„Lietkabelio“ komplektacija: mįslingiausi ėjimai, brangiausias žaidėjas ir galimybės kovoti su „Rytu“ (14) apklausa

Rugpjūčio 17 d., 13:30
K.Vinalesas turėtų vesti panevėžiečius į priekį (www.kavolelis.lt)
K.Vinalesas turėtų vesti panevėžiečius į priekį (www.kavolelis.lt)
Rokas Liolaitis

Panevėžio „Lietkabelio“ komanda yra viena iš keturių Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ekipų, kurios baigė savo sudėties komplektavimo darbus.

Portalas Krepsinis.net jau rašė apie Klaipėdos „Neptūno“ ir Kauno „Žalgirio“ vasaros darbus, o dabar kviečia iš arčiau pasižiūrėti į tai, ką nuveikė „Lietkabelis“.

Gynėjų grandyje – daug potencialo

Pauliaus Valinsko išsaugojimas yra bene svarbiausias ėjimas „mažiukų“ grandyje. Praėjęs sezonas šiam gynėjui buvo nesėkmingas statistiškai (9 tšk., 24,4 proc. tritaškių pataikymas, 5,8 naud. bal.), bet klubas buvo patenkintas tuo, kokį jis indėlį įnešė į komandą, kai atvyko pakeisti Kendricką Browną.

24-erių P.Valinskas vis dar yra pakankamai jaunas žaidėjas, bet jam artėjantis sezonas privalo tapti lūžio, po kurio galėtų kelti sparnus į turtingesnę ekipą, kaip kad padarė jo kolega Tomas Dimša, grįžęs į Kauno „Žalgirį“. P.Valinskas tikrai turi visą paketą įgūdžių, kurios jam padėtų sužibėti Europos taurėje ir vesti „Lietkabelį“ į priekį.

REKLAMA

Šalia P.Valinsko rungtyniaus Kyle‘as Vinalesas. Tai vėlgi nėra aikštės generolas, ko „Lietkabelis“ neturėjo ir praėjusiame sezone, kai išvykus K.Brownui neturėjo nė vieno tik „pirmo numerio“. K.Vinalesas visą karjerą buvo „antras numeris“, bet praėjusiame sezone Talino „Kalev/Cramo“ sudėtyje Robertas Štelmaheris jį matė kaip įžaidėją, kadangi latviui imponuoja atakų organizatoriai, galintys gerai rinkti taškus, ką šis žaidėjas sugeba gerai. „Lietkabelis“ išsivertė ir be tikro įžaidėjo, kadangi Nenado Čanako deriniai yra dinamiški ir nereikalaujantys ilgo kamuolio laikymo vieno žaidėjo rankose. Galima prognozuoti, kad K.Vinalesas bus bene rezultatyviausias „lietkabelietis“.

Išsaugotas ir Margiris Normantas, kuris tapo malonia staigmena. „Lietkabelyje“ jo apskritai neturėjo būti, bet Stefano Sinoveco trauma pernai privertė pasikviesti šį Vilniaus „Rytą“ palikusį gynėją ir jis pateisino lūkesčius, kadangi buvo energingas žaidėjas, kuris gynyboje buvo agresyvus bei kibus. 23-ejų M.Normantui dar stigo patirties, bet dabar jis jos turės daugiau ir su savo role turėtų susitvarkyti dar sėkmingiau nei pernai.

Marius Valinskas turėjo sutartį su „Lietkabeliu“, bet jį sustabdė trauma ir gynėjas praleis sezono pradžią. M.Valinskui gegužę sukako 21-eri, todėl tai tikrai dar jaunas žaidėjas, kuris gali pakilti iki „Lietkabelio“ rotacijos gynėjo ir šį vaidmenį būtų turėjęs iškart, jeigu ne trauma. Tikras dežavu, kadangi „Lietkabelis“ buvo priverstas įsigyti dar vieną gynėją, kaip kad pernai nutiko M.Normanto atveju – šįkart pasikviestas Jokūbas Gintvainis.

REKLAMA

26 metų 193 cm ūgio J.Gintvainis sugrįžta į Lietuvą po ketverių metų pertraukos ir atrodo tikrai patobulėjęs. „Hoptrans 3x3“ turnyre jis atrodė fiziškai sustiprėjęs ir pagerinęs metimą iš toli, kas buvo jo Achilo kulnas – Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ sudėtyje tuomet pataikė tik 22,2 proc. (12/54) tolimų metimų. Žygimantas Skučas pakomentavo „Lietkabelio“ „Instagram“ įrašą su J.Gintvainio atvykimu parašydamas, kad „pagaliau bus kažkas, kas moka papasuoti kamuolį.“ Labai taiklus buvusio komandos aukštaūgio pastebėjimas, kadangi J.Gintvainis yra vienintelis tikras įžaidėjas „Lietkabelyje“.

Apibendrinant gynėjų grandį galima pasakyti, kad „Lietkabelis“ turi nemažai potencialo, o J.Gintvainio atvykimas gali tapti malonia staigmena, kaip kad pernai tapo M.Normantas.

Barniesas Barniesas

Puolėjų tarpe – brangiausias žaidėjas

REKLAMA

Vytenio Lipkevičiaus išsaugojimas „Lietkabeliui“ buvo labai logiškas ir suprantamas ėjimas. Komandos kapitonas buvo itin naudingas ne tik rūbinėje, bet ir aikštelėje, o įspūdį daro gerokai patobulintas metimas iš trijų taškų zonos, kuris LKL kovose siekė net 39,7 proc.

Šalia V.Lipkevičiaus žais Troy‘us Barniesas. Amerikietis atvyko pavaduoti Tomą Lekūną, su kuriuo buvo nuspręsta atsisveikinti. Šis sprendimas atrodo kvestionuotinas, kadangi T.Lekūnas yra neblogas LKL lygio žaidėjas, galintis duoti naudos kildamas nuo suolo tiek „trečiojo numerio“, tiek „ketvirtojo numerio“ pozicijose. Galbūt T.Lekūną galima buvo pasilikti kaip atsarginį sunkųjį kraštą, kadangi lengvuoju kraštu jam žaisti ne itin sekėsi.

Grįžtant prie T.Barnieso, šis žaidėjas kelia daugiausiai klausimų, kadangi nespindėjo net Rusijos Superlygos komandose, kur fiksavo tik 8,6 taško ir 7,4 naudingumo balo vidurkius, kai dabar „Šilutėje“ rungtyniaujantis Linas Lekavičius tokiose pat pirmenybėse žaisdavo kur kas naudingiau. T.Barniesas gali nustebinti, bet gali būti ir tuo žaidėju, kokiu buvo Gilvydas Biruta praėjusiame sezone, kai jam esant ant parketo komanda „žaisdavo į minusą“.

21-erių Tadas Vaičiūnas taip pat liko „Lietkabelyje“, bet šis žaidėjas nerodo tokio progreso, kuris leistų tikėtis jam gauti daugiau minučių kitame sezone. T.Vaičiūnas greičiau sudėtyje yra dėl to, kad kilęs iš Panevėžio, o 4,9 taško ir 4 naudingumo balo vidurkiai per 25 minutes Molėtų „Ežerūne“ tik dar kartą patvirtina iškeltą tezę.

REKLAMA

Brangiausias ekipos pirkinys yra Gytis Masiulis, kuris, Krepsinis.net duomenimis, uždirbs apie 90 tūkstančių eurų. Aukštaūgis turėjo pasiūlymą ir žaisti „Ryte“, bet pasirinko Europos taurę bei Panevėžį. Krepšinio užkulisiuose kalbama, kad būtent noras grįžti žaisti į „Žalgirį“ ir paskatino rinktis „Lietkabelį“, o ne sostinės klubą, kuris siūlė pelningesnį kontraktą, bet dvejų metų. G.Masiulis yra tikrai talentingas žaidėjas ir neabejotinai taps vienu iš ekipos lyderių, bet tokio biudžeto komandai kaip „Lietkabelis“ tai yra itin brangus pirkinys. Jeigu būtų pasirašyta dvejų metų sutartis su galima išpirkta, šis ėjimas būtų nuostabus, bet dabar akivaizdu, jog kitąmet G.Masiulio ekipos sudėtyje nebebus. Galbūt už panašią ar net mažesnę sumą galima buvo įsigyti patyrusį legionierių, kuris būtų panašaus ar net didesnio pajėgumo?

Rizikingas projektas yra atsarginio „ketvirto numerio“ pozicijoje – čia Erikas Venskus, pasiskolintas iš „Žalgirio“. Akivaizdu, kad jis nebus toks prastas, koks buvo G.Biruta praėjusiam sezone, bet jaunuolio laukia rimti išbandymai. Pirmiausia, E.Venskaus stiprybės yra labiau centro pozicijos, o ne „ketvirto numerio“ – žaidimo nugara į krepšį. Iš tolimesnių distancijų jis nėra patikimas metikas ir varžovai tikrai ties juos rizikuos, bent jau iki tol, kol jis nepradės už tai bausti. E.Venskus turi potencialo tapti gero lygio žaidėju, todėl jį stebėti bus įdomu.

REKLAMA

Ne veltui „Lietkabelis“ įsigijo dar vieną sunkųjį kraštą – Paulių Pošką. Tai yra aukštaūgis, kuris pataiko iš toli. Kadangi nei G.Masiulio, nei E.Venskaus tai nėra arkliukas, P.Poška specifinėse situacijose gali gauti savo šansų. Vienerių metų sutartis byloja, kad „Lietkabelis“ nėra tikras, jog šis žaidėjas ateityje gali tapti rotacijos krepšininku, kuriam kovą sukako 21-eri. P.Poška turės griebti kiekvieną galimybę, kurią tik jam suteiks N.Čanakas, nes kitaip gali tekti užsibūti ant atsarginių suolo.

Maričius Maričius

Vidurio puolėjų grandis – su mįsle

Bene daugiausiai abejonių keliantis „Lietkabelio“ ėjimas yra Marino Maričiaus įsigijimas. 26-erių 211 cm ūgio kroatas atvyksta iš Belgijos lygos autsaiderių, kur žaidė labai galingai (15,2 tšk.), bet šioje komandoje demonstruotų skaičių nevertėtų sureikšminti.

REKLAMA

Daugiau galima spręsti iš M.Maričiaus pasirodymo Ostendės „Telenet“ gretose, kur jis FIBA Čempionų lygoje turėjo epizodinį vaidmenį – rungtyniavo tik po 14 minučių, bet per jas įmesdavo po 7 taškus ir sugriebdavo 3,3 kamuolio. Ostendės ekipa tikrai yra panašaus pajėgumo kaip ir „Lietkabelis“, bet ten kroatui nepavyko įsitvirtinti.

Dabar M.Maričius gaus pagrindinio vidurio puolėjo vietą Europos taurės komandoje, o tai yra labai didelis šuolis į viršų. Žinoma, kad yra ir geras pavyzdys, kai Benas Madgenas taip pat žaidė itin rezultatyviai Belgijos autsaiderių sudėtyje ir persikėlė į „Lietkabelį“ Europos taurės kovoms bei tapo vienu iš lyderių bei vėliau gynė „Ryto“ garbę.

M.Maričius nėra Martyno Sajaus tipo centras, o jis labai tiko „Lietkabeliui“, kai gerai gindavosi stepoute ar susikeitimuose. M.Maričius to daryti negali, bet N.Čanakas turbūt mato kažką daugiau nei matė „Telenet“ komanda. Juolab, kad centras atvyko iš tos pačios „BeoBasket“ agentūros, kuri atstovauja ir N.Čanakui. Jos klientas buvo ir Željko Šakičius, į kurį buvo žiūrima atsargiai, o jis žibėjo tiek LKL, tiek FIBA Čempionų lygoje.

Atsarginis vidurio puolėjas yra Gabrielius Maldūnas. Panevėžietis tikrai aikštelėje atiduodavo visas jėgas ir turėjo neblogų mačų, bet kai jam nesisekdavo, „Lietkabelis“ neturėjo kitų variantų. Artėjančiame sezone N.Čanakas galės mesti ant parketo tiek E.Venskų, tiek tą patį G.Masiulį, kuris Klaipėdos „Neptūne“ jau išbandė centro pozicijos privalumus ir trūkumus. Galbūt G.Maldūno minutės kažkiek aptirps, kadangi serbas turės daugiau variantų „penkto numerio“ pozicijai. Pačiam G.Maldūnui reikėtų padirbėti ties baudų pataikymu, kuris LKL siekė varganus 37,9 proc.

REKLAMA

Vėlgi, „Lietkabelis“ galėjo paieškoti ir geresnio centro nei G.Maldūnas, juolab, kad rinkoje lietuvių buvo, bet čia turbūt suveikė vietinio žaidėjo statusas, uždarbio klausimas ir faktas, jog žinai, ką tam tikrose situacijose gali gauti iš šio atleto.

Kokiu pažymiu įvertintumėte „Lietkabelio“ komplektaciją?
 • 10–9
  8% (197 balsai)
 • 8–7
  54% (1361 balsas)
 • 6–5
  31% (796 balsai)
 • 4–3
  4% (113 balsų)
 • 2–1
  3% (65 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Apibendrinimas. „Lietkabelis“ vasarą prarado savo tris pagrindinius žaidėjus (T.Dimšą, Ž.Šakičių ir M.Sajų), bet rado jiems neblogus pakeitimus. Svarbiausia, kad pavyko išlaikyti N.Čanaką, kuris tapo gero savotišku pergalių garantu ir dirbant jam „Lietkabelis“ turi daugiau šansų prieš bet kokį varžovą. Serbas tapo ta figūra, kuri padeda į savo sudėtį privilioti geresnius žaidėjus, o tai yra labai svarbu.

LKL kovoms „Lietkabelis“ neabejotinai yra „Top 3“ komanda, bet Europos taurės grupėje skambių pergalių prognozuoti negalime. Vis dėlto varžovai bus labai pavojingi, o norint tikėtis patekimo į kitą etapą, reikės abukart nugalėti tiek Antverpeno „Telenet Giants“, tiek Andoros „MoraBanc“, o tai padaryti bus itin sudėtinga. „Lietkabelis“ Europos taurėje galės žengti ant parketo kaip underdogas, kurio neslėgs joks spaudimas.

Kalbant apie vietinį frontą, čia galima bandyti lenktyniauti su „Rytu“, bet reikia akylai stebėti ir užnugarį, kadangi Utenos „Juventus“ ekipa bus labai pavojinga oponentė. Juolab, kad ji žais tik LKL fronte ir ten pasiruošti mačams turės visą savaitę, kai „Lietkabelis“ tokios prabangos negalės sau leisti. Šiuo metu „Rytas“ atrodo pajėgesnis už „Lietkabelį“, kas yra natūralu pagal turimą biudžetą, bet atskirose rungtynėse „lietkabeliečiai“ tikrai gali grumtis su Donaldo Kairio kariauna. Atsižvelgus į turimus išteklius, „Lietkabeliui“ už vasaros darbus galima parašyti 7,5 balo.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: atsakymai į klausimus. Spausk ir žiūrėk >>


14 komentarai
Naujausi komentarai (14)
Geriausiai ivertinti (14)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti