Viltį žaisti Eurolygoje turintis M.Kuzminskas: nesinorėtų pasirašyti sutartį jau prasidėjus sezonui (6) VIDEO interviu

liepos 25 d., 14:49
M.Kuzminskas prisijungė prie rinktinės (BNS nuotr.)
M.Kuzminskas prisijungė prie rinktinės (BNS nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Lietuvos vyrų rinktinės kandidatai antrąkart vasaros metu renkasi į stovyklą ir šįkart ruošis Europos čempionatui.

Tarp kandidatų į rinktinę yra ir puolėjas Mindaugas Kuzminskas, pripažinęs, jog pasiilgo krepšinio, kurio profesionaliai nežaidė netrumpą laiko tarpą.

„Ilgokai visi nesimatėme, reikės laiko įeiti į formas, pats esu nežaidęs nuo vasario mėnesio. Matėme pagal Grigonio pavyzdį, kaip reikia laiko įsivažiuoti. Formą palaikiau, nėra kalbų, kai esi profesionalus krepšininkas, toks tavo darbas“, – sakė M.Kuzminskas.

REKLAMA

– Kaip manote, kiek laiko prireiks, kad susigrąžintumėte gerą sportinę formą?

– Sunku pasakyti. Pas mane nėra buvę tokių pertraukų, buvo tik per koronaviruso pandemiją – tada daug laiko netruko. Neaišku, kokia kieno bus rolė, kiek gausi laiko, sunku atsakyti.

– Kaip vertinate rinktinės sudėtį?

– Rinktinė stipri, visose pozicijose turime stiprių žaidėjų. Visi akcentuoja „ketvirtą poziciją“, kuri yra truputį atnaujinta, bet, manau, bendromis jėgomis viską kompensuosime.

Jūs pats nelabai mėgstate šią poziciją.

– Nėra taip, kad nemėgčiau, tiek prie Jono Kazlausko su Mačiuliu puikiai dalijausi šia pozicija, tiek prie Dainiaus Adomaičio dariau tą patį. Man nėra problemų. Tik manau, kad esu naudingesnis „trečioje pozicijoje“. Kitaip yra klube, kai sezonas ilgas. Čempionatas bus trumpas. Kur treneriui reikės, ten žaisiu.

REKLAMA

– Koks bus balansas tarp patirtį turinčių žaidėjų ir jaunimo?

– Manau, kad nebus didelio skirtumo, nes galėsite paklausti ir trenerio, po pirmų treniruočių yra visi yra lyg akis išdegę, nesvarbu, ar tau 22, ar 34. Į rinktinę visi atvyksta savo noru, iš gerų paskatų ir atiduoda visas jėgas.

– Šįkart rinktinėje vyriausias jūs – jums 32-eji.

– Deja, bet taip, labai keista, su Kalniečiu juokėmės, kaip laikas bėga. Atrodo, neseniai čia vykau prisibijodamas brolių juokelių, o dabar viskas greitai pasikeitė. Tuo pačiu supranti, kaip viskas laikina ir kaip reikia mėgautis kiekviena akimirka, kol esi reikalingas.

– Kokie lūkesčiai čempionatui?

– Būtų smagu nutraukti sausrą. Jaunimėlis iškovojo medalius, būtų nerealu pasekti jų pavyzdžiu. Nemanau, jog esame tiek galingi, jog galėtume kažkas pasižadėti, grupė yra sunki, pirmiausiai reikia gerai pasirodyti joje.

– Stebėjote jaunimo finalo kovą?

– Žiūrėjau visas rungtynes, mano brolis dirbo trenerių štabe, palaikiau, šaunuoliai. Žinant, ką jie praėjo, kaip jie turėjo avarinį nusileidimą ir galėjo net nebūti čempionate, kiek žaidėjų atsisakė žaisti – visa tai įspūdinga. Brolio nespėjau pasveikinti, sprendžiant iš nuotraukų, jis turėjo gerą naktį ir tik ką atsikėlė (Juokiasi).

REKLAMA

– Kaip greitai tikitės rasti klubą?

– Norėčiau kuo greičiau, bet kol kas yra kaip yra. Tai, kad vasarį baigiau sezoną, į gerą neišėjo. Esu laukime. Šiek tiek pasiūlymų yra, bet nėra tokių, kur galėčiau rašytis ir važiuoti. Vienur esu sąraše, kitur gal nesusitariame. Manau, kad pirmąkart atvykstu į rinktinę be kontrakto.

– Žiūrint į tai, kaip sudėtis renka Eurolygos klubai, dar turite daug vilčių žaisti šiame turnyre?

– Tų vietų vis mažėja, bet viltis miršta paskutinė (Šypsosi).

Kiek esate pasiruošęs laukti?

– Norisi kuo greičiau, tada būtų ramiau ir rinktinėje žaisti. Rinka nenuspėjama, ypač man. Kai esi jaunesnis, gali kontraktą gauti avansu, kai esi vyresnis, ne visada gauni tai, ko tikiesi ar esi vertas. Matome, jog kartais sutartys pasirašomos ir prasidėjus sezonui, bet tokios situacijos nenorėčiau.


6 komentarai
Naujausi komentarai (6)
Geriausiai ivertinti (6)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Kauno Žalgiris