėjo sėkmingiau ir po itin tolimo tritaškio atitrūko 55:43. Po Dairio Bertanio tritaškio rinktines skyrė jau 16 taškų – 61:45. Atstumas tarp komandų perkopė ir 20 taškų ribą, o tuomet gelbėti lietuviams jau buvo per vėlu.

FIBA Pasaulio taurės atrankai besirengianti rinktinė vertėsi be keturių išplėstinio sąrašo žaidėjų. Šiame susitikime ant parketo nepasirodė vestuves švenčiantis Laurynas Birutis, taip pat nedidelę traumą besigydantis Vytenis Čižauskas, Gytis Masiulis bei Gytis Radzevičius.

Pozityvo Lietuvos gerbėjams suteikė nebent I.Brazdeikio prisistatymas – 23 minutės, 13 taškų (3/6 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 1/1 baudos metimo), 7 atkovoti, perimtas ir prarastas kamuolys, rezultatyvus perdavimas, 4 pražangos ir 18 naudingumo balų.

Jis vienintelis tarp lietuvių pasiekė dviženklį rezultatyvumą, naudingumu pasižymėti pavyko Tadui Sedekerskiui.

Latviai kovą dėl kamuolių laimėjo 49:39, antraisiais šansais pelnė 26 taškus, o praleido vos 2. Lietuviams nepadėjo ir pro šalį skraidę tritaškiai – 4/24 (16 procentų).

Komandos atsakomąjį mačą sužais Šiauliuose.

Lietuva: Ignas Brazdeikis 13 (7 atk. kam., 2/2 tritaškių), Eigirdas Žukauskas 7, Benas Griciūnas, Marius Grigonis (1/9 metimų, 9 išpr. praž.) ir Martynas Echodas po 6, Tadas Sedekerskis 4 (9 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas ir Arnas Velička (0/6 tritaškių, 5 atk. kam., 4 rez. perd.) po 3, Donatas Sabeckis ir Arnoldas Kulboka po 2, Regimantas Miniotas ir Tomas Dimša nepasižymėjo.

Latvija: Rihardas Lomažas 15 (10/11 baud. met.), Andrejus Gražulis 13 (7 atk. kam., 6/6 dvitaškių), Tomas Leimanis 10, Dairis Bertanis (2/8 tritaškių) ir Anžejus Pasečnikas (7 atk. kam.) po 9, ... , Arturas Strautinis 2 (12 atk. kam., 0/5 metimų).