L.Dončičiaus taškai nepadėjo – „Mavericks“ startavo dramatiška nesėkme Fynikse (6)

Gruodžio 24 d., 08:15
L.Dončičius buvo solidus (Scanpix nuotr.)

Nesėkme Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) startavo Dalaso „Mavericks“ (0/1) ekipa, išvykoje 102:106 (22:23, 23:30, 26:24, 31:29) nusileidusi Fynikso „Suns“ (1/0) ekipai.

Mačo eigoje komandas retai skyrė dviženklis skirtumas, o likus žaisti dvi minutes Luka Dončičius rezultatą dar ir išlygino – 100:100.

Devinas Bookeris į tai atsakė baudos metimu, Chrisas Paulas pridėjo dvitaškį, o „Mavericks“ rengiant nesėkmingas atakas dar kartą pasižymėjo D.Bookeris – 105:100. Iš šios duobės svečiai jau neišlipo.

L.Dončičius šiame susitikime per 36 minutes pelnė 32 taškus (11/20 dvitaškių, 0/6 tritaškių, 10/12 baudų metimų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Įdomu tai, kad slovėnui esant aikštėje „Mavericks“ nuo varžovų atsiliko 9 taškais, o geriausiu pagal šį rodiklį tapo Willie Cauley-Steinas. Vos 6 minutes žaidęs aukštaūgis padėjo komandai varžovus pranokti 14 taškų skirtumu.

Dalaso klubą viso mačo metu nekritę tritaškiai – 9/37, 24 procentų taiklumas. Varžovai tokios bėdos neturėjo – 11/30, 37 procentai.

Fynikso ekipos strategas Monty Williamsas šiame mače nepakėlė nuo suolo Dario Šaričius. Panašu, kad vienas talentingiausių kroatų praranda vietą ekipos rotacijoje.

Teksaso komanda vertėsi be traumą besigydančio Kristapo Porzingio, nuo suolo nepakilo ir Bobanas Marjanovičius.

„Mavericks“: Luka Dončičius 32 (8 atk. kam., 5 rez. perd., 0/6 tritaškių), Jalenas Brunsonas, Joshas Richardsonas (7 atk. kam.) ir Timas Hardaway‘us (3/8 tritaškių) po 12, Dorianas Finney-Smithas 11 (8 atk. kam., 1/6 tritaškių), Maximilianas Kleberas 10 (2/7 tritaškių).

„Suns“: Devinas Bookeris 22 (5 atk. kam.), Mikalas Bridgesas 18 (4/7 tritaškių, 7 atk. kam.), Cameronas Johnsonas 15 (5 atk. kam.), DeAndre Aytonas 13 (8 atk. kam.), Cameronas Payne‘as ir Langstonas Galloway‘us po 11.