Geriausių Lietuvos krepšininkų penkiasdešimtukas (21–25 vietos) (35)

Gegužės 30 d., 11:30
Savo atstovų penkete turi visi LKL grandai (Scanpix nuotr.)
Savo atstovų penkete turi visi LKL grandai (Scanpix nuotr.)
Rokas Liolaitis

Krepsinis.net trečius metus paeiliui pristato Lietuvos krepšininkų reitingą. Prie portalo žurnalistų šiemet prisijungė ir patys žaidėjai, treneriai bei agentai, kurie surikiavo savo nuomone pajėgiausius šalies atletus, o bendras to rezultatas pateikiamas jūsų teismui.

Visoms keturioms frakcijoms skirta po 25 procentus svertinio balo, o esant lygiam rezultatui pirmenybė teikiama aukščiausią vietą bet kuriame iš sąrašų gavusiam žaidėjui.

Žaidėjai buvo vertinami pagal šį sezoną pademonstruotą meistriškumo lygį, neatkreipiant dėmesio į jų praeities pasiekimus ar ateities perspektyvas. Taip pat daugiau svorio buvo suteikiama individualiems pasirodymams nei komandiniams rezultatams.

Žaidėjai reitinge pateikiami su pernykšte pozicija skliaustuose, statistika esminiuose turnyruose bei trumpa sezono apžvalga.

REKLAMA

26–30 vietos>>>

31–35 vietos>>>

36–40 vietos>>>

41–45 vietos>>>

46–50 vietos>>>

25. (19) Martynas Echodas (Venecijos „Umana Reyer“)

Statistika Italijoje: 10 minučių, 4,8 taško (44 proc. dvit.), 2,5 atk. kam., 0,2 rez. perd., 4,5 naud. bal.

Statistika Europos taurėje: 13 minučių, 6 taškai (56 proc. dvit.), 3,2 atk. kam., 0,6 rez. perd., 7,8 naud. bal.

REKLAMA

Pirmoji M.Echodo patirtis užsienyje buvo ne pati geriausia – lietuvis gavo ribotą vaidmenį Italijos klube, nors ir turėjo šansų pasireikšti Europos taurėje. Būtent juos aukštaūgis ir išnaudojo geriausiai. Europos taurėje jis tik du kartus sužaidė daugiau nei 18 minučių, to rezultatai – 19 taškų ir 30 naudingumo balų prieš Ulmo „Ratiopharm“ bei 16 taškų ir 23 naudingumo balai prieš Valensijos „Valencia“.

Lietuvis staiga netapo prastesniu žaidėju vien dėl to, kad daug kritikos sulaukęs komandos strategas Walteris De Raffaele‘as nerado jam stabilaus vaidmens. Didžiąją baudos aikštelės dalį Venecijoje užėmė penktąjį sezoną komandoje leidęs ir iš toli taip pat nemetantis Mitchellas Wattas, o M.Echodui liko trupiniai, kuriuos šis išnaudojo gana produktyviai, nors kartais ir forsuodavo metimus (tai atspindi prastą pataikymą Italijoje).

Realų M.Echodo pajėgumą labiau atspindi solidūs pasirodymai rinktinėje – FIBA „languose“ jis buvo vienas produktyviausių aukštaūgių, per tris mačus rinkęs 11 taškų ir 7,7 atkovoto kamuolio. Atletiškas, mobilus, tačiau patikimesnio metimo stokojantis 24-erių vidurio puolėjas neturi priežasčių likti Venecijoje, kur veikiausiai prarado dalį savo vertės, tačiau būtų solidus papildymas Europos taurės komandoms, į kurias dairytis turėtų ir kitam sezonui.

REKLAMA

24. (38) Vytenis Lipkevičius (Panevėžio „Lietkabelis“)

Statistika LKL: 27 minutės, 8,4 taško (35 proc. trit.), 4,6 atk. kam., 2,4 rez. perd., 13,2 naud. bal.

Statistika Europos taurėje: 29 minutės, 9,6 taško (39 proc. trit.), 4,7 atk. kam., 2,1 rez. perd., 13,2 naud. bal.

Neseniai 33-ąjį gimtadienį atšventęs V.Lipkevičius žaidžia geriausią krepšinį savo karjeroje ir pagaliau sulaukia pripažinimo, kurio yra nusipelnęs. Gynybos specialistas „Lietkabeliui“ neša milžinišką naudą ir tai puikiai atsispindi skirtume tarp jo rezultatyvumo ir naudingumo. Geriausia to iliustracija tapo pastarasis LKL finalo mačas, kai net ir pralaimėjus jis surinko 5 taškus bei 22 naudingumo balus.

Iš Vilkijos kilęs puolėjas pasižymi varžovų itin nemėgstama įgūdžių kombinacija – yra pakankamai tvirtas, mobilus ir aršus, kad galėtų į gerklę kibti beveik visų pozicijų žaidėjams, o savo perimtais kamuoliais ar oponentų išprovokavimų dažnai užkuria areną ir komandos draugus. Galima prisiminti, kad dar karjeros pradžioje vilkėdamas „Žalgirio“ marškinėlius savo įkyrumu jis vesdavo iš kantrybės Eurolygos žvaigždes, o dabar šis įgūdis nėra niekur dingęs ir net naudojamas taktiškiau. Pridėjus ir solidžius vaidybos įgūdžius, lietuvis tampa tikru šveicarišku peiliuku gynyboje.

REKLAMA

Puolime V.Lipkevičiaus vaidmuo jau nėra toks didelis, tačiau jo tritaškiai iš kampų ar lengviesiems krašto puolėjams nebūdingai tvirtos užtvaros veikia užtikrintai. Jo sąjunga su „Lietkabeliu“ atrodo ideali abiems pusėms ir sunkoka suvokti, kad dar prieš trejus metus jis buvo skolinamas Prienų klubui. Puolėjas nėra rinktinės ar Eurolygos medžiaga, tačiau aikštėje turi aiškias funkcijas ir Europos taurėje jas atlieka nepakartojamai.

23. (17) Artūras Milaknis (Kauno „Žalgiris“)

Statistika LKL: 20 minučių, 6,6 taško (39 proc. trit.), 1,4 atk. kam., 1,1 rez. perd., 5,3 naud. bal.

Statistika Eurolygoje: 20 minučių, 7,3 taško (42 proc. trit.), 0,9 atk. kam., 0,6 rez. perd., 4,9 naud. bal.

Šį sezoną daug kritikos sulaukęs snaiperis labiau baudžiamas yra dėl prastų komandos rezultatų nei dėl individualių pasirodymų. Priešingai – jo produktyvumas Eurolygoje nė kiek nesumažėjo, o tritaškių pataikymas išliko elitiniame lygyje. Tikėtina, kad žaisdamas trumpas atkarpas jis būtų dar efektyvesnis, tačiau šių metų „Žalgiryje“ tokios prabangos nebuvo.

REKLAMA

Birželį 36-erių sulauksiantis gynėjas tarp „Žalgirio“ veteranų yra labiausiai prisitaikęs išlikti Eurolygoje. Jo nardymas iš užtvarų išlieka unikaliu įgūdžiu tarp visų turnyro žaidėjų, dar įspūdingiau, kad atstumą nuo varžovo jis susikuria nepasižymėdamas išskirtiniu greičiu ar fiziniais duomenimis. Peržengęs tritaškio liniją jis ir toliau nėra naudingas, tačiau tokiame amžiuje naujų triukų tikėtis ir nėra verta. Gynyboje A.Milaknis taip pat nėra toks prastas, kaip liaudyje priimta manyti. Greičiu jis nusileidžia beveik visiems varžovams, tačiau neblogai rotuoja komandinėse schemose ir atlaiko fizines dvikovas. Dvylika sezonų Eurolygoje virta naudinga ir panaudojama patirtimi.

A.Milaknio ateitis nėra garantuota – akivaizdu, kad karjeros pabaiga yra ne už kalnų, o komandiškai košmariškas sezonas gali ją tik priartinti. Vis dėlto jis vis dar turi ginklų, kuriuos gali pasiūlyti „Žalgiriui“, nors jo vaidmuo kitą sezoną ir turėtų būti gerokai labiau ribotas.

22. (25) Laurynas Birutis (Santjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“)

Statistika Ispanijoje: 24 minutės, 13,1 taško (61 proc. dvit.), 4,8 atk. kam., 0,8 rez. perd., 15 naud. bal.

REKLAMA

L.Birutis uždarė antrąjį savo sezoną Ispanijoje. Per metus jis pakėlė savo rezultatyvumą ir apskritai yra aktyvesnis puolime, tačiau statistiškai platesnis progresas nėra pastebimas. Jo naudingumo balų vidurkis beveik nepakito, o komanda antrą sezoną paeiliui kovojo tik dėl išlikimo aukščiausiame Ispanijos divizione, net negalvodama apie tarptautinį frontą.

Šiaulietis išlieka savose rogėse – jis yra standartinis vidurio puolėjas, labiau išsiskiriantis fiziniais duomenimis nei individualiais įgūdžiais. Liūto dalį taškų jis surenka dėjimais arba kiek nerangiai atrodančiais puskabliais bei išlieka labai priklausomu nuo šalia esančių įžaidėjų, nors tinkamam atakų organizatoriui yra idealus porininkas užbaigiant atakas arti krepšio. Pagrindinėmis jo problemomis išlieka mobilumo stoka ir vienpusiškumas gynyboje.

Šią vasarą baigiasi L.Biručio kontraktas su „Obradoiro CAB“ ir susidaro įspūdis, kad aplinkos pakeitimas jam išeitų į naudą. Aukštaūgiui rugpjūtį sukaks 25-eri, todėl tai yra paskutinis kartas, kai pasirašydamas kontraktą jis dar galės sulošti „jauno žaidėjo“ korta. Norisi tikėtis, kad tinklus ant jo užmes pajėgesnė ar bent tarptautiniame turnyre žaidžianti komanda, nes tik taip jam bus erdvės tobulėti.

REKLAMA

21. (49) Gytis Radzevičius (Vilniaus „Rytas“)

Statistika LKL: 25 minutės, 8,5 taško (40 proc. trit.), 6,6 atk. kam., 1,5 rez. perd., 13,5 naud. bal.

Statistika FIBA Čempionų lygoje: 29 minutės, 9,2 taško (39 proc. trit.), 6,4 atk. kam., 1,1 rez. perd., 13,1 naud. bal.

G.Radzevičius pastaraisiais metais išlieka tarp sparčiausiai kylančių Lietuvos krepšininkų, tai atspindi ir jo vieta reitinge – šuolis per 28 vietas yra didžiausias šiemet. Puolėjas prasibrovė tarp „Ryto“ lyderių ir tapo nepakeičiama komandos dalimi, privertęs komandos gerbėjus mažiau bijoti galimo Arno Butkevičiaus išvykimo, nes jam tiesiog atsirado pamaina.

26-erių puolėjas visada pasižymėjo kovingumu ir pavyzdiniu charakteriu, o įgūdžių lygiui pradėjus šiuos vytis, jo kilimas aukštyn tapo neišvengiamu. Pernykštis kojų apšilimas „Ryte“ kiek užtruko, bet šiemet jo tritaškiai, prasiveržimas, pasiaukojimas ir universalumas gynyboje tapo kiekvieno komandos mačo akcentu. Visoje LKL jis užima šeštąją vietą pagal atkovotus kamuolius ir tai yra labiau kovingumo, nei fizinių duomenų nuopelnas. 197 cm ir tvirtas sudėjimas paverčia jį etaloniniu lengvuoju kraštu, kurio ieško daugelis komandų.

REKLAMA

Vilnietis vis dar tobulėja ir leidžia tikėti, kad netrukus gali išaugti ir „Ryto“ marškinėlius. Dar vienas sezonas gimtajame mieste jam leistų nušlifuoti lyderio savybes, o pasiekti dviženklį rezultatyvumo vidurkį prieš kylant aukštyn taip pat būtų pageidautina. „Langų“ rinktinėje skambiau sužibėjo kiti puolėjai, todėl į pagrindinį Kazio Maksvyčio dvyliktuką jis veikiausiai nepretenduos, tačiau šios durys nėra uždarytos ateityje.

„Ilgoji pertrauka“: gudrybės tausojant Jocytę, Čanako pasisakymas, krepšininkų iškalba ir homoseksualai LKL'e


35 komentarai
Naujausi komentarai (35)
Geriausiai ivertinti (35)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti