„Nematoma pusė“. A.Sireika: apie 2003 metų rinktinės triumfą, bendravimą su Š.Jasikevičiumi ir vėliau iškilusius žaidėjus (6)

Balandžio 1 d., 14:36
Klaida - nepažįstamas video.
Šaltinis: Krepsinis.net

Naujausioje laidos „Nematoma pusė“ epizode Tomas Langvinis kalbino Antaną Sireiką, o pagrindinė tema – 2003 metais Švedijoje iškovotas Europos čempionato auksas su Lietuvos rinktine.

T.Langvinis pasiteiravo, ką A.Sireika gali pasakyti visiems, kurie teigia, jog tuomet nereikėjo jokios taktikos, kadangi nacionalinėje komandoje rungtyniavo itin pajėgūs krepšininkai.

„Prieš važiuojant į Čempionatą sakiau žmonai, kad nepirktų dar bilietų į finalinį etapą, nes grupė buvo sudėtinga. Mūsų negerbė – gerbti pradėjo po pasirodymo 2003 metais. Pažiūrėkite, kur jie žaidė iki tol. Po čempionato jie tapo žvaigždėmis – Šiškauskas, Macijauskas, Štombergas, Jasikevičius. Mums pavyko padaryti vieningą kumštį. Negalima sakyti, kad ten buvo daug žvaigždžių. Dvikovoje su serbais pirmavome 16 taškų, bet priartėjo iki 3 ar 4. Per minutės pertraukėlę kreipiausi į Macijauską ir prašiau pataikyti. Jis mane nuramino, kad jeigu reikia, jis pataikys – įmetė du tritaškius ir laimėjome. Buvo mačų, kur Štombergas, Songaila ar Šiškauskas traukė komandą“, – dėstė strategas.

REKLAMA

– Koks tuomet buvo Šarūnas Jasikevičius?

– Tada nebuvo jokių problemų – viską jis pasiekė vėliau, ne iki 2003 metų. Jasikevičius buvo kylantis žaidėjas. Buvo, kad kažkur nesutapdavo mūsų nuomonės, tokiais atvejais padėdavo Chomičius, kuris griežtai pasakydavo. Niekada nebuvome draugai, bet bendravome normaliai.

– Kas buvo sunkiausia?

– Surinkti dvyliktuką. Tada nebuvo tokio pasirinkimo, koks yra dabar. Dabar Motiejūnas yra įžymus, bet tarsi netinka rinktinei. Tuomet vienas Lavrinovičius traumuotas, Javtokas irgi negali žaisti, liekame su Eurelijumi Žukausku ir Kšištofu. Aplinkybės privertė Šiškauską tapti universaliu žaidėju.

– Ar buvo taktika talžyti Dirką Nowitzkį?

– Buvo. Čia daug padėjo Donnie Nelsonas, nes dirbo „Mavericks“ ir puikiai žinojo vokietį. Nelsonas pasakydavo savo nuomonę ir labai padėdavo. Niekada nepiršdavo savo nuomonės, o pirštu rodydavo į mane, jog aš treneris ir turiu priimti sprendimą. Mes skyrėme Nowitzkio gynybai kelis žaidėjus. Mindaugas Žukauskas gynėsi super.

„Bružas ir Pulkovskis“: „Neptūno“ ateitis, Blaževičiaus projektas, žaidėjai Žiemelio klubui, Websterio ateitis ir Maksvyčio sprendimo argumentai


6 komentarai
Naujausi komentarai (6)
Geriausiai ivertinti (6)
PRO komentarai (6)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL