NBA gali vėl įsileisti talentus tiesiai iš mokyklos

Rugsėjo 20 d., 08:28
L.Jamesas vienas paskutiniųjų atliko sėkmingą šuolį iš mokyklos į NBA (Scanpix nuotr.)
L.Jamesas vienas paskutiniųjų atliko sėkmingą šuolį iš mokyklos į NBA (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Už Atlanto vyksta ne vieną lokautą sukėlusios derybos dėl naujosios Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) ir žaidėjų asociacijos (NBPA) kolektyvinės sutarties (CBA).

Vienas iš derybose numatytų punktų – galimybė mažinti NBA naujokų biržoje dalyvauti galinčių talentų amžiaus cenzą nuo 19 iki 18 metų.

Pagal dabartines taisykles, į NBA gali patekti tik žaidėjai, kurie yra bent prieš metus baigę vidurinę mokyklą bei kalendoriniais biržos metais sulauks 19-ojo gimtadienio. Taisyklių pakeitimai leistų ryškiausiems talentams į NBA žengti tiesiai iš mokyklos suolo.

Tokia tvarka galiojo iki 2005-ųjų, bet tuomet buvo nuspręsta, kad šuolis iš mokyklos į NBA yra per didelis tiek fiziškai, tiek psichologiškai, o metai universitete leidžia jaunuoliams geriau pasiruošti kovoms su vyrais.

Per naujokų biržos istoriją iš mokyklos spėta pašaukti 41 žaidėją, trys iš jų tapo pirmaisiais šaukimais. Nors tarp tokių žaidėjų netrūksta sėkmės istorijų (Kevinas Garnettas, Kobe Bryantas, Tracy McGrady, Amare’as Stoudemire’as, LeBronas Jamesas, Dwightas Howardas ir kiti), netrūko ir variantų, kai toks šuolis pasirodė per sudėtingas ir krūvio neatlaikę žaidėjai neišpildė savo potencialo (Jonathanas Benderis, Dariusas Milesas, Kwame Brownas, Sebastianas Telfairas ar Martellas Websteris).

Jei būtų nuspręsta grąžinti senąją tvarką, ji įsigaliotų tik po kelerių metų, nes nenorima iškraipyti rinkos – klubai jau išmainė daugybę šaukimų taikydamiesi į 19-mečius talentus.

Derybose taip pat kalbama apie laisvųjų agentų galimybę rinktis komandas. Žaidėjai galimus klubus atsijoja pasirinkdami kai kuriems iš jų neatskleisti savo medicininės informacijos ir šį svertą norima panaikinti.

REKLAMA

Taip pat ketinama didesnę reikšmę suteikti žaidėjų psichologinei sveikatai, šią pridedant prie fizinių traumų sąrašo, dėl kurių būtų galima praleisti rungtynes.

„Ilgoji pertrauka“: Eurolygos pirmasis trimestras – pažymys „Žalgiriui“, nuvylę žaidėjai, nustebinę krepšininkai, kurios komandos stebina, o kurios – nuvilia, bei kur laukiamos permainos


komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti