L.Kleiza: Parkeris kuria filmą su mano auksu (9)

Vasario 15 d., 18:42
L.Kleiza prisiminė pralaimėtą prancūzams finalą
L.Kleiza prisiminė pralaimėtą prancūzams finalą

„Tony Parkeris kuria filmą su mano auksu“, – 2013-ųjų Europos čempionato finalą su skauduliu „Krepšinio namų“ dokumentikos trečioje dalyje prisimena Linas Kleiza.

Būtent trečioje „Krepšinio namų“ dokumentikos dalyje, kurią galite pamatyti per naujos kartos televiziją „Go3“, visas dėmesys skiriamas Lietuvos krepšinio ryšiui su Prancūzija – nuo išeivijos lietuvio Mykolo Ruzgio paliktų šaknų iki paskutinės skandalingos tarpusavio kovos 2019-ųjų pasaulio čempionate.

Geriausias visų laikų Prancūzijos krepšininkas, keturiskart NBA čempionas Tony Parkeris dar 2000-aisiais sužinojo, kur yra Lietuva – tuomet jis lankėsi legendinėje „Ekinstos“ salėje Vilniuje, Raimundo Saporto taurėje kovojęs prieš vietos „Sakalus“.

„Linksma į tai žiūrėti, beprotiška, – žiūrėdamas į archyvinę medžiagą, „Krepšinio namų“ filmavimo grupei sako T.Parkeris. – Turite atsiųsti man tuos klipus, tai nuostabu.“

REKLAMA

„Atvykus Parkeriui, jam čia turėjo būti šokas. Kažin ar gyvenime jis yra žaidęs daugiau tokiose salėse“, – teigė „Sakalų“ mohikanas Rolandas Matulis.

2001-aisiais T.Parkerį NBA naujokų biržoje 28-uoju šaukimu pakvietė San Antonijaus „Spurs“, kuri tais pačiais metais pašaukė ir Robertą Javtoką. Nors lietuvis NBA ir nedebiutavo, tačiau tas 55-as „Spurs“ šaukimas stipriai prisidėjo prie R.Javtoko karjeros išgelbėjimo.

„Po metų papuoliau į avariją ir „Spurs“ labai prisidėjo prie mano atsistatymo, – sunkų laikotarpį prisimena R. avtokas. – Lietuvoje man buvo padarytos dvi operacijos, o galutinę dariausi JAV, nes čia dar tokios nebuvo daromos.“

Visą karjerą ryšiu su Lietuva lydimas T.Parkeris po skaudaus pralaimėjimo 2003 m. Europos čempionato pusfinalyje pasiekė saldų revanšą po 10 metų Senojo žemyno finale. Bendro Lietuvos krepšinio federacijos, „TV3“ ir „Go3“ projekto „Krepšinio namai“ trečioje dalyje T. Parkeris atskleidžia lemtingą pokalbį naktį prieš finalą su Nicolasu Batumu.

„Jis buvo išsimušęs iš ritmo, bet pasakiau, kad finalas bus jo rungtynės. Taip ir buvo. Visa komanda sekė paskui Batumą“, – su šypsena veide kalbėjo T.Parkeris.

REKLAMA

Tai buvo pirmasis ir vienintelis T.Parkerio auksas vyrų krepšinyje su Prancūzija, jis iš rinktinės pasitraukė po 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių, tačiau Lietuvos vargai su prancūzais nesibaigė.

Karščiausias prisiminimas – 2019-ųjų pasaulio čempionato rungtynės, eliminavusios Lietuvą iš kovos dėl medalių. Vis dėlto tuomet viskas įvyko ne švariai – Rudy Gobertas neleistinai numušė Jono Valančiūno baudos metimą, kas lėmė lietuvių iškritimą iš čempionato.

Po šių rungtynių Dainius Adomaitis pasitraukė iš trenerio pareigų, dar prieš tai pažėrės kritikos FIBA, o po poros metų grubią arbitrų klaidą pripažino ir Prancūzijos rinktinės vyr. treneris Vincentas Collet.

„Vėliau pamačiau, kad buvo liestas lankas ir teisėjai turėjo priimti kitą sprendimą“, – neslėpė V.Collet, 2019-ųjų pasaulio čempionate iškovojęs bronzą.

Išskirtinis T.Parkerio dėmesys Justei Jocytei, L.Kleizos apmaudas dėl 2013-ųjų, Stepo Butauto draugystė su Fideliu Castro. Apie visa tai yra pasakojama bendro Lietuvos krepšinio federacijos, „TV3“ ir „Go3“ projekto „Krepšinio namai“ trečioje dalyje.

Originalaus turinio dokumentikos ciklą „Krepšinio namai“ mūsų šalies žiūrovai gali stebėti naujos kartos televizijoje „Go3“. Iš viso bus parodyta 10 dalių, skirtų Lietuvos krepšinio šimtmečiui.

„Ilgoji pertrauka“: Eurolygos pirmasis trimestras – pažymys „Žalgiriui“, nuvylę žaidėjai, nustebinę krepšininkai, kurios komandos stebina, o kurios – nuvilia, bei kur laukiamos permainos


9 komentarai
Naujausi komentarai (9)
Geriausiai ivertinti (9)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti