K.Maksvytis: apie nesėkmės priežastis, M.Grigonio gaudomą ritmą ir apsigalvoti privertusį I.Brazdeikį (65) VIDEO interviu

Birželio 22 d., 21:37
K.Maksvytis apžvelgė nenusisekusį mačą (BNS nuotr.)
K.Maksvytis apžvelgė nenusisekusį mačą (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Lietuvos rinktinė tarptautinių mačų vasarą atidarė liūdna nata – 52:70 nusileido kaimynams iš Latvijos.

Po išvykoje nepavykusio mačo rinktinės strategas Kazys Maksvytis neslėpė, kad vaizdas aikštėje nebuvo geras.

„Blynas, kaip sakant, kontrolinių rungtynių prisvilo. Yra logiškų paaiškinimų, treniravomės tik nuo ketvirtadienio, nepilną savaitę, latviai pradėjo šiek tiek anksčiau, keliomis dienomis, vyriausias treneris tik prisijungė nuo birželio 16-osios. Šiandienos rungtynėse daug pasakė antri šansai, jų – 26, mūsų – 2. Ypač antroje dalyje mes nei gynėmės, nei „stepoutinome“, kad turėtų kažkokią persvarą. Puolime ir patys matėte, kad nelabai gerai atakavome jų gynybą, šiek tiek blogai įžaidėme kamuolį, nevaikščiojo kamuolys. Reikės žiūrėti vaizdo įrašą, bet toks vaizdas, kad nebuvome pakankamai aštrūs ir per daug pasikliovėme tolimais metimais“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Ketvirtajame kėlinyje „iš žaidimo“ įkrito tik du metimai iš keturiolikos, kalbos apie aštrumo trūkumą yra priekaištai gynėjams?

– Na, varžovai kartais agresyviai gynėsi, tada reikėjo nusimesti perdavimus, bet netrūko ir situacijų, kai jie gynėsi žemai, tada gynėjai turi veržtis. Dėl puolimo nemaža kaltė tenka gynėjams.

– Daug kamuolių nusiėmė ne nominalūs varžovų aukštaūgiai, kaip galima tai paaiškinti?

– Tai yra pradžia stovyklos, akcentavome kažkiek, bet praktiškai visus kamuolius jie susirinko ne „mismatcho“ situacijose, gal tik kartą per Arną Veličką kamuolį nuėmė jų aukštaūgis. Pagrinde buvo geras žaidėjų išsirinkimas, tik pastangų ir fiziškumo klausimas.

– Kaip vertinate Igno Brazdeikio debiutą?

– Gerai. Jis buvo vienas iš tų, kurie žaidė iki galo ir, kai kažkas nesigavo, bandė užbaiginėti atakas individualiu meistriškumu. Manau, kad neblogai.

REKLAMA

– Beveik savaitę matote jį treniruotėse, kokį įspūdį palieka?

– Pasikeitė požiūris į jį, manėme, kad yra labiau „trečias–ketvirtas numeris“, dabar matome, kad yra labiau „antras–trečias“, gali žaisti su kamuoliu, dengti kelias pozicijas.

– Kokios jo savybės gali padėti rinktinei?

– Puolime jis turi daug savybių, gal neturi vienos išreikštos, kad būtų tik metikas, ar tik veržtųsi. Kairiarankis, bet abi rankas gerai valdo, kartais dešine dirba net labiau, gali įmesti, gali ir apačioje žaisti prieš fiziškai silpnesnį, o gynyboje pridėjo kietumo, paliko neblogą įspūdį, tikimės, kad padės mums.

– Kokia yra Vytenio Čižausko trauma?

– Nėra labai rimta. Kadangi vyksta pasirengimo ciklas, kontrolinės rungtynės, todėl tiek Vytenį, tiek Arnoldą Kulboką, matėte, gavo mažą traumelę, nesinori traumuoti toliau žaidėjų.

– Kokia yra jo situacija?

– Kol kas nespėjau išsiaiškinti, matėsi, kad nikstelėjo čiurną, o kontrolinėse rungtynėse nesinori žaidėjų toliau laužyti. Man atrodo, pirminis vaizdas, kad nedidelė čiurnos trauma.

REKLAMA

– Po ilgesnės pertraukos ant parketo grįžo Marius Grigonis, kaip galima vertinti jo žaidimą?

– Visą komandą galima vertinti ir pagal jo žaidimą, pirmoje pusėje – geriau, antroje – prasčiau, išsimušėme. Tam ir yra tos kontrolinės rungtynės, kad įeitume į ritmą, o tam reikia laiko.

– Marius Grigonis per ilgąją pertrauką apšilinėjo su nugaros treniruokliu, ar yra kažkokių problemų?

– Ne, jis turi specialų prietaisą, kuris duoda impulsus ir šildo nugarą. Čia yra įprasta jo rutina.

– Rungtynių planas griuvo po ilgosios pertraukos ar dar prieš tai buvo matomi ženklai?

– Manyčiau, kad pirmoje pusėje mačiau rezervo, reikėjo susimesti metimus, atkovoti kamuolius ir būtume buvę priekyje. Antroje pusėje trūko šviežumo, tiek gynyboje, tiek puolime, po nesusikalbėjimų praleidome tritaškius.

– Kokias išvadas reikia padaryti iki kitų rungtynių?

– Fiziškumas, kamuoliai, puolime geriau įžaisti kamuolius, susirasti geresnes progas.

– Žaidėjai išsimušė iš vėžių, varžovai dažniau metė baudų metimus, ar teisėjavimas kėlė klausimų?

– Gal ir buvo šiek tiek, bet nesinori nuversti ant teisėjų visko. Kaip ir būna namų komandai, gavo penkis taškus iš teisėjų, padarė fiziškumą, bet patys išsimušėme, kartais ir patys kvailai subaudavome, kai jau buvome „bonuse“. Turime prisitaikyti žaisti ir tokiomis sąlygomis.


65 komentarai
Naujausi komentarai (65)
Geriausiai ivertinti (65)
PRO komentarai (15)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti