M.Balčiūnas ir J.Vainauskas: apie K.Maksvytį „Žalgiryje“, milijonų reikalaujančius rusus bei čempionato perkėlimą į Lietuvą (6) antra „MISsMATCH“ dalis

Balandžio 22 d., 09:10
Vyrai dalijosi mintimis apie krepšinį
Vyrai dalijosi mintimis apie krepšinį
Gabrielė Miknevičiūtė

Krepsinis.net portale – antroji „MISsMATCH“ pokalbio dalis su Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generaliniu sekretoriumi Mindaugu Balčiūnu bei Jonu Vainausku.

Jie dalijosi mintimis apie Kazio Maksvyčio tapimą Kauno „Žalgirio“ treneriu.

„Manau, kad kiekvienam treneriui, kaip ir chirurgui, reikia palaikyti formą. Tai, kad jis prie savęs turės Ulanovą, Lekavičių, Blaževičių – gerai. Man labai nesmagu, kai Lietuvoje treniruoja nelietuviai treneriai. Jei „Žalgiris“ pretenduotų į Eurolygos finalą, aš tada suprasčiau, bet Eurolygoje „Žalgiris“ yra kaip „Nevėžis“ LKL. Jei tai apibrėžtume kaip komandą, kuri ruošia žaidėjus rinktinei, tai ir jų identitetas būtų prasmingesnis visai Lietuvai“, – sakė M.Balčiūnas.

REKLAMA

„Vienas žmogus užima du svarbiausius postus Lietuvos krepšinyje. Gal tai parodo, kad nelabai turime iš ko rinktis“, – šypsojosi J.Vainauskas.

Pastarasis taip pat kėlė klausimą dėl LKL dirbančių trenerių.

„Man labai keista, kai NKL dirba tokio lygio specialistas kaip Kiltinavičius. Jam nėra vietos LKL, nors LKL klubus treniruoja Urbonas, Šeškus, Cvirka, Petrauskas. Yra ir daugiau tokių trenerių, į kuriuos dėl vienų ar kitų priežasčių neatkreipiamas dėmesys“,– mano J.Vainauskas.

M.Balčiūnas atskleidė, kad karą sukėlusios Rusijos klubai nenoriai paleido lietuvius, o iš kai kurių reikalavo milžiniškų sumų.

„Imperialistiškai kvailai žiūrima į tas situacijas. Galutinį žodį tars FIBA, o jos pozicija aiški. Man absurdiškiausia situacija, kai rusų klubai už nutraukimą pareikalauja neadekvačios sumos – milijonų. Ne vieno – kelių“, – stebėjosi M.Balčiūnas.

Jis taip pat sakė, jog Lietuva turi šansų perimti vieną iš būsimo Europos čempionato etapų.

„Ukraina yra viena iš 2025 metų Europos čempionato organizatorių. Paatvirausiu – pasakėme FIBA, kad jei tik reikės, mes padėsime ir perkelsime čempionatą į Lietuvą. Sunku tikėtis, kad Ukrainos prioritetas artimiausiu metu bus arenų atstatymas“, – sakė LKF vadovas.

REKLAMA

Antroje „MISsMATCH“ dalyje:

00:00 neprisikviesti išeivijos lietuviai

04:00 Igno Brazdeikio noras žaisti rinktinėje

09:00 reakcija į Kazio Maksvyčio tapimą „Žalgirio“ vyr. treneriu

14:50 K.Maksvyčio dviejų darbų derinimas

18:00 nepastebimi Lietuvos treneriai

21:40 Rusiją palikusių žaidėjų problemos

25:40 Europos krepšinis be Rusijos

31:00 rusus palaikantys serbai

36:16 pagalba Ukrainos krepšiniui po karo

Pirmoji dalis:

„Ilgoji pertrauka“: LKL klubų mėnuo – Cvirkos ateitis Pasvalyje, lyderį galinti prarasti „CBet“, bergždžios „Gargždų“ ir „Wolves“ paieškos bei „Šiaulių“ noras pakeisti legionierių


6 komentarai
Naujausi komentarai (6)
Geriausiai ivertinti (6)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti