Prie starto linijos: ko Eurolygoje galime tikėtis iš kiekvieno žalgiriečio? (21)

Spalio 6 d., 10:44
(Žalgirio nuotr.)
(Žalgirio nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Kauno „Žalgirio“ komanda ketvirtadienį vakare Tel Avive pradeda savo kelionę šio sezono Eurolygoje. Portalas Kpepsinis.net kviečia pažvelgti į visus žalgiriečius, aptariant, ko iš jų galima tikėtis šiame turnyre.

#2 Keenanas Evansas. Iš šio amerikiečio tikimės labai daug tiek užbaigiant atakas, tiek jas organizuojant. Pats gynėjas nusprendė vykti į Kauną, nes nori turėti svarbų vaidmenį ir daug minučių ant parketo. Jų tikrai bus – matysime K.Evansą žaidžiant tiek įžaidėju, tiek atakuojančiu gynėju, tad bent jau 25 minučių vidurkis jam garantuotas. Kol kas nerimą kelia šio žaidėjo pataikymas iš toli, kuris niekada nebuvo jo stiprioji pusė, bet sezono starte LKL kovose K.Evansas pataikė tik 12,5 proc. (1/8) tritaškių. Nuo K.Evanso žaidimo labai priklausys „Žalgirio“ pasirodymas Eurolygoje.

REKLAMA

#3 Dovydas Giedraitis. Šiuo metu traumą besigydantis gynėjas pirmajame savo sezone Eurolygoje daug minučių tikėtis neturėtų. Greičiausiai, kad jam teks konkuruoti su Tomu Dimša ir čia jis šiokį tokį kozirį turi – komandoje stingant metikų iš toli, D.Giedraitis gali kiek pagerinti šią situaciją, nes yra geras snaiperis.

#4 Lukas Lekavičius. Įžaidėjas tikisi, kad jam nebereikės žaisti po 24 minutes kaip kad buvo praėjusiame sezone. L.Lekavičius gali rungtyniauti ilgiau nei įprastai, bet efektyviausias jis yra tam tikrose atkarpose. Būtent kildamas nuo suolo įžaidėjas turi įnešti energijos ir agresijos puolime bei taip palaikyti komandos lygį prie varžovų krepšio. L.Lekavičius gali žaisti ir kartu su K.Evansu, pasislinkdamas į „antro numerio“ poziciją, nes tai labiau taškus renkantis nei kuriantis progas kitiems gynėjas.

Hayesas Hayesas

REKLAMA

#8 Kevarriusas Hayesas. Amerikietis turi gynybines funkcijas – jis labai tinka tokiam stiliui, kokį bando propaguoti „Žalgiris“ – agresyviai stabdyti gynėjus, nuolat kaišioti rankas ir išmušinėti kamuolius. Centras LKL kovose gerai atrodė prieš varžovų gynėjus, bet Mindaugo Girdžiūno ar Brandono Browno kalibras toli gražu neprilygsta Lorenzo Browno ar Wade‘o Baldwino sugebėjimams. Svarbu, kad K.Hayesas neprisirinktų pražangų, kas jam labai būdinga būdavo Vilerbano ASVEL sudėtyje. Puolime K.Hayesas turi išnaudoti įžaidėjų sukurtas progas, o gynyboje būti fiziškam ir kietam bei vengti taisyklių pažeidimų.

#9 Mantas Kalnietis. Veteranas Eurolygoje bus retas svečias aikštelėje. Greičiausiai, kad ant parketo žengs, jeigu kažkas nežais dėl traumų ar ligų arba rungtynių metu prisirinks pražangų. Jau iš LKL kovų, kurių metu „Žalgiris“ repetavo rotacijas Eurolygos kovoms, galima spręsti, kad įžaidėjas svarbių minučių neturės. Realiai taip turėjo būti ir praėjusiame sezone, bet Emmanuelio Mudiay išvykimas ir Tai‘aus Websterio žaidimas privertė daugiau aikštelėje laikyti M.Kalnietį.

#10 Rolandas Šmitas. Latvis turi prisitaikyti prie kitokio vaidmens nei Barselonoje – jam reikės būti tuo žaidėju, kuris stabiliai kiekviename mače rinktų taškus. Puolėjas turės daug minučių, nes teks žaisti tiek sunkiuoju kraštu, tiek vidurio puolėju. Labai svarbu bus R.Šmitui išnaudoti savo progas ties perimetru, nes kol kas 20 proc. pataikymas LKL nedžiugina. Centro pozicijoje jis tikrai turi pakankamai įgūdžių apsiginti prieš varžovų „penktus numerius“. Kartu su Tyleriu Cavanaugh ant parketo sudarys aikštę plečiančių aukštaūgių porą ir tai tam tikrose atkarpose gali tapti labai geru ginklu. Galima prognozuoti, kad R.Šmitas nebus naudingumo balais sprogstantis žaidėjas, bet savo 11–13 balų vidurkį turės.

REKLAMA

#14 Motiejus Krivas. Jaunuolis registruotas Eurolygos kovoms, bet jam vien patekimui į dvyliktuką reikėtų, kad problemų būti su kitais priekinės linijos žaidėjais. M.Krivas šiame sezone dar nežaidė ir LKL kovose, kadangi „Žalgiris“ rengėsi Eurolygos kovoms. Sezono metu vietinėje lygoje jis tikrai gaus progų, o Eurolygoje nieko tikėtis nereikia.

Birutis Birutis

#15 Laurynas Birutis. VIenas didžiausių „Žalgirio“ „X faktorių“ yra būtent šis centras. Teoriškai, jis įsigytas tam, kad eitų grumtis su Fallais arba Walteriu Tavaresu, bet praktika rodo, jog jam Ispanijoje sunkiai sekėsi tvarkytis su tokiais dideliais žaidėjais. Net LKL kovose jam sunkiai sekasi užcentruoti prieš fiziškai stipresnius varžovus. Taip, „du prieš du“ situacijose galima išnaudoti L.Birutį ir atkarpose jis gali būti efektyvus puolime, bet jam esant ant parketo bus nuolat atakuojamas „du prieš du“ situacijomis ir taip kentės gynyba. 10 minučių galima tikėtis maksimaliai, o galbūt kartais net ir mažiau.

REKLAMA

#16 Karolis Lukošiūnas. Vienintelis tikras metikas „Žalgirio“ komandoje, bet ironiška tai, kad jis gali nesulaukti daug progų parodyti savo sugebėjimus. Kauniečiai nusprendė pasilikti šį žaidėją, o ne Artūrą Milaknį. Ėjimas sutiktas dviprasmiškai, bet faktas toks, kad K.Lukošiūnas daug minučių tikėtis negali ir greičiau bus tas žaidėjas, kuris bus įmestas į aikštę trumpai atkarpai ir po 2–3 metimų gali sėsti ant suolo, jeigu nerealizuos progų.

#17 Ignas Brazdeikis. Įdomiausias sekti naujokas, kadangi tai yra lietuvis, kuris dar nėra rungtyniavęs ne tik Eurolygoje, bet ir Europoje. I.Brazdeikis turės prisitaikyti prie kitokio krepšinio nei G lyga ar NBA bei žaisti sau mažai pažįstamoje pozicijoje. „Žalgiriui“ gerai tiek, kad jis jau spėjo vasarą apsitrinti Pasaulio taurės atrankoje ir Europos čempionate, kadangi žaidė Lietuvos rinktinėje. I.Brazdeikis yra žaidėjas, kuris gali susikurti progą metimui sunkiose situacijose, bet tai nebūtinai reiškia, jog kamuolys skros tinklelį. I.Brazdeikis pagarbos iš varžovų nesulauks ir kirs užtvaras pro apačią, taip atiduodami metimą, bet saugodamiesi nuo prasiveržimo. Reikia sezono pradžioje užtikrintai pataikyti iš toli, tada pasikeis ir oponentų požiūris.

REKLAMA

#33 Tomas Dimša. Po dviejų sezonų, praleistų Europos taurėje, FIBA Čempionų lygoje, Ispanijoje bei Italijoje gynėjas pagaliau gavo šansą parodyti savo sugebėjimus „Žalgiryje“. Našta ir atsakomybė yra nemaža, nes po šio sezono T.Dimša taps laisvuoju agentu ir nuo jo pasirodymo labai priklausys ateitis klube. Akivaizdu, kad nuo suolo kilsiantis T.Dimša turės aktyviai darbuotis gynyboje ir pataikyti savo tritaškius. Per savo 10–15 minučių atkarpą lietuviui kalnų nuversti nereikės, o niekas to ir nesitiki. „Žalgiris“ ypatingai stebės būtent gynėjų žaidimą, nes papildymas šioje grandyje labai galimas.

Cavanaugh Cavanaugh

#34 Tyleris Cavanaugh. Praėjusio sezono pradžioje itin blankiai atrodęs aukštaūgis vėliau įsibėgėjo ir Eurolygoje atrodė tikrai solidžiai. Pagerėjo jo gynyba, taip pat metimų realizacija. Ne veltui amerikietis yra vienintelis legionierius, kuris liko po praėjusių metų fiasko. T.Cavanaugh užduotis toliau bus bausti varžovus tolimais metimais ir galima tikėtis, kad vėl jis rungtyniaus apie 25 minutes, nors ir galbūt bus tas, kuris kils nuo suolo, tačiau galės rungtyniauti kartu su kitu „ketvirtu numeriu“ R.Šmitu.

REKLAMA

#45 Liutautas Lelevičius. Jaunuolis, kuris minučių sulauks LKL, o Eurolygoje savo šanso sulauktų nebent labai išretinus traumoms gynėjų grandį. Tai yra ateities projektas, o ne šio sezono.

#51 Arnas Butkevičius. Iš Vilniaus „Ryto“ perviliotas puolėjas yra su aiškia idėja – Eurolygoje jis turės būti tas žaidėjas, kuris gynyboje dengs varžovų pavojingiausius žaidėjus. Taip jau buvo Europos čempionate, tą patį reikės daryti ir klube, tik šįkart kylant nuo suolo. Rezultatyvaus ir naudingo A.Butkevičiaus žaidimo nereikia tikėtis, nes ne tokios funkcijos jam numatytos. Savo taškus A.Butkevičius galės surinkti nebent greitajame puolime, įkirtęs laiku baudos aikštelėje arba pataikęs metimą iš savo mėgstamo aikštės krašto.

#92 Edgaras Ulanovas. Komandos kapitonas vasarą skyrė poilsiui ir šį sezoną pasitinka tikrai geros sportinės formos. Tai nuteikia optimistiškai „Žalgirį“, nes matėme, kaip prastai puolėjas atrodė praėjusio sezono pirmoje dalyje. Dabartinis E.Ulanovas atrodo labai pasitikintis savo jėgomis, nes jo žaidime matome ir metimus iš toli atsilošus, ir daugiau iniciatyvos puolant. Dar viena išskirtinė savybė šioje sudėtyje – tai yra bene vienintelis žaidėjas, kuris gali sužaisti nugara į krepšį. E.Ulanovas bus labai svarbi figūra.

Kazys Maksvytis. Pirmiausia reikia tikėtis, kad strategas išdirbs visą sezoną. „Žalgiris“ tiki K.Maksvyčiu ir pirmiausia atliks žaidėjų keitimus, bet ne stratego, jeigu to reikalaus situacija. Ne veltui pasiliktas pinigų rezervas pastiprinimui. „Žalgiris“ turėjo pasimokyti, kad specialistų keitimai vienas po kito nebūtinai atneša gerus rezultatus, jeigu nėra stiprinama sudėtis. T.Websteris ir Regimantas Miniotas tikrai nebuvo tie papildymai, kurie galėjo pakeisti sezono rezultatą. K.Maksvytis rinktinėje neturėjo įrankių agresyviai gynybai, o dabar subūrė sudėtį, kuri atitinka jo viziją ir pagal Eurolygos madas. „Žalgiris“ vėl yra fiziškas, atletiškas ir žaidimą kursiantis nuo gynybos. Pačiam specialistui spaudimas yra didelis, kadangi nepavyko praėjusio sezono pabaigoje pasiekti LKL finalo, o su rinktine patirtas fiasko, užėmus vos 15-ą vietą. Pergalingą aurą eilę metų turėjęs darbėniškis vėl bandys ją susigrąžinti. Reikia tikėtis, kad per sezoną Eurolygoje K.Maksvytis patobulės ir tai bus labai naudinga kitą vasarą Pasaulio taurėje, kur rinktinei pagaliau reikia parodyti gerą rezultatą.


Gairės: Žalgiris
21 komentarai
Naujausi komentarai (21)
Geriausiai ivertinti (21)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti