„Rytas“ galėjo turėti naują turtingą dalininką (39)

Spalio 9 d., 17:30
D.Gudelis nesutiko parduoti savo akcijų (BNS nuotr.)
D.Gudelis nesutiko parduoti savo akcijų (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Vilniaus „Ryto“ klube per pastarąsias 10 dienų įvyko keistų dalykų, kurių krepšinio visuomenė niekaip negali suprasti.

Praėjusią savaitę paskelbta, kad po audito išvados, kurios parodė, jog klubas pastaruoju metu dirbo skaidriai ir nuosekliai mažino skolas, savo pareigų neteko generalinis direktorius Rolandas Jarutis. Nors buvo kalbama, kad jam bus siūlomos sporto direktoriaus pareigos, spalio 9-ąją mažeikiškis paliko klubą.

Krepsinis.net ėmė domėtis susidariusia situacija ir čia paaiškėjo įdomių dalių. Dar prieš kelis mėnesius „Penkto kėlinio“ laidoje buvo kalbėta, kad „Rytas“ gali sulaukti stambaus dalininko ir jis galėjo atsidurti, tačiau tam nepritarė Darius Gudelis.

Krepsinis.net žiniomis, klubo dalininku norėjo tapti Baltarusijoje gimęs, bet Lietuvoje visą gyvenimą gyvenantis Ivanas Paleičikas, kurio turtas vertinamas daugiau nei 200 mln. eurų ir jis patenka į turtingiausių mūsų šalies žmonių dešimtuką. I.Paleičiko žinomiausia veiklos sritis – „Viada“ degalinių tinkas.

REKLAMA

I.Paleičikas yra aistringas teniso žaidėjas kaip ir dabar jau buvęs „Ryto“ direktorius R.Jarutis. Būtent po vieno teniso mačo I.Paleičikas ir teigė norintis ne remti sostinės klubą, o įsigyti akcijų bei taip prisidėti prie vystymo. D.Gudelis ir I.Paleičikas ne kartą buvo susitikę, bet galiausiai D.Gudelis nenorėjo parduoti dalių, kadangi būtų gerokai sumažėjusi jo įtaka klube. Šiuo metu būtent D.Gudelis turi daugiausiai dalių, kadangi perėmė Lino Kleizos atiduotas akcijas.

Šalia „Ryto“ vardo galėjo atsirasti vienos lažybų bendrovės pavadinimas, kuri buvo pasirengusi skirti kelis šimtus tūkstančių eurų, bet, galiausiai, tokių planų atsisakė.

Krepsinis.net žiniomis, R.Jarutis aštriai pasisakė prieš „Ryto akademijos“ steigimą, kadangi buvo patenkintas tiek Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM), tiek Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) darbu. 200 tūkst. eurų paramą „Baltijos akademijos“ vardu gavusi įstaiga siekia perimti sostinės vaikų krepšinį į savo rankas, kuris per metus iš Savivaldybės gauna apie 1 mln. eurų paramos.

Šaltiniai pasakojo, kad „Rytas“ dar rugsėjo pradžioje galėjo pasirašyti sutartį su Arnettu Moultrie, kuris pageidavo 25 tūkst. mėnesio atlyginimo, tačiau šį ėjimą užblokavo R.Jarutis, kadangi tai nėra pagal klubo kišenę. Galiausiai, centras pasirašė sutartį su Kinijos klubu.

Atakuojančio gynėjo pozicijoje galėjo atsidurti Demonte Harperis, kuris pageidavo 250 tūkst. eurų atlyginimo, kuris vėliau krito iki 200 tūkst., tačiau „Rytas“ nusprendė pasirinkti pigesnį ir daugiau žadantį variantą – pasirašė 150 tūkst. eurų sutartį su Andrew Goudelocku. Tuo tarpu 31-erių amerikietis, praėjusiame sezone Las Palmo „Gran Canaria“ gretose Ispanijos lygoje rinkęs 12,6 taško ir 6,9 naudingumo balo, vis dar neturi darbo.

„Ilgoji pertrauka“: Eurolygos pirmasis trimestras – pažymys „Žalgiriui“, nuvylę žaidėjai, nustebinę krepšininkai, kurios komandos stebina, o kurios – nuvilia, bei kur laukiamos permainos


39 komentarai
Naujausi komentarai (39)
Geriausiai ivertinti (39)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti