Paskutinio olimpiados grupės turo intrigos (13)

liepos 30 d., 12:33
Ar Argentina praslys į kitą etapą? (FIBA nuotr.)
Ar Argentina praslys į kitą etapą? (FIBA nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Olimpiados krepšinio turnyro pirmajame etape komandoms lieka sužaisti po vienerias rungtynes, po kurių bus traukiami burtai ir paaiškės ketvirtfinalio poros.

A grupėje Prancūzija (2/0) užsitikrino pirmąją poziciją, tad automatiškai keliaus į pirmąjį krepšelį. Dvikovoje su Iranu Vincentas Collet galės drąsiai rotuoti sudėtimi ir spręsti savo uždavinius. Patys iraniečiai (0/2) dar turi teorinę galimybę žengti į kitą etapą, bet tam reikėtų didžiulio stebuklo, kadangi jų santykis yra net -60.

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinė turnyrą pradėjo pralaimėjimu, bet vis tiek yra realiausia kandidatė būti geriausia 2-a ekipa turnyre ir patekti į pirmąjį krepšelį. Amerikiečiai turi plius 47 taškus ir dar žais su Čekija. Patys čekai gali kaltinti tik save, kad po dvikovos su Iranu ir po nesėkmės prieš prancūzus turi -14 taškų. Turint omenyje, kad amerikiečius nugalėti šansų yra itin mažai, čekams teks pasistengti pralaimėti kaip įmanoma mažesniu skirtumu, jog išsaugotų galimybes patekti tolyn kaip viena iš dviejų geriausių trečiųjų vietų.

REKLAMA

Žinoma, kad yra variantas, jog čekai laimės ir pateks kaip 2-oji ekipa, o tada jau amerikiečiai žengtų tolyn kaip viena iš dviejų geriausių 3-iųjų pozicijų, bet toks variantas yra itin mažai tikėtinas.

B grupėje australai (2/0) yra ramūs dėl vietos kitame etape, bet dar neturi garantuotos pirmos pozicijos, kadangi susitinka su vokiečiais (1/1). Tuo tarpu italai (1/1) žais prieš Nigeriją (0/2), kuri taip pat turi galimybes patekti tolyn. Kaip ir buvo prognozuota, būtent B grupėje sumaištis yra didžiausia ir čia įmanoma daug scenarijų.

Įdomiai susiklostytų situacija, jeigu australai ir nigeriečiai laimėtų savąsias rungtynes. Tada trys rinktinės turėtų po 1 pergalę ir ji būtų pasiekta tarpusavyje, tad viską lemtų tarpusavio, o ne bendras taškų skirtumas. Vokiečiai turi -3 (pralaimėjo 10 taškų italams ir 7 nugalėjo Nigeriją). Nigerijos „minusas“ yra 7 taškų, o italai turi plius 10. Kadangi šios komandos susitinka tarpusavyje, afrikiečiams reikia laimėti bent jau 9 taškais ir tikėtis, kad nesėkmę patirs vokiečiai, tada jie užimtų antrąją poziciją, nes turėtų plius 2, o italai liktų su plius 1.

Įmanomas variantas, kad australai, italai ir vokiečiai surinks po 2 pergales. Čia vėl viską spręstų šių trijų komandų tarpusavio taškų santykis, kur kol kas australai turi plius 3, vokiečiai – minus 10, italai – plius 7.

REKLAMA

C grupėje Slovėnija ir Ispanija pateko tolyn, bet šių nepralaimėjusių ekipų dvikova nuspręs, kuri laimės grupės kovas. Įdomi situacija tokia, kad jeigu slovėnai pralaimės ir tai padarys mažu skirtumu, gali išstumti amerikiečius iš pirmojo krepšelio. Slovėnija turi plius 53, o JAV – plius 47. Greggo Popovičiaus kariaunai reikia nugalėti Čekiją ir stengtis tai padaryti bent jau 7 taškais, tada bus išvengta bet kokių komplikacijų.

Žūtbūtinė kova bus tarp Japonijos ir Argentinos – abi komandos pralaimėjo žaistas rungtynes ir turi solidžius „minusas“ – atitinkamai 46 ir 28. Japonams vien pergalė būtų didelis laimėjimas, o apie kažkokį skirtumą didelį kalbėti turbūt neverta. Argentina eis ant parketo ne tik iškovoti pergalės, bet ir tai padaryti kuo didesniu skirtumu, kadangi tarp jų ir čekų yra 14 taškų skirtumas. Turint omenyje, kad europiečiai kausis su JAV, Argentinai gali pakakti tiesiog laimėti ir paims vieną iš dviejų 3-ųjų vietų. Tuo tarpu kita 3 vietos ekipa greičiausiai bus iš B grupės.

Krepsinis.net primena, kad pirmajame krepšelyje bus trys pirmos grupės ekipos ir geriausia antroji vieta. Ketvirtfinalio poras nuspręs burtai, o vienintelis apribojimas – negali susitikti tos pačios grupės rinktinės.

REKLAMA

Paskutiniojo turo tvarkaraštis:

Liepos 31 d.:

04:00 val. Iranas – Prancūzija

07:40 val. Italija – Nigerija

11:20 val. Australija – Vokietija

15.00 val. JAV – Čekija (tiesioginė transliacija per TV6 ir portale Krepsinis.net)

Rugpjūčio 1 d.:

07.40 val. Argentina – Japonija

11.20 val. Ispanija – Slovėnija


Gairės: olimpiada
13 komentarai
Naujausi komentarai (13)
Geriausiai ivertinti (13)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti