J.Vainauskas: „Ryto“ žmonės dar nė karto nebuvo kartu atėję į darbą – kai visi susirinks, tada žiūrėsime, kas iš to gausis (47)

Rugsėjo 19 d., 16:05
J.Vainauskas teigė, kad R.Jarutis tėra D.Gudelio statytinis (BNS nuotr.)
J.Vainauskas teigė, kad R.Jarutis tėra D.Gudelio statytinis (BNS nuotr.)
Šaltinis: Lrytas

Dabartinės krepšinio tendencijos nieko gero nežada: Lietuvos krepšinio federacija (LKF) neveikli, o Lietuvos krepšinio lyga (LKL) tėra rinkodaros šou. Tokią kategorišką nuomonę kalbėdamasis su lrytas.lt išdėstė Jonas Vainauskas – buvęs ilgametis Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo vadovas, su sostinės komanda dukart laimėjęs Europos taurę (2005 ir 2009 metais) ir penkis LKL čempionų žiedus.

– Kaip vertinate „Ryto“ klubo ir jo naujojo vadovo Rolando Jaručio vasaros darbus?

– Nežinau, kažkaip realių darbų nepastebėjau. Klubą slegia milžiniškos skolos – informacijos, kaip „Rytui“ sekasi jas grąžinti, aš nemačiau. Vilniaus klubo vadovai neturi nieko bendro tarpusavyje. Vieni į krepšinį atėjo išgarsėti, kiti – išleisti savivaldybės pinigų. Tarp jų nėra vado, vizijos ir bendro tikslo.

– Bet šiuo metu R.Jarutis yra komandos veidas, kuris vienintelis pasisako apie „Ryto“ reikalus.

REKLAMA

– R.Jarutis yra Dariaus Gudelio statytinis ir todėl jis negali pasakyti nieko konkretaus. Jo naujienos – kad žaidėjai išsidalijo numerius marškinėlių, ant kurių bus išspaustas Vilniaus žemėlapis. Pasigendu kalbų apie krepšinį – kaip žais, ko sieks ir panašiai. Visi svarbiausi „Ryto“ žmonės dar nė karto nebuvo kartu atėję į darbą. Kažkas žaidė tenisą, kažkas treniravo rinktinę, kažkas slapstėsi nuo kreditorių. Kai visi susirinks, tada žiūrėsime, kas iš to gausis.

– „Rytas“ šiemet įsigijo Dovį Bičkauskį, kuris praėjusį sezoną žaidė Utenos „Juventus“. Ir anksčiau vilniečiai mėgo perpirkti potencialiai silpnesnių klubų žaidėjus: taip nutiko su Arnu Butkevičiumi, Mindaugu Girdžiūnu, Benu Magdenu ir daug kitų. Ką tai pasako apie komandą?

– Tai parodo, kad jie yra tiesiog tokie patys, kaip ir kiti LKL klubai. Panaši situacija yra Vilniaus „Žalgirio“ futbolo komandoje: savivaldybės išlaikomas klubas gauna tiek pinigų, kad jiems užtenka perpirkti silpnesnių ekipų žaidėjus ir pakovoti dėl aukštos vietos Lietuvoje. Viskas – daugiau jokių ambicijų ir sugebėjimų. „Rytui“ miesto pinigų irgi užtenka patekti į LKL finalą. Tik ką tame finale veikti? Kodėl ten reikia žaisti, jei pralaimima 40 taškų? Gal geriau užsiauginti komandos branduolį, atiduoti skolas, susitaupyti pinigų, išmokti dirbti. Man keisčiausia, kad „Rytas“ tapo klubu, į kurį einama mokytis treniruoti, vadovauti ar išgarsėti. Į tokio lygio klubus reikia eiti jau kažką žinant, mokant, būnant garsiu ir, pageidautina, turtingu.

REKLAMA

– Kokį „Ryto“ pasirodymą prognozuojate šį sezoną?

– Turint galvoje, kad surinktos komandos išlaikymui net nėra užtektinai pinigų, problemos greit pradės lįsti, o tai atsispindės rezultate. Spėju, kad Europos taurėje „Rytas“ pretenduoja į tris pergales, kurių patekti į kitą etapą neužteks.

– Kaip vertinate „Žalgirio“ vasaros darbus?

– Šiais metais sunku garsiai prognozuoti, kad „Žalgiris“ eis toli. Ne todėl, kad klubas kažko nepadarė. Priešingai, jie vėl surinko gerą sudėtį. Paprasčiausiai kitos elitinės Europos komandos susipirko labai brangius krepšininkus, kurie yra individualiai pajėgus, ir su kuriais teks skaitytis. „Žalgiris“ vis dar bus komanda, kuri pretenduoja į ketvirtfinalį, namų komanda, su kuria visiems bus sunku kovoti. Vis dėlto man atrodo, kad viso to, ką „Žalgiris“ padarė šį tarpsezonį, ketvirtfinaliui gali ir neužtekti. „Žalgiriui“ bus sunku net ir puikiai dirbant, ką pastaraisiais metais Kauno klubas daro.

Laurynas Ribakas, lrytas.lt

„Bružas ir Pulkovskis“: „Neptūno“ ateitis, Blaževičiaus projektas, žaidėjai Žiemelio klubui, Websterio ateitis ir Maksvyčio sprendimo argumentai


47 komentarai
Naujausi komentarai (47)
Geriausiai ivertinti (47)
PRO komentarai (5)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti