K.Maksvytis: apie NBA bokštų startą, M.Kuzminską ir jau netrukus laukiantį kandidatų sąrašo trumpinimą (37) VIDEO interviu

Rugpjūčio 10 d., 21:30
K.Maksvytis apžvelgė rungtynes (BNS nuotr.)
K.Maksvytis apžvelgė rungtynes (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Lietuvos rinktinė pasirengimą Europos čempionatui ir toliau tęsia pergalėmis – trečiajame draugiškame mače sutriuškinti suomiai.

Pirmą kartą šią vasarą rinktinei padėjo ir Jonas Valančiūnas bei Domantas Sabonis, dominavę iki ilgosios pertraukos.

Po mačo rinktinės strategas Kazys Maksvytis apžvelgė tiek pasirodymą rungtynėse, tiek aikštėje nepasirodžiusių žaidėjų galimybes.

„Iškovojome pergalę, energijos treniruotėse buvo daugiau, kažkiek nukentėjo kokybė, nes įvedėme naujus žmones, deriniai ir panašiai. Rungtynėse labiau patenkintas esu antra puse, kai varžovai bėgo ir juos pristabdėme, akcentavome jų tritaškius. Nedideli priekaištai komandai, kad neužbaigėme rungtynių iki galo, apskritai esu patenkintas, kad sureagavome ir pagerinome kokybę antroje pusėje. Manau, kad šios rungtynės bus į naudą mums“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Kaip pavyksta suderinti Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio žaidimą, tiek jiems dalinantis baudos aikštelę, tiek nusimetant kamuolius?

– Gynyboje vienu metu kažkiek reikėjo reaguoti, nes varžovai išleido metantį aukštaūgį, o Jonui tos situacijos dar pilnai nebuvome paruošę, gerai, kad pasitreniravome, nes kitos rinktinės, slovėnai, turės tokių aukštaūgių. Pasikeitė žaidimo stilius, reikia daugiau įvedinėti kamuolį po krepšiu, mažiau įkirtimų. Pirmas mačas neblogas, vėliau tik gerės.

Padarėme ir taktinių klaidų, tiek jie du, tiek komanda. Pasikeitė visas išsidėstymas, anksčiau buvo keturi perimetre, vienas po krepšiu, dabar dviese arčiau krepšio. Ne viską išpildėme, bet išvadas padarėme ir kitose rungtynėse pridėsime daugiau.

– Kokio lygio jėga yra komandos startinis penketas su Roku Jokubaičiu, Mariumi Grigoniu, Ignu Brazdeikiu, Jonu Valančiūnu ir Domantu Saboniu?

REKLAMA

– Norint fiziškumo, labai geras penketas. Dar turime klausimų, kaip kontroliuoti rungtynes ir šalia JV bei Sabonio išleisti metančius žaidėjus, kad išlaikytume tą balansą. Matome protokolą, kad su startiniu penketu laimėjome stipriai, pirmąjį ir trečiąjį kėlinį.

REKLAMA

– Kiek pasirengimui trukdo tai, kad varžovai žaidė be pagrindinių krepšininkų?

– Norėjosi pažiūrėti bendrame kontekste varžovų lygį ir jiems neprastai sekėsi. Norėtųsi kiek stipresnio sparingo, gerai, kad jie išbandė mobilius aukštaūgius, galėjome pakaitalioti sistemą. Gerai, kad galėjome pasiruošti, varžovų norisi stipresnių ir stipresnių, kad galėtume įvertinti save.

– Kokia yra susižeidusio Mindaugo Kuzminsko situacija?

– Manau, kad tiek Mindaugas, tiek mes kiek perdegėme. Mindaugas vakar bandė grįžti į darbus nesilaikydamas protokolo, keliomis dienomis anksčiau ir pajuto skausmus. Dabar esame pasiruošę neforsuoti ir palaukti, kol pilnai išsigydys. Nerimo, kad jis nevyks į čempionatą, nėra, bet reikia ne tik išgyti, o dar ir įeiti į formą. Tikrai lauksime ir duosime jam šansą.

– Kiek Martynas Echodas pirmauja tarp užtikrintos vietos rinktinėje dar neturinčių žaidėjų?

– Echodas kol kas žaidžia neblogai, priduoda energijos, kova dėl kamuolių, kartais dėl kovos net prasižengė kvailokose situacijose. Jis yra kitoks, su juo galime keistis gynyboje, su juo esame mobilesni ir jis neblogai įsipaišo.

REKLAMA

– Kaip patiko atkarpa su Tomu Dimša įžaidėjo pozicijoje?

– Jūs matote, kad turime vežtis tris įžaidėjus ar du įžaidėjas ir vieną combo gynėją. Dimša yra aukštas, padėjo ir keičiantis gynyboje, pristabdė Koponeną ir lindimus iš užtvarų. Šiandien puolime labai nepasižymėjo, bet gynyboje jo darbas jautėsi.

– Žadėjote labiau naudoti pagrindinius žaidėjus ir pirmajame kėlinyje vertėtės dešimčia, nepakeldamas Tomo Dimšos ir Donato Tarolio. Toks branduolys ir bus?

– Dar tik pasirengimo pradžia, anksti daryti išvadas, bet kažkokios tendencijos išlieka. Kažkas panašaus, bet tikrai gaus savo šansus ir Žemaitis, ir Masiulis. Taupėme ir Jono minutes, nes tik pirmos rungtynės. Dabar vis tiek labiau naudojame tą bazinį dešimtuką.

– Kaip rinktinėje pritampa jūsų jau treniruotas Eigirdas Žukauskas?

– Neblogai, iš tų neužtikrintų žaidėjų yra tarp stabiliausių, tiek praeitose, tiek šiose. Teko jį treniruoti, gali žaisti per abi pozicijas, „trečioje“ gal kiek geriau jaučiasi, bet rinktinėje, jei reikės, naudosime ir „ketvirtu numeriu“.

REKLAMA

– Koks jūsų dvyliktukas bus rytojaus mače?

– Pasikeitimų bus, nors dar užtikrintai negaliu pasakyti. Trys žmonės pasikeis, aštuoni ar devyni liks tie patys. Prie suomių taip pat turėtų prisijungti bent du žaidėjai, jie kaip ir estai, pirmame mače pasitaupė, o antrajame turėtų mesti visus pagrindinius.

– Kada turėsite naujienų dėl sąrašo trumpinimo?

– Po rungtynių su Suomija trumpinsime, manau, treniruotėse turime turėti 14–15 žmonių, pirmieji atsisveikinimai rytoj.


37 komentarai
Naujausi komentarai (37)
Geriausiai ivertinti (37)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti