K.Bryantą istorinėje rikiuotėje aplenkęs D.Lillardas pergalės neatnešė

Sausio 19 d., 00:26
D.Lillardas ryškina savo vardą istorijoje (Scanpix nuotr.)

Namų sienų Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) apginti nesugebėjo Portlando „Trail Blazers“ (8/6) ekipa, savo arenoje 104:125 (28:32, 26:27, 28:28, 22:38) nusileidusi San Antonijaus „Spurs“ (8/6) klubui.

Šeimininkai laikėsi tris kėlinius, tačiau subyrėjo ketvirtajame, kai anksti paleido varžovus į priekį ir kapituliavo, išleisdami į aikštę mažiau pasireikšti gaunančius žaidėjus.

Nugalėtojų gretose ryškiausiu tapo Portlando areną puikiai pažįstantis LaMarcusas Aldridge‘as. Didžiąją dalį karjeros čia praleidęs ir jau šeštąjį sezoną „Spurs“ gretose leidžiantis aukštaūgis per 24 minutes pelnė 22 taškus (10/16 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/2 baudų metimų), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, blokavo metimą ir sykį suklydo.

„Spurs“ pergalę nukalė itin subalansuotu puolimu – net keturi komandos žaidėjai peržengė 20 taškų ribą (L.Aldridge‘as, Rudy Gay‘us, Patrickas Millsas ir DeMaras DeRozanas).

„Trail Blazers“ neišgelbėjęs Damianas Lillardas per 36 minutes pelnė 35 taškus (7/13 dvitaškių, 3/10 tritaškių, 12/12 baudų metimų), atkovojo 3, perėmė vieną ir prarado 5 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą ir 2 sykius prasižengė.

Produktyviausių visų laikų tritaškininkų gretose jis aplenkė legendinį Kobe Bryantą. 1 828 tolimus metimus per karjerą pateikęs gynėjas pakilo į 17-ąją vietą, o netrukus palypės ir dar aukščiau, nes Chauncey Billupsas yra pataikęs vos dviem tritaškiais daugiau.

Portlando ekipa prieš rungtynes sužinojo, kad bent savaitę versis be pėdos traumą patyrusio C.J.McCollumo.

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 35 (6 rez. perd., 3/10 tritaškių), Rodney Hoodas 21, Carmelo Anthony 14, Enesas Kanteris (8 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Robertas Covingtonas (1/5 tritaškių) po 9.

„Spurs“: LaMarcusas Aldridge‘as 22 (10/16 dvitaškių), Rudy Gay‘us (7 atk. kam., 5/8 tritaškių) ir Patrickas Millsas (5/7 tritaškių) po 21, DeMaras DeRozanas 20 (6 atk. kam., 11 rez. perd.), Jakobas Poeltlas 11 (7 atk. kam.), Keldonas Johnsonas 10, Dejounte Murray‘us 9 (9 atk. kam., 11 rez. perd.).