LKL reguliaraus sezono Oskarai ir „Auksinės avietės“ (8)

Gegužės 4 d., 10:00
L.Birutis nusipelnė tapti reguliaraus sezono MVP (Josvydas Elinskas, Fotodiena.lt)
L.Birutis nusipelnė tapti reguliaraus sezono MVP (Josvydas Elinskas, Fotodiena.lt)
Edgaras Pulkovskis

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) reguliarusis sezonas praktiškai baigėsi – Kauno „Žalgiriui“ lieka sužaisti du atidėtus mačus ir tada visos ekipos buvo sužaidusios po 36-erias rungtynes, o gegužės 11-ąją prasidės atkrintamosios.

Portalas Krepsinis.net išdalinti simbolinius reguliaraus sezono Oskarus, kuriuose išskyrė naudingiausią žaidėją, geriausiai besiginantį krepšininką, geriausią trenerį, didžiausią pažangą padariusį atletą, geriausią šeštąjį žaidėją, naujoką bei legionierių. Taip pat paskyrėme ir „Auksines avietes“ už tam tikrus nepavykusius dalykus.

Reguliaraus sezono MVP: Laurynas Birutis, „Šiauliai“ (26 min., 14,9 tšk., 7,3 atk. kam., 20,8 naud. bal.)

20-metis „centras“ turėtų tapti šio sezono MVP ir mažai kas prieštarautų šiai nominacijai. „Šiauliai“ iš turnyrinės lentelės dugno pakilo iki penktos vietos ir būtent L.Birutis yra pagrindinis to „kaltininkas“. Du mėnesius iš eilės MVP tapęs aukštaūgis dar ne sykį buvo savaitės naudingiausias. Apskritai galima šį sezoną išskirti kaip tą, kuriame nebuvo daug žaidėjų, kurie itin stabilų žaidimą rodytų visą laiką. Antras pagal naudingumą Mindaugas Kupšas pradėjo galingai rungtyniauti tik prieš kelis mėnesius, O Eigirdas Žukauskas (17 naud. bal.) ar Viačeslavas Bobrovas (16,4 naud. bal.) nors ir fiksuoja gerus rodiklius, jiems iki L.Biručio toli. 213 cm ūgio L.Birutis yra pirmas ne tik pagal naudingumo balus, bet ir pelnomus taškus bei atkovotus kamuolius. Tikras šio sezono MVP.

REKLAMA

Geriausias legionierius: Viačeslavas Bobrovas, Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (27 min., 13,2 tšk., 5,9 atk. kam., 2,4 rez. perd., 16,5 naud. bal.)

Puikus „Pieno žvaigždžių“ pirkinys, kuris spindėjo šiame sezone ir į jį dėmesį turėjo atkreipti didesni ir turtingesni klubai. Kovotojas iki kaulų smegenų – taip galima apibūdinti šį ukrainietį. Kai kur jam stinga technikos, kai kur – geresnių sprendimų, bet savo kovingumu LKL pirmenybėse jis nuveikė labai daug. Penktas pagal pelnomus taškus, ketvirtas pagal naudingumą ir aštuntas pagal atkovotus kamuolius. Nors „Juventus“ gynėjas Anthony Irelandas yra ir šiek tiek rezultatyvesnis (14,2 tšk.), bet šiek tiek nusileidžia naudingumu (15,7 bal.), o ir amerikietis dėl traumų praleido nemažai susitikimų. Taip pat „Juventus“ rikiuojasi žemiau už „Pieno žvaigždes“.

Maldūnas Maldūnas

REKLAMA

Geriausias lygos naujokas lietuvis – Gabrielius Maldūnas, Kėdainių „Nevėžis“ (21 min., 7,8 tšk., 5,7 atk. kam., 10,7 naud. bal.)

Šiame sezone pernelyg daug naujokų lietuvių lygoje nebuvo, bet 25-erių panevėžietis nusipelnė šio simbolinio pripažinimo. Reikėjo rinktis tarp jo ir Tado Sedekerskio, bet pastarasis sužaidė pernelyg mačai mačų, o G.Maldūnas storiai sužaidė visus 36 susitikimus. „Centras“ galvojo baigti karjerą ir eiti dirbti banke, bet jo agentas įkalbėjo likti profesionaliame sporte. G.Maldūnas sunkiai įsibėgėjo LKL, kai visą pirmą ratą atrodė blankiai, bet vėliau pritapo ir tapo stabiliai naudingu krepšininku. Jis atrodė geriau tiek už Vladislavą Koreniuką, tiek už vėliau atvykusį Giedrių Staniulį. Galima drąsiai sakyti, kad G.Maldūnas LKL žvaigžde netaps, bet kaip naudingas atsarginis vidutinėje komandoje tikrai tinkamas žaidėjas.

Geriausias treneris: Antanas Sireika, „Šiauliai“ (5 vieta reguliariajame sezone)

A.Sireika su „Šiauliais“ šį sezoną nuveikė iš tiesų didelį darbą. Keli patyrę žaidėjai ir būrys jaunimo tapo tokia formule, kuri leido pakilti iki penktos vietos. Laisvas ir gražus akiai žaidimas yra šiauliečio vizitinė kortelė. Tokį rodo jo auklėtiniai, o L.Biručio ir Donato Sabeckio tandemas bene kiekvieną savaitę patenka į gražiausių epizodų rinkinį. „Šiauliai“ šiame sezone nugalėjo po kartą 8 LKL komandas – nepavyko ant menčių paguldyti tik Vilniaus „Lietuvos ryto“, nors mače sostinėje trūko visiškai nedaug ir tada pralaimėta buvo tik po dviejų pratęsimų. A.Sireika įrodinėja, kad vis dar yra puikus specialistas.

REKLAMA

Didžiausią pažangą padaręs krepšininkas: Dovis Bičkauskis, Utenos „Juventus“ (25 min., 10,4 tšk., 3,1 atk. kam., 4,7 rez. perd., 14,3 naud. bal. Praėjusiame sezone: 19 min., 5,4 tšk., 2 atk. kam., 2,4 rez. perd., 6,3 naud. bal.)

Šioje vietoje reikia pažymėti vieną dalyką – L.Birutis praėjusį sezoną LKL sužaidė vos 8 mačus, tad jam palikime MVP prizą. Už sunkų darbą ir parodytus gerus rezultatus prizą galima skirti būtent „Juventus“ įžaidėjui. Pirmas sezonas atvykus iš NKL jam buvo sudėtingas ir blankus, bet šiemet D.Bičkauskis suspindo gražiausiomis spalvomis. Agresyvus gynyboje, darbštus, kovingas ir drąsus – tokiomis savybėmis pasižymi šis 24-erių krepšininkas. Utenos klubui sezonas nebuvo sėkmingas, bet jie gali pasidžiaugti bent jau tuo, kad D.Bičkauskis turi sutartį kitam sezonui ir jeigu niekas neišpirks kontrakto, jam turėtų būti patikėtos pagrindinio atakų organizatoriaus vadžios.

Echodas Echodas

REKLAMA

„Kylančios žvaigždės“ prizas – Martynas Echodas, Vilniaus „Lietuvos rytas“ (20 min., 9,7 tšk., 6,2 atk. kam., 14,9 naud. bal.)

Pernai aukštaūgis ¬¬buvo tikras „Šiaulių“ vedlys ir spindėjo LKL pirmenybėse, bet persikėlęs į „Lietuvos rytą“ ten tikrai nepasimetė ir buvo naudingiausias komandoje reguliariajame sezone. M.Echodas tikrai ateities žaidėjas ir vilniečiai turi džiaugtis, kad pernai prisiviliojo jį į komandą. M.Echodas atlaikė konkurenciją „centro“ pozicijoje ir čia visa galva geriau atrodo už Egidijų Mockevičių. Kalbant apie potencialą, 20-metis dar galėtų padirbėti ties savo baudų pataikymu, kuris siekė 65,5 proc. Taip pražangomis stabdomas aukštaūgis būtų dar rezultatyvesnis ir naudingesnis.

Geriausias šeštas žaidėjas – Nickas Zeisloftas (25 metų 193 cm. LKL: 13,4 tšk., 2,4 atk. kam., 1,4 rez. perd., 10,7 naud. bal.)

Amerikietis debiutiniame sezone Europoje gavo puikų trenerį – Antaną Sireiką. Šis puikiai moka išnaudoti gynėjus–snaiperius, ką jau anksčiau įrodė ne vienas pavyzdys. N.Zeisloftas jau pasižymėjo įspūdingu pasirodymu, kai į „Juventus“ krepšį įmetė 41 tašką, pataikęs 12 iš 15 tritaškių. N.Zeisloftas savo rinkos vertę pakėlė gerokai, bet jam dar reikėtų patobulinti ir kitas savybes, pavyzdžiui, praplėsti puolimo arsenalą, kuriame be tritaškių nieko daugiau nėra. Startiniame penketuke N.Zeisloftas beveik nežaidžia, bet pakilęs nuo suolo yra labai pavojingas ir duoda daug naudos puolime.

REKLAMA

Geriausiai besiginantis krepšininkas –  Vasilije Micičius, Kauno „Žalgiris“ (20 min., 8,3 tšk., 2 atk. kam., 3,9 rez. perd., 1,4 per. kam., 9,9 naud. bal.)

„Žalgirio“ serbas yra tikras košmaras visiems LKL gynėjams, kadangi jis taip gerai presinguoja varžovus, jog šie dažnai klysta arba nesugeba tinkamai organizuoti savo komandos žaidimo. V.Micičius LKL yra penktas pagal perimtus kamuolius. Gaila, kad nefiksuojama statistika, kiek jis priverčia varžovus klysti. Išsirinkti geriausiai besiginantį LKL žaidėją gana sudėtinga, kadangi tai puikiai daro ir Arnas Butkevičius, Laimonas Kisielius ar Arvydas Šikšnius. Vis dėlto V.Micičiaus pasirinkimas logiškas, kadangi per savo 20 žaidimo minučių jis nuveikia daug darbo gynyboje ir prisideda prie to, jog žalgiriečiai artėja prie reguliaraus sezono nugalėtojų vardo.

Šeškus Šeškus

REKLAMA

Didžiausias regresas – Prienų–Birštono „Vytautas“ (5 vieta ir 18 pergalių praėjusiame sezone, šiame – 8 laimėjimai ir 10 pozicija)

Tokio prieniškių nuopuolio turbūt niekas nesitikėjo. Sudėtis buvo sukomplektuota gerokai kuklesnė nei pernai, bet tikrai ne paskutinės LKL ekipos tai buvo dvyliktukas. Didelė spraga nuo sezono pradžios buvo įžaidėjo pozicija, kurios neužtaisė nei Gediminas Maceina, nei Denisas Lukašovas. Vėliau atvyko broliai Ballai, kurie tikrai neprisidėjo prie geros atmosferos ir žaidimo stygavimo treniruotėse. Įtampa klube, traumos, kelios gilios duobės ir varžovų iššovimai lėmė, kad „Vytautas“ atsidūrė dugne, iš kurio jau nepakils.

To neturėjo būti: Dainiaus Šalengos bandymas

Veteranas bandė dar šį sezoną rungtyniauti ir sukirto rankomis su Alytaus „Dzūkija“, bet jo pasirodymas tetruko 8 minutes ir 19 sekundžių. Per šį laiką prametė tritaškį bei atkovojo kamuolį. D.Šalenga galėjo likti Alytuje, bet jo netenkino finansinės sąlygos. Viskas pasibaigė tuo, kad 41-erių puolėjas paskelbė apie karjeros pabaigą. Beje, jeigu žiūrėtumėte į naują LKL svetainės versiją, ten D.Šalengos pasirodymas net neužfiksuotas. Gerai, kad yra senoji versija, kurioje randame šį paskutinį karjeros mačą ir visų buvusių LKL sezonų statistiką, kurios nėra naujojoje versijoje. Gaila, kad D.Šalenga karjerą baigė šitaip – jis nusipelnė kitokio pasitraukimo.

REKLAMA

„Didžioji skola“ – Kėdainių „Nevėžis“

Kriminalinis LKL klubas ta prasme, jog turi amžinų problemų su skolomis. Gerokai anksčiau rungtyniavę žaidėjai skundžiasi, jog dar neatgavo savo uždirbtų pinigų. Vėliau paviešinama jų skola „Sodrai“, kuri nėra tokia didelė, jog būtų galima skelbti pavojaus aliarmą – 22 tūkstančiai eurų. Vėliau keista direktorių rokiruotė, kai Ingrida Marijošienė pasitraukia į šalį, ją keičia Algimantas Ercius, kuris greitai irgi pasitraukia ir ateina vietinei valdžiai palankus verslininkas, kuris krepšinyje niekada iki tol nefigūravo. Tuo tarpu I.Marijošienė vadovauja paramos fondui, kuris moka algas dabartiniams „Nevėžio“ žaidėjams, kadangi pagrindinės klubo sąskaitos areštuotos. Skamba sudėtingai, bet Kėdainių ekipos iš lygos niekas nepašalins, kadangi tiesiog nėra už ką. Sportiniai rezultatai leido patekti į atkrintamąsias, o licencijavimo sąlygas įgyvendins, jeigu sutars dėl skolų išmokėjimo grafikų.  

Buterlevičius Buterlevičius

REKLAMA

Didžiausi nelaimėliai – Utenos „Juventus“ (7 vieta reguliariajame sezone)

Pirmoji nesėkmė buvo nuo sezono pradžios, kai Gediminas Petrauskas vadovavo komandai ir ši pralaimėjo visus 7 LKL mačus. Vėliau Žydrūnas Urbonas stabilizavo situaciją ir prikėlė komandą, bet ši vėl krito į duobę ir finišuos 7-oje vietoje, o tai tikrai nėra ta pozicija, kurią komandai galėjome prognozuoti prieš sezoną. Koją „Juventus“ kišo ir legionierių pasirinkimas: Carlas Lindbomas po 10 susitikimų paliko ekipą, Jonte Flowersas išbuvo ilgiau, bet rungtyniavo blankiai, o Laronas Dendy nors ir buvo naudingas, bet užsiėmė užkulisine veikla, kuri privedė iki jo atleidimo. Dar vienas aspektas – traumos. Įsibėgėjusį Kennethą Gainesą sustabdė trauma, Laurynas Samėnas nusitraukė kryžminius kelio raiščius sezono pradžioje, kitus žaidėjus kamavo įvairios traumos. Tik Simas Buterlevičius ir Mindaugas Kupšas sužaidė visus 35 mačus. Ne vienerias rungtynes „Juventus“ teko žaisti 7-iese.   

Kontraversiškiausias sprendimas – Pasvalio klubo rokiruotė, kai vietoje Rimanto Grigo atvyko Gediminas Petrauskas

Po septynių pralaimėjimų iš eilės G.Petrauskas paliko „Juventus“ vyr. trenerio postą ir po tokių prastų pasirodymų sezono starte dažniausiai treneriai tame pačiame sezone neberanda darbo. Vis dėlto G.Petrauskas rado jį ir tapo penktoje vietoje buvusios „Pieno žvaigždžių“ komandos vairininku. Sprendimas sukėlė didelę klausimų bangą, kadangi Rimantas Grigas sėkmingai darbavosi. Atvykus G.Petrauskui, buvo sustiprintos ir „centro“, ir gynėjo pozicijos, bet išsaugoti penktos vietos nepavyko – į atkrintamąsias pasvaliečiai keliauja iš šeštosios, kur jų lauks „Neptūnas“.

„Ilgoji pertrauka“: įtakingiausi Lietuvos krepšinio asmenys – kaip dirba agentai, kas iš krepšininkų gali pasekti A.Sabonio pėdomis, Motiejūno galia ir Balčiūno noras visiems padėti


8 komentarai
Naujausi komentarai (8)
Geriausiai ivertinti (8)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Eurolyga