Kauno „Žalgiris“
IV kėlinys, 7 min.
55
:
74
Atsinaujins po sek
Stambulo „Anadolu Efes“

M.Balčiūnas bei netikėtai prisijungęs J.Vainauskas: apie 8 eurus teisėjams, pasiūlymą Alytui, tikėjimą K.Maksvyčiu ir LKL klubus (14) pirma „MISsMATCH“ dalis

Balandžio 19 d., 07:00
J.Vainauskas ir M.Balčiūnas dalijosi mintimis
J.Vainauskas ir M.Balčiūnas dalijosi mintimis
Gabrielė Miknevičiūtė

Krepsinis.net portale – pirmoji „MISsMATCH“ dalis su Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generaliniu sekretoriumi Mindaugu Balčiūnu. Prie jo, beje, netikėtai prisijungė ir Jonas Vainauskas.

Vyrai kalbėjo apie Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) organizacijas ir jų tikslus. Abu jie sutarė, kad ne visi klubai gali sau kelti aukštus tikslus – ne iš visų to reikia ir reikalauti. Svarbiausia – išlaikyti savo idėją.

„Visi tik pradeda kažką veikti ir galvoja apie LKL. Kodėl Mažeikių klubui neužtektų būti labai gerai organizuota NKL komanda? Mums reikia gerai organizuotų NKL, RKL klubų, kad jie turėtų profesionalius trenerius, o ne entuziastus, kurie mokėtų komunikuoti, pritraukti žiūrovus, bent simboliškai uždirbti iš bilietų prekybos, remtis ne tik savivaldybės parama“, – sakė J.Vainauskas, pats šį sezoną dirbęs šioje komandoje.

REKLAMA

„Mūsų pagalba turėtų būti rasti klubams savo misiją. Kėdainiai, Prienai, Pasvalys – sudėtinga... Pas mus nėra 5–10 milijoninių miestų, kur sudėjus kapitalą galima būtų sukurti Europos prasme stiprią lygą“, – pridėjo M.Balčiūnas.

Jis taip pat sureagavo į tai, kad Gediminas Žiemelis ko gero pirks Alytaus „Dzūkijos“ ekipą ir vėliau ši komanda kelsis į sostinę.

„Jei tai iš tikrųjų vyks su „Dzūkija“, o miestas netektų komandos, mes galvojome, kaip elgtis. Aš žinau, ką mes siūlytume. Yra arena, biudžetas – iškart siūlytume formuoti stiprią moterų komandą, kuri galėtų dalyvauti antrame pagal pajėgumą turnyre Europoje“, – sakė M.Balčiūnas.

Vardindamas kol kas nuveiktus darbus LKF vienas vadovų išskyrė ir teisėjų uždarbį.

„Teisėjų atlyginimai buvo visai menki ir jie pakilo – jie kai kur siekė tik 8 eurus. Pervažiuoti iš Kupiškio ir Biržus kainuodavo daugiau“, – dėl situacijos apgailestavo jis.

REKLAMA

Abu vyrai išreiškė tikėjimą Kaziu Maksvyčiu ir rinktinės potencialu bei sutiko, kad netrukus bus galima galvoti apie medalius.

„Su savo metodika esame vieni pirmaujančių pasaulyje. Manau, per porą metų atsistatysime. Kuomet dirbau LKF 2006–2013 m., jaunimas stabiliai buvo pirmas Europoje, antras pasaulyje po JAV, o vyrai buvo penketuke. Čia yra mūsų tikslas iki 2024 m. ir tai įmanoma“, – sako M.Balčiūnas.

Daugiau apie K.Maksvytį, jo užimamus du svarbius postus, Igną Brazdeikį rinktinėje, augančius talentus, Rusijos krepšinio ateitį ir šios šalies klubų pretenzijas išvykusiems lietuviams – antrojoje pokalbio dalyje.

Pirmoje „MISsMATCH“ dalyje: 

00:00 – ką Jonas Vainauskas veikia LKF

03:00 – J.Vainausko indėlis Mažeikiuose

04:45 – kodėl Mažeikių klubui nereikia eiti į LKL

09:20 – „Žalgirio“ pavyzdys kitiems klubams ir sąlygų lygumas

11:20 – LKL klubų poreikis gerai vadybai

20:00 – Gedimino Žiemelio planuojamas pirkinys LKL pirmenybėse

25:15 – 8 eurai už teisėjautas rungtynes

31:00 – Kazio Maksvyčio įnešti pokyčiai rinktinėje

34:00 – pastarųjų metų Lietuvos krepšinio stagnacija

39:10 – bevertis studentų krepšinis 

„Ilgoji pertrauka“: Eurolygos pirmasis trimestras – pažymys „Žalgiriui“, nuvylę žaidėjai, nustebinę krepšininkai, kurios komandos stebina, o kurios – nuvilia, bei kur laukiamos permainos


14 komentarai
Naujausi komentarai (14)
Geriausiai ivertinti (14)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti