Ryšius su aukštaūgiais tobulinti norintis M.Kalnietis: stringame, kai varžovai keičiasi ginamaisiais (3) VIDEO interviu

Spalio 21 d., 22:54
M.Kalnietis išskyrė problemas puolime (BNS nuotr.)
M.Kalnietis išskyrė problemas puolime (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Kauno „Žalgiris“ ilgą laiko dalį pirmavo prieš Miuncheno „Bayern“ ekipą namuose, bet galiausiai vokiečių klubas šventė pergalę 75:73.

Po susitikimo Mantas Kalnietis didžiausia problema įvardino kauniečių puolimą prieš varžovų susikeitimo gynybą.

„Kažko nuostabaus nepasakysiu. Dvi skirtingos pusės. Reikia pasakyti, kad pirmoje pusėje šiek tiek sekėsi. Jie nepataikė gerų metimų. Antroje pusėje jie įgavo pasitikėjimo ir pataikė sunkius metimus. Stringame ties susikeitimo gynyba. Prieš kitas gynybas randame būdų kaip pralaužti. Prieš susikeitimo gynybą paliekame vieną žaidėją, kuris turi žaisti perimetre. Kamuolys neįeina į baudos aikštelę, o perimetre neturime, kas galėtų žaisti „1 prieš 1“. Viskas galiausiai pavirsta į kažkokią desperaciją“, – kalbėjo M.Kalnietis.

REKLAMA

– Viena iš paskutinių atakų buvo, kai atakavote krepšį iš toli. Galite pakomentuoti ją?

– Lukas turėjo priimti kamuolį, bet jį varžovų gynyba atkirto. Jie visą kėlinį žaidė ta pačia gynyba. Mano kaip ir kitų gynėjų problema yra žaidimas „1 prieš 1“, tad žinojau, kad reikia bandyti ieškoti metimo. Laimės dalykas tokioje situacijoje, ar pataikysi, ar ne. Turime vengti tokių situacijų.

– Vėl stabtelėjote po pertraukos. Kiek tais susiję su nuovargiu?

– Turime prisiimti atsakomybę, kad gynyboje nebuvome tokie agresyvūs. Negalime nurašyti vien ant gynybos sistemos pakeitimo. Buvo, kur šiek nesudirbome gynyboje. Treneris akcentuoja, kad prieš metimus turi būti iškeltos rankos, o tai ne visada buvo padaryta.

– Ką treneriui pavyko pakeisti gynyboje per šį laikotarpį?

– Visai neblogai sekasi dirbti „dropo“ gynyboje. Ypatingai, kai turime Nebo po krepšiu, kurio jau prisibijo ir Europoje. Čia turbūt didžiausias pasikeitimas. „Pikenrolo“ gynyba momentais veikia solidžiai.

– Matome jus vis dažniau žaidžiant „pikenrole“ su ekipos aukštaūgiais. Kaip sekasi tvirtinti tuos ryšius?

REKLAMA

– Norėtųsi geriau ir daugiau paskirstyti perdavimų. Turime, kur tobulėti. Nebo prašo, kad duočiau jam aukštus perdavimus, o aš vis bandau nuo žemės. Nėra, kad viskas jau būtų gerai.

– Kaip vertinate M.Blaževičiaus pasirodymą ir jo progresą?

– Jis tikrai gerai įėjo į rungtynes ir vaizdo negadino. Gynyboje jis atstovėjo, o tai svarbiausia jaunam žaidėjui. Marekas ėjo ant kamuolių ir pasiėmė jų net 8. Aišku jis jaunas žaidėjas, tad dar yra dalykų, kuriuos reikia tobulinti, bet viskas suprantama.

– Kas būtent puolime stringa, kai varžovai pradeda keistis gynyboje?

– Sutrikimas įvyksta „pikenrole“, nes neįgauname pranašumo situacijos. Iš to neatsiranda judėjimo ir nesukuriame progų metimams ar prasiveržimams. Nesusikuriame atakos tęsinių, nes nesusikuriame pranašumo. Daug komandų taip pat neturi talento perimetre, bet yra kitų sprendimų ir kamuolys turi keliaut arčiau krepšio. Galima kurti žaidimą ir iš baudos aikštelės. Ties tuo turime daug dirbti.

– Šiuo metu šaldote čiurną. Ar viskas gerai?

– Sena istorija, nieko baisaus. Skausmai visada kažkokie kamuoja, bet tai nėra kažkas svarbaus, dėl ko reiktų skųstis.


3 komentarai
Naujausi komentarai (3)
Geriausiai ivertinti (3)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Palaikyk savo komandą