R.Kurtinaitis: apie pamokas J.Valančiūnui, skirtingą kartų požiūrį ir žalgirietišką pirtį (2) VIDEO interviu

Spalio 4 d., 16:52
R.Kurtinaitis sugrįžo dirbti į Lietuvą (LKL nuotr.)
R.Kurtinaitis sugrįžo dirbti į Lietuvą (LKL nuotr.)
Šaltinis: LKL

„Betsafe-LKL“ aistruoliams LKL TV pristato interviu rubriką, kurioje lygos žaidėjai bei treneriai dalinsis mintimis apie savo patirtis tiek krepšinio aikštėje, tiek už jos ribų.

Šįkart pašnekovo kėdėje atsidūrė „Wolves“ ekipos vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis.

Pokalbio pradžioje strategas buvo paprašytas palyginti žaidėjo ir trenerio karjeros privalumus.

„Jei atvirai, prie širdies man labiau žaidėjo statusas, nes gavęs nurodymus tu gali tiesiogiai pakeisti rungtynių eigą. Treneriui sunkiau – tu tik duodi nurodymus, bet ar tave žaidėjai supranta, ar žino, ką gali padaryti – čia yra problema, juos reikia tuo įtikinti. Yra ir techninis arsenalas – ar jiems pavyks tą padaryti, kaip nori treneris. Tai yra du didžiausi skirtumai, bet ir čia, ir čia jaučiuosi gerai“, – teigė treneris.

REKLAMA

Kalbėdamas apie krepšininkus, prie kurių tobulėjimo jaučiasi labiausiai prisidėjęs, R.Kurtinaitis išskyrė ne vieną garsią pavardę.

„Joną (Valančiūną) treniravau nedaug. Bet mes kartais susitinkame, pasikalbame, jis prisimena daug dalykų, kuriuos aš esu užmiršęs, sako, kad jam daug tuo metu įteigiau – supratimą apie krepšinį, pagrindus. Turėjome ir Aroną Baynesą, Tyrese‘ą Rice‘ą, Petterį Koponeną. Turbūt pamenate Marijoną Petravičių ir Chucką Eidsoną, kurie buvo aukščiau vidutinio lygio, geri žaidėjai ir tapo labai gerais žaidėjais. Negaliu sakyti, kad tai mano nuopelnas. Jie yra talentai ir su jais dirbant reikiama kryptimi galima pasiekti rezultatų. Džiaugiuosi, kad ir mano dalelytė indėlio yra tuose žaidėjuose“, – geriausius auklėtinius prisiminė „Wolves“ vairininkas.

Paklaustas apie tai, ar dabartiniai krepšininkai atsilaikytų auksinių laikų žalgiriečių pirtyje, strategas ilgai nedvejojo bei pridūrė, kad tai lėmė pasikeitęs žaidėjų požiūris į kūno priežiūrą bei galimybės iš sportininko karjeros užsidirbti kur kas didesnes sumas.

REKLAMA

„Nemanau, kad atsilaikytų. Laikai kiti, žaidėjai labiau profesionalūs, kitos galimybės. Ne kartą esu minėjęs, kad uždirbdavau 150 rublių būdamas olimpiniu čempionu, o mano mama fabrike uždirbdavo 320 rublių. Jei prarastum krepšinį, materialiai nenukentėtum.

Šiuolaikiniai krepšininkai yra profesionalesni, nes jei gyvensi profesionaliai, gali uždirbti iki 100 milijonų. Jei eisi reikiama linkme, nedarysi dalykų, kuriuos mes darėme. Noras uždirbti pinigų verčia tave tobulėti. Tokių krepšininkų, kokie buvome mes, dabar nėra – sugebėdavome ir laisvalaikį praleisti audringai, ir pasiekti tai, ką pasiekėme – olimpinį auksą“, – skirtingus laikmečius lygino R.Kurtinaitis.

„Ilgoji pertrauka“: LKL klubų mėnuo – Cvirkos ateitis Pasvalyje, lyderį galinti prarasti „CBet“, bergždžios „Gargždų“ ir „Wolves“ paieškos bei „Šiaulių“ noras pakeisti legionierių


Gairės: lkl, kurtinaitis, wolves
2 komentarai
Naujausi komentarai (2)
Geriausiai ivertinti (2)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti