Olimpinių medalių Lietuvos rinktinė ateityje sieks Paryžiuje ir Los Andžele (2)

Rugpjūčio 1 d., 09:36
Olimpinio medalio savo kolekcijoje dar neturintis M.Kalnietis jį iškovoti galės Tokijuje (Scanpix nuotr.)
Olimpinio medalio savo kolekcijoje dar neturintis M.Kalnietis jį iškovoti galės Tokijuje (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Praėjus vos metams nuo Rio de Žaneire praūžusių Olimpinių žaidynių, Tarptautinis olimpinis komitetas jau nusprendė, kur šios vyks artimiausią dešimtmetį.

Jau anksčiau buvo žinoma, kad 2020-ųjų Olimpiada bus organizuojama Tokijuje. Tuo tarpu teisės į šį grandiozinį renginį 2024-aisiais buvo suteiktos Paryžiui, 2028-aisiais – Los Andželui.

Visi šie miestai gyventojų skaičiumi gerokai pranoksta Lietuvą. Tokijuje gyvena 9 milijonai, Los Andžele – 4 milijonai, o Paryžiaus regione – net 11 milijonų gyventojų.

Visiems šiems miestams tai nebus debiutas organizuojant Olimpines žaidynes – Tokijuje šios vyko kartą (1964), Los Andžele (1932 ir 1984) ir Paryžiuje (1900 ir 1924) – net po du kartus.

Vis dėlto pastaruosiuose dviejuose miestuose Lietuvos krepšininkai lankysis pirmą kartą. Krepšinis į Olimpinę programą buvo įtrauktas tik 1936-aisiais, o 1984-ųjų Olimpiada boikotavo tuometinė Sovietų Sąjunga, kuriai priklausė ir Lietuva.

Olimpinėse žaidynėse Lietuvos krepšinio rinktinė debiutavo tik 1992-aisiais, tačiau jau spėjo iškovoti tris bronzos medalius (1992-aisiais Barselonoje, 1996-aisiais Atlantoje ir 2000-aisiais Sidnėjuje), o dar du kartus liko ketvirta.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: atsakymai į klausimus. Spausk ir žiūrėk >>


2 komentarai
Naujausi komentarai (2)
Geriausiai ivertinti (2)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Palaikyk savo komandą