„Krepšinis pagal Joną“: apie „Lietuvos ryto“ nesėkmingą sezoną ir „Neptūno“ vargus (39) VIDEO

Kovo 9 d., 11:59
J.Vainauskas analizavo Vilniaus ir Klaipėdos klubų realybę
J.Vainauskas analizavo Vilniaus ir Klaipėdos klubų realybę
Šaltinis: Krepsinis.net

Su Vilniaus „Lietuvos rytu“ ne vieną titulą laimėjęs Jonas Vainauskas yra vienas iš nedaugelio šalies krepšinio specialistų, kuris turi savo aiškią, aštrią ir kartais kitokią nei daugumos nuomonę bei nebijo ją išsakyti garsiai.

Prieš trejetą metų J.Vainauskas debiutavo internete su savo autorine laida „Krepšinis pagal Joną“, kuri sulaukė nemažai susidomėjimo. Dabar laida „Krepšinis pagal Joną“ sugrįžta portalo Krepsinis.net eteryje. Antroje laidoje J.Vainauskas aptars VIlniaus „Lietuvos ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ situacijas.

Apie „Lietuvos rytą“: „Vilniaus krepšinis išgyveno įdomią ir sudėtingą vasarą – klubą perėmus kitiems savininkams, pasipylė ugningos frazės ir pareiškimai. Matome, kas iš to išėjo – komplektacija daugiau nei abejotina. Tiek klaidų, kiek padarė naujieji klubo vadovai, neleidžia tikėtis geresnio rezultato nei jį matome dabar. Šimašius pasakė, kad rezultatai yra puikūs. Pone mere, norėčiau aiškiai įvardyti, kokie tie rezultatai yra: Europos taurėje pasiektas antras blogiausias visų laikų rezultatas, o Karaliaus Mindaugo taurėje į vienus vartus pralaimėjo „Žalgiriui“. Ar iš tiesų tai yra puiki ir mus tai tenkina?

REKLAMA

Nepamatuoti sprendimai neleidžia tikėtis kažko daugiau. Antroji vieta LKL išliks – klubas pateks į finalą. Visi „Lietuvos ryto“ vadovai, kuriuos net sunku suskaičiuoti, sakys, jog padarėme žingsnį į priekį, nes grįžom į finalą. Kitaip ir būti negalėjo – „Lietkabelis“ šiemet į finalą nepretendavo, „Neptūną“ krečia finansinė tragedija, todėl tokios sudėties negali pretenduoti į aukščiausias vietas.“

Tokio sezono priežastis: „Manau, kad tokio chaotiško ir nesėkmingo „Lietuvos ryto“ sezono priežastis yra ta, kad klubas turi neįtikėtinai daug vadovų – beveik neturi darbuotojų, bet turi aibę viceprezidentų, direktorių ir vadovų. Neįsivaizduoju, kaip tokie skirtingi žmonės, kurie nesusibūrė kažkokių vertybių pagrindu, gali susikalbėti ir priimti sprendimus. Visi yra svarbūs ir reikšmingi, kalba skambiai bei entuziastingai, bet iš to išeina šnipštas.“

Geras dalykas apie „Lietuvos rytą“: „Klubas pasirašė ilgalaikes sutartis su žaidėjais: Echodas, Giedraitis, Butkevičius ir Girdžiūnas liks ne vienerius metus. Ateinančią vasarą galima bus aplink juos lipdyti legionierius ir bus šiek tiek aiškiau. Vasarą tai galėtų būti ir paaiškinta, jog pirma užduotis yra branduolys, aplink kurį bursis kiti žaidėjai. Pagrindinis įvertinimas naujai vadovybei yra už kuriamą branduolį. Jis geras ar blogas, parodys laikas. Mano nuomone, tai yra pakankamai į vidutinius pasiekimus pretenduojantis branduolys, kuris „suvalgo“ šiek tiek per daug klubo biudžeto. Vis dėlto geriau toks nei joks.“

REKLAMA

Apie nesėkmės priežastis: „Kurtinaičiui buvo patikėta komplektuoti komandą ir jis nusipirko žaidėjus, kurie orientuoti į puolimą, nes aiškiai kalbėjo, jog prioritetas yra gynyba. Madgeno ir Barono pozicija yra sudubliuota, kai kurie žaidėjai visiškai netinka šiai komandai. Komplektacija lėmė pakankamai prastus rezultatus.

Antras dalykas – trenerių sukurtas krepšinis, kuris šį sezoną remiasi tolimais metimais. Komanda nėra agresyvi, net sunkieji kraštai stengiasi mesti iš toli, o ne iš po krepšio. Puolimas pasidarė visiškai vienpusiškas ir aukštesnio meistriškumo komandoms toks žaidimas yra lengvai nuspėjamas ir lengvai sustabdomas.

Trečias dalykas – nebuvo įsigytas nė vienas aukštesnio meistriškumo žaidėjas, kuris galėtų žaisti sunkias rungtynes, priimti lemiamus sprendimas ar pataikyti sunkius metimus.“

Delininkaitis Delininkaitis

REKLAMA

Apie „Neptūną“: „Vasarą prognozavau jam antrąją vietą ir klubas buvo pakankamai pajėgus, simpatiškai sukomplektuotas, bet finansinės drausmės nesilaikymas privedė prie to, kad trys iš keturių svarbiausių žaidėjų paliko komandą. Jeigu Girdžiūno ir Butkevičiaus netektį dar buvo galima kažkiek kompensuoti kitais krepšininkais, tai Palacioso pakeisti komandai nepavyko. „Neptūno“ realybė yra tokia, kad jau LKL ketvirtfinalyje jų lauks arba „Juventus“, arba „Pieno žvaigždės“. Klaipėdiečiams reikės stipriai ginti savo pozicijas ir ambicijas pakovoti dėl LKL bronzos. Panašu, kad tai bus su „Lietkabeliu“.

Trys aspektai apie sezono eigą: „Skolos, pridarytos buvusių komandos vadovų. Klubui, turinčiam 1,5 mln. eurų biudžetą, 1 mln. eurų skolos yra praktiškai mirties nuosprendis. Pakankamai netikėta, kad pavyko rasti būdų stabilizuoti situaciją ir krepšinis Klaipėdoje tęsiasi toliau bei klubas vis dar pretenduoja į aukštesnes vietas. Kai per pusę metų pasikeičia keturi direktoriai, pakankamai neįtikėtina tikėtis geresnio rezultato.

Antra dalykas – Palacioso praradimas. Jis „Neptūne“ turėjo labai svarbų vaidmenį tiek gynyboje, tiek puolime. Maksvyčio žaidime jis labai tiko, nes galėjo atsikovoti kamuolį ir pats jį persivaryti per visą aikštę bei grasinti krepšiui greitajame puolime. Praradus Palaciosą, „Neptūnas“ susilpnėjo ypatingai ir tos spragos jiems nepavyksta užtaisyti.

Trečias dalykas, kuris yra daug pozityvesnis – Maksvyčio darbas. Nors ir buvo KMT ketvirtfinalyje pralaimėta „Dzūkijai“, sugebėjo lemiamu metu suvienyti komandą, ją pergrupuoti ir išlaikyti ją konkurencinga pakovoti dėl bronzos.

„Bružas ir Pulkovskis“: NBA naujokų biržos įdomiausi žaidėjai, geriausi laisvieji agentai, lietuvių likimas ir klubų ėjimų galimybės


39 komentarai
Naujausi komentarai (39)
Geriausiai ivertinti (39)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti