Ištikimi žaidėjai LKL nyksta lyg dinozaurai (12)

Gruodžio 10 d., 10:33
P.Jankūnas ištikimiausių dabartinių žaidėjų sąraše neturi sau lygių (Fotodiena.lt)
P.Jankūnas ištikimiausių dabartinių žaidėjų sąraše neturi sau lygių (Fotodiena.lt)

Per pastaruosius pusantrų metų iš vienos vadinamos amžinų varžovų stovyklos į kitą perėjo šeši (!) Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ žaidėjai. Pamatyti Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) žaidėją, rungtyniaujantį toje pačioje komandoje daugiau nei tris sezonus iš eilės – reta. Tai taip pat reta, kaip išgirsti apie vidutinę LKL komandą pasirašančią ilgesnį nei vienerių metų trukmės kontraktą. Kiekvieni metai statistiniam LKL žaidėjui – „contract year“ (ang. paskutiniai sutarties metai). Ištikimi LKL žaidėjai, niekad nepakeitę atstovaujamos komandos, nyksta lyg dinozaurai.

Kiek LKL gerbėjams vis dar svarbi ištikimybė?

„Simas paprašė lapkričio 1-ąją išeiti, nes turi pasiūlymą. Prašėme jo, kad iki tol jis išliktų profesionalas, toliau rungtyniautų. Taip, jis stengėsi, žaidė, bet jo žaidimas visiškai netenkino, kadangi mintys buvo visiškai kitur. Leidome jam išeiti, bet persigalvojo ir nusprendė likti. Aš tokiu žmogumi negaliu pasitikėti“, – apie vieną iš keturių likusių LKL dinozaurų lapkričio pabaigoje kalbėjo Klaipėdos „Neptūno“ vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis.

REKLAMA

Simas Galdikas – vienas iš LKL dinozaurų. S.Galdikas kartu su Pauliumi Jankūnu, Martynu Mažeika ir Mantu Kalniečiu – vieninteliai daugiau nei 80 susitikimų sužaidę ir niekada LKL komandos nepakeitę vis dar rungtyniaujantys žaidėjai.

Dabartinė S.Galdiko situacija – išskirtinai nemaloni. Klaipėdietis, šią vasarą su „Neptūnu“ sudaręs naują sutartį, per pastarąsias 26 dienas aikštelėje iš viso praleido mažiau nei keturias minutes. „Džiugu, kad lieku Klaipėdoje. Buvo galimybių išvykti rungtyniauti į užsienį, bet nusprendžiau likti namuose. Visada daug maloniau atstovauti savo gimtojo miesto komandai“, – po naujos sutarties pasirašymo kalbėjo S.Galdikas. Po dviejų mėnesių S.Galdikas, kuris iki tol metų metus nesiryžo palikti komforto zonos Klaipėdoje, išgirdo apie pasiūlymus iš Vokietijos, Belgijos ir pradėjo blaškytis. D.Adomaitis kol kas tokių klaidų neatleido.

S.Galdikas šį sezoną visų laikų daugiausiai rungtynių sužaidusių ir niekada LKL komandos nepakeitusių žaidėjų sąraše spėjo aplenkti Arvydą Tamkevičių („Šiauliai“) ir pakilti į devintąją vietą. Jei ne ši nemaloni situacija, S.Galdikas visų laikų ištikimiausių LKL žaidėjų reitinge dar šį sezoną būtų kilęs iki septintosios vietos. Gali būti, kad S.Galdiko karjera Klaipėdoje artėja į pabaigą ir jaunesnioji „Neptūno“ gerbėjų karta aukštaūgį prisimins kaip žaidėją, kuris negalėjo apsispręsti išvykti ar ne, prarado trenerio pasitikėjimą ir paskutinius mėnesius „Švyturio“ arenoje praleido ant atsarginių žaidėjų suolo.

REKLAMA

Visų laikų ištikimiausių LKL žaidėjų reitingas (žaidėjas – rungtynių kiekis):

Visų laikų ištikimiausių LKL žaidėjų reitingas Visų laikų ištikimiausių LKL žaidėjų reitingas

Situacija tampa dar nemalonesnė pažvelgus į šiuo metu rungtyniaujančius kandidatus, kurie rikiuojasi šalia S.Galdiko. Praraja tarp gimtuosiuose miestuose rungtyniaujančių P.Jankūno, M.Mažeikos, M.Kalniečio, S.Galdiko ir likusių niekada komandos nekeitusių ir vis dar rungtyniaujančių LKL žaidėjų – milžiniška.

Aktyvių žaidėjų reitinge penktąją vietą užima 20-etis Lukas Aukštikalnis (!), kuris LKL lygoje atstovaudamas „Lietkabeliui“ sužaidė 77 rungtynes. Skirtumas tarp L.Aukštikalnio ir S.Galdiko – daugiau nei dvigubas. Jei pavyko atspėti, kas yra penktas, abejoju ar nors vienas krepšinio gerbėjas Lietuvoje įvardintu žaidėją, esantį šeštoje vietoje.

REKLAMA

23-ejų metų Domantas Šeškus, kuris Prienuose sužaidė 76 rungtynes. Po D.Šekaus rikiuojasi „Lietuvos rytui“ ištikimybę deklaruojantis Antanas Kavaliauskas. „Lietuvos ryto“ kapitonas Vilniuje sužaidė dar tik 72 rungtynes – keturiskart mažiau nei „Žalgirio“ kapitonas P.Jankūnas. Ištikimi žaidėjai LKL tapo tokia retenybe, kad į aktyvių žaidėjų reitingą šiuo metu patenka net „Žalgiryje“ 62 rungtynes sužaidęs 21-erių metų Lukas Lekavičius (!).

Ištikimiausių aktyvių LKL žaidėjų reitingas:

Ištikimiausių aktyvių LKL žaidėjų reitingas Ištikimiausių aktyvių LKL žaidėjų reitingas

Ištikimų žaidėjų nykimas tik dar labiau sustiprina P.Jankūno ir M.Mažeikos svarbą „Žalgirio“ ir „Neptūno“ istorijoje. LKL gerbėjai turi progą gyvai stebėti žaidėjus, kurių marškinėliai ateityje kils į „Žalgirio“ ir „Švyturio“ arenų palubes.

REKLAMA

Jau dabar aišku, kad P.Jankūnas užims išskirtinę vietą Lietuvos krepšinio istorijoje. Vasarą parašą ant naujos ketverių metų sutarties su „Žalgiriu“ padėjęs P.Jankūnas peržengė 300 sužaistų LKL rungtynių skaičių ir po poros metų taps ištikimiausių žaidėjų reitingo lyderiu. Jei nesutrukdys traumos, po daugiau nei 15 metų Roberto Giedraičio karaliavimo visų laikų ištikimiausių LKL žaidėjų reitinge, P.Jankūnas taps numeriu vienu.

„Ištikimybė tikrai yra didelė vertybė. Puikiai jaučiu ją „Žalgiryje“, tačiau tai dar ne viskas. Ir gyvenime ji gali daug ką pasakyti apie žmogų: jo būdą, tikslus. Visuomet lengviau pasitikėti tuo, kuris žinai, kad yra lojalus, visuomet pasiruošęs padėti“, – po naujo kontrakto pasirašymo vasarą kalbėjo P.Jankūnas. Stebint, kaip didėja žaidėjų migracija, greičiausiai ateities krepšinio gerbėjų kartos į P.Jankūną, R.Giedraitį, M.Mažeiką žiūrės kaip į dinozaurus – išnykusios ištikimų krepšininkų grupės narius.

Ir ar tuomet LKL gerbėjai išvis kalbės apie ištikimybę?

Sekite krepšinio analitiką Erildą Budraitį socialiniame tinkle „Facebook“. Susisiekti su autoriumi galite el. paštu: [email protected]

J.Vainauskas: kodėl paliko „Lietkabelį“, kaip rado Čanaką, kodėl dirbo su „BeoBasket“ ir kaip su „Žalgiriu“ varžėsi dėl Jankūno parašo


12 komentarai
Naujausi komentarai (12)
Geriausiai ivertinti (12)
PRO komentarai (7)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Eurolyga