P.Motiejūnas: apie paaugusį „Žalgirio“ biudžetą, finalo ketvertą Kaune ir sezono tikslus (28) VIDEO interviu

Spalio 4 d., 11:32
P.Motiejūnas aptarė piniginius reikalus (BNS nuotr.)
P.Motiejūnas aptarė piniginius reikalus (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Kauno „Žalgiris“ surengė tradicinę priešsezoninę spaudos konferenciją, kurioje pristatė klubo tikslus ir renkamo biudžeto planus.

Komandos prezidentas Paulius Motiejūnas pasidžiaugė, kad pernykščiai planai buvo pranokti, o šį sezoną klubas pasitinka su ūgtelėjusiu biudžetu.

„Žalgirio“ biudžetas lyginant su pernykščiu turėtų išaugti nuo 10 iki 11,3 milijono eurų. Prie to labiausiai prisidės pasitraukusi koronaviruso pandemija bei išaugusios pajamos iš bilietų, kurias tikimasi beveik patrigubinti.

„Nedrąsiai planavome, nežinojome kaip bus su žiūrovais ir bilietais. Lietuvoje tai buvo gerai suvaldyta, kaip matote, pajamos iš bilietų gerokai viršijo mūsų planą. Surinktas biudžetas buvo 10 milijonų eurų, su išlaidomis situacija tokia, kad jas viršijome 500 tūkstančių eurų. Truputį paaiškinsiu atlyginimai treneriams ir žaidėjams mažesni nei planuota, nors dar neįtrauktas teisimasis su Martinu Schilleriu.

REKLAMA

Visos kainos kyla, todėl ir komandos išlaikymas buvo brangesnis, administracinės išlaidos. Pernykštis deficitas yra pusė milijono, bet jį padeda suvaldyti paimta paskola, minusą per metus tikrai išsispręsime.

Artėjančio sezono biudžetas yra kiek didesnis – 11,3 milijono eurų. Visos eilutės yra tos pačios, iš savivaldybės vėl planuojame 2 milijonus, iš reklamos partnerių, paslaugų – 3,8 milijono, iš Eurolygos – 1,5 milijono. Ambicingas tikslas iš bilietų surinkti 4 milijonus eurų, bet, manome, realu. Žaidėjams ir treneriams algoms skirsime tas pačias sumas, 7,2 milijono, kitos išlaidos šiek tiek didėja, bet biudžetas tikrai nėra tiek didesnis, kad būtų ženklus pokytis.

Abonementų pernai galėjome parduoti tik 3 tūkstančius, nes buvo ribojimai, tarpai tarp kėdžių. Iš bilietų praėjusį sezoną surinkome 1,8 milijono eurų. Šiemet jau pardavėme 4,8 tūkstančio abonementų, jau surinkome 1,98 milijono eurų. Pernai dėl neaiškumo bilietus paleisdavo tik kas mėnesį, dabar galime tai daryti jau visam sezonui.

Pratęsėme bendradarbiavimą su generaliniu partneriu „Go3“, strateginė partnerystė, bus išskirtinių projektų, viską pamatysite. Mums pavyko pasirašyti su energijos tiekėju „Enefit“, gal atrodo kiek keista, bet žmonėms tai naudinga. Jie gali rinktis tai, ko jiems reikia, bet tuo pačiu prisideda prie komandos. Taip pat ir akumuliatoriai, langų skysčiai su mūsų prekės ženklu gal atrodo keistokai, bet žmonės tai naudinga. Kasmet komentuojame ir norime pakeisti rėmėjo mentalitetą į „partnerio“. Nenorime su ištiesta ranka prašyti, kad mus paremta, nori vykdyti bendrus projektus, vedame kūrybines studijas, ką daryti, kad tiems partneriams ir visiems rėmimas atsipirktų“, – biudžeto pristatyme dėstė P.Motiejūnas.

REKLAMA

Klubo vadovas iškėlė ir konkrečius tikslus vietiniame fronte, Eurolygoje konkretus laukiamų pergalių skaičius – nenurodytas.

„Kalbant apie tikslus, norime laimėti LKL, norime laimėti taurę, žaidėjams iškeltas tikslas Eurolygoje eiti į kiekvienas rungtynes siekiant laimėti. Pernykštė paskutinė vieta netenkina, norime būti konkurencingi ir kautis kiekvienose rungtynėse“, – teigė kaunietis.

„Žalgirio“ prezidentas atskleidė ir situaciją dėl Eurolygos finalinio ketverto, kuris jau šį sezoną gali įvykti Kaune.

„Esame pateikę paraišką finaliniam ketvertui organizuoti. Mums atrodo svarbiausia, kad būtų verslo ir sporto renginys, nenorime, kad pinigai išeitų ir jie negrįžtų. Remiantis ankstesnių ketvertų duomenimis, apie 10 tūkstančių žmonių atvyktų, tikrai ne tik į Kauną, visą rajoną ir dar Vilnių. Žmonės gyvens apie keturias dienas, remiantis skaičiavimais, išleistų 3,7 milijono eurų.

REKLAMA

Apyvarta iš bilietų bus apie 4 milijonus eurų ir atiteks Eurolygai, bet apie 600 tūkstančių liks su mokesčiais. Įskaičiavus apgyvendinimą ir maitinimą, valstybės biudžetą papildys apie 1,1 milijono eurų. Finansinės naudos klubui nebus, bet norime atvesti tokį renginį į Lietuvą. Susiduriame su problemomis, nes finansiškai nebūtų lengvai, bet su savivaldybe esame sutarę, kad jie prisidės, kitą dalį reikės gauti iš valstybės ar kitų savivaldybių. Siuntėme laiškus, bet matome, kas esame mėtomi nuo vienos ministerijos iki kitos. Rašysime vėl, bandysime pasinaudoti istoriniu šansu atnešti tokį renginį į Lietuvą. Tiesa, kalbant su Eurolyga, nėra garantijos, kad tą ketvertą gausime, bet šansai padidėtų. Manome, kad tai turėtų paaiškėti per artimiausias savaites. Eurolygoje kita valdžia, kasmet į tas duris beldėmės, nuolat prašydavome. Mūsų, kaip klubo tai yra viena svajonių, nes ši arena tokiems renginiams ir pastatyta“, – teigė P.Motiejūnas.

– Pernykštis sezono startas buvo nuviliantis, koks jis yra šiemet?

– Žiūrime optimistiškai, lietuviškas pagrindas, treneriai lietuviai, treniruotės vyksta puikiai ir tikime gera ateitimi. Patys matote, kad kitas energija, jaunesni žaidėjai, užsivedimas jau yra kitas. Nemažai yra ką gludinti, bet dirbame, Paulius (Jankūnas) irgi prisijungė, žiūrime optimistiškai.

REKLAMA

– Sezono eigoje turite galimybę, kokios pozicijos laikotės?

– Pozicija tokia, kad visi turi šansą. Dabar kalbėti apie pastiprinimą nenorime. Jei klijuosimės ir visi pateisins lūkesčius, tikrai neieškosime, kuo pakeisti.

– Matosi pasikeitimų iš naujos Eurolygos valdžios?

– Turėjome vieną susitikimą, tas bendradarbiavimas tikrai bus dažnesnis ir važiuosime į priekį. Ne paslaptis, kad turime susiskaldymą tarp klubų, tas klausimas niekur nedingęs. Turime rasti bendrą kalbą ir padėti lygai augti. Manau, kad šitie vadovai yra pajėgūs tai padaryti.

– Pasirodė informacija apie galimą Eurolygos klubą Dubajuje. Kokia ten yra situacija?

– Nenoriu komentuoti, yra kažkokių veiksmų, bet turėtų Eurolyga išsakyti poziciją. Informacija yra tiksli, daugiau nežinome, gilinsimės, valdybos nariams bus pateikta ta vizija ir žiūrėsime, kokios galimybės.

– Kaip šį sezoną keliausite į rungtynes?

– Įtraukta dauguma užsakomųjų skrydžių, bet esame nusprendę, kad ten, kur yra tiesioginiai skrydžiai, į Miuncheną, Stambulą ar Atėnus, skrisime bendrais skrydžiais. Ten, kur galėsime, taupysime. Tik dvigubos savaitės metu nemaišysime. Šios trys kryptys garantuotos, o toliau – matysime.

REKLAMA

– Artūras Milaknis paliko klubą po ilgų metų, numatytas atsisveikinimas su juo?

– Laukiame. Tikrai kažką darysime, bet laukiame dar pačios Artūro stotelės. Faktas, kad jis yra žalgirietis ir bus atsisveikinimas su juo, kaip krepšininku, bet tas žinias išnaudoti klubo administracijoje norėtume.

– Kaip kitai legendai, Pauliui Jankūnui, sekasi naujose pareigose?

– Puikiai. Mokosi, tobulėja, to iš jo ir reikia, kad būtų atviras naujovėms, pokyčiams ir išmoktų tą naują sritį.

– Ar tai, kad komandą treniruoja rinktinės treneris, keičiasi situacija išleidžiant žaidėjus į FIBA „langus“?

– Tikrai ne. Treneris, kai dirba pas mus, rūpinasi komandos tikslais, mes tai visąlaik ir darysime. Jei išleidimas kenks klubui, tikrai neketiname išleisti. Uždrausti negalime, visi žinote tas beletristikas, bet faktas nesikeičia, kad rūpinsimės žaidėjų sveikata, o ne atsiprašinėti, kai kažkas nesigauna, nes buvome žaidėjus išleidę. Kiek žinau, ta nauja valdžia dar nepradėjo derybų su FIBA, bet kiekvieni pokyčiai yra naujos galimybės, kalbėti reikia su visais, manau, tai ir bus. Mes tiesiog rūpinamės savo produktu, savo lyga, žaidėjų sveikata, tam yra ir ELPA (Eurolygos žaidėjų asociacija) sukurta. Tas „langas“, mano galva, nelabai ką keičia, nes vis tiek iš lėktuvo leki į rungtynes, vėl į rungtynes ir vėl į kitas rungtynes. Matome tas traumas, visi kraipo galvas, kaip reikia tą klausimą spręsti. Iš esmės reikia spręsti, o ne kosmetiniu remontu užsiimant.

REKLAMA

– Kaip šiemet bus skirstomos Eurolygos premijos?

– Kol kas likome prie to pačio, kad 80 procentų yra televizinės teisės ir tik 20 procentų nuo pergalių. Į biudžetą įtraukėme sumą „mažiau nebus“, o jei super žaisime, reikia išeiti daug toliau, kad ta suma padidėtų.

– Ar Eurolygos pajėgumo paveikslas pasikeitė išėjus Rusijos klubams?

– Vakar matėte „Maccabi“ biudžetą, pajėgumai labai išaugę, įvardinsiu tam kelias priežastis.. Kadangi buvo COVID-19, tuo metu nelabai atskrido žaidėjų iš už Atlanto, pasiūla žaidėjų su patirtimi buvo sumažėjusi, tai pakėlė kainas, o klubai mielai atvėrė kišenes ir nemažai investavo. Matėte „Real“ ir „Barcelona“ biudžetus ir minusus, tai niekur neveda. Turime galvoti, kaip mažinti tas išlaidas. Plius, prisijungė ASVEL ir „AS Monaco“, gavosi sniego gniūžtė, kad patys sau šauname į koją, keliame kainas ir kažkada tai turi sustoti. Pajėgumas yra padidėjęs, žiauriai suformavę stiprias sudėtis dauguma klubų ir į tą aštuntuką patekti darosi vis sunkiau.

„Ilgoji pertrauka“: LKL klubų mėnuo – Cvirkos ateitis Pasvalyje, lyderį galinti prarasti „CBet“, bergždžios „Gargždų“ ir „Wolves“ paieškos bei „Šiaulių“ noras pakeisti legionierių


28 komentarai
Naujausi komentarai (28)
Geriausiai ivertinti (28)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti