K.Maksvytis: apie būsimus varžovus, Lietuvos rinktinės privalumus, nemotyvuotą A.Juškevičių ir V.Čižausko rolę (7) VIDEO interviu

Lapkričio 25 d., 15:35
K.Maksvytis dalijosi mintimis (Foto: Žygimantas Vingelis)
K.Maksvytis dalijosi mintimis (Foto: Žygimantas Vingelis)
Šaltinis: Krepsinis.net

Kazio Maksvyčio laukia debiutinis mačas Lietuvos vyrų rinktinėje ir jame atrankoje teks Bulgarijos komandos iššūkis. Prieš rungtynes K.Maksvytis šnekėjo apie nuveiktus darbus, varžovus ir Lietuvos rinktinės pranašumus.

„Jausmas geras, pažįstama arena, darbuotojai, žiūrovai, tikiuosi, ateis tie patys. Smagu grįžti, tai palengvins debiutą“, – „Švyturio“ arenoje žiniasklaidai kalbėjo jis.

– Ar pavyko perduoti žaidėjams savo filosofiją per tokį trumpą laiką?

– Kaip studentui visada trūksta paskutinės nakties. Su štabu kalbėjome, kad laiką išnaudojome racionaliai, turėjome 3 žaidybines treniruotes, krepšinyje tai nedaug. Pagrindinis tikslas buvo kažkiek supaprastinti sistemą, tuo pačiu atsižvelgianti į laukiančias rungtynes. Tai kažkiek pavyko. Smagu, kad atvykę žaidėjai yra pasiruošę, nepatyrę traumų ir teigiamų covid testų.

REKLAMA

– Koks varžovas yra Bulgarija?

– Tai pietų komanda, labai priklausoma nuo emocijų. Su geromis emocijomis ji gali žaisti geriau, su blogomis – pulti įduobę. Jie taiko daug improvizacijos, turi nemažai metikų, žaidžia greitai ir rengia daugiausiai atakų. Pagrindinis dalykas bus kaip stabdysime jų greitą puolimą.

– Privalumas bus lietuvių priekinė linija?

– Tikėkimės. Birutis atrodo neblogai, tikiuosi, tai išnaudosime.

– Ar galime sakyti, kad šiame lange čekai pavojingesni už bulgarus?

– Nemėgstu žiūrėti du žingsnius į priekį. Dabar mums prieš akis bulgarai. O čekai su ta pačia sudėtimi žaidė olimpiadoje, turi tą patį trenerį, tuos pačius žaidėjus.

– Kokius įžvelgiate Lietuvos rinktinės lyderius?

– Pagal pirminį planą vyksta ir kartų kaita, atsinaujinimas. Treniruočių metu gerai atrodo Dimša, kapitonas Butkevičius, nemažo vaidmens tikiuosi iš Biručio.

– Kaip dalijotės darbus su trenerių štabu?

– Pagrindinį krūvį iki „lango“ nešė Kemzūra ir skautas Rinkevičius, kurie susistemino varžovų puolimą, gynybą ir žaidėjus. Prasidėjus „langui“, gerai, kad ir klubas išleido mane anksčiau. Naujas štabas yra iššūkis ir mums, reikia išmokti dirbti kartu, laimėti kartu, darbo yra.

REKLAMA

– Septynis iš šių žaidėjų esate treniravęs anksčiau, kiek tai padeda jiems ir jums?

– Žinau, kaip juos išnaudoti, žinau jų stiprybes ir trūkumus. Kai kurios sistemos ir mintys kartojasi, tad manau, jog tai padeda.

– Ar buvo šansų dėl Juškevičiaus atvykimo?

– Su Adu kalbėjomės, jis pareiškė norą daugiau laiko leisti su šeima, kurioje laukiami malonūs pokyčiai. Iš jo pusės buvo pasakyta, kad jis neturi pakankamai motyvacijos būti rinktinėje, tad tegul žaidžia jauni žaidėjai, kurie ją turi didesnę, kuriems akys dega labiau. Bandžiau jį įkalbėti, bet sutikau su Ado nuomone, nes jis atvirai prisipažino. Turbūt ir ateityje jis savęs rinktinėje nebemato.

– Kokį įspūdį jums dabar palieka Čižauskas?

– Neblogai atrodo, kaip įžaidėjas, gerai vadovauja komandai. Ar jis bus pagrindinis įžaidėjas, pamatysime rungtynėse, kol kas to nesame numatę.


7 komentarai
Naujausi komentarai (7)
Geriausiai ivertinti (7)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
NBA