„Žalgiris“ per žingsnį nuo visiško fiasko – „Neptūnas“ išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą (400)

Gegužės 9 d., 18:20
N.Mineikio tritaškiai vedė klaipėdiečius į priekį (LKL nuotr.)

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ketvirtajame ketvirtfinalio mače Klaipėdos „Neptūnas“ namuose 87:78 (21:17, 20:14, 12:15, 34:22) užtrikintai nugalėjo Kauno „Žalgirį“.

Serijoje iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus 2:2 ir lemiamas susitikimas bus žaidžiamas trečiadienį Kaune.

Šiose rungtynėse šeimininkai vertėsi be vieno iš savo lyderių Žygimanto Janavičiaus.

Susitikimo pradžioje „Žalgirį“ į priekį truktelėjo puikią atkarpą sužaidęs Tai'us Websteris, tačiau klaipėdiečiai į priekį svečių nepaleido, o po Nojaus Mineikio tritaškio jie atsidūrė priekyje 7:6. Vėliau kauniečius vėl į priekį išvedė Joffrey Lauvergne'as (14:10). „Neptūnas“ vėl perėmė iniciatyvą, dusyk išlygino rezultatą, o po Beno Griciūno dvitaškio vėl susigrąžino persvarą (19:17). Kėlinį užbaigė Deivido Gailiaus ir N.Mineikio kontrataka po perimto kamuolio – 21:17 po pirmųjų dešimties minučių.

Antrajame kėlinyje šeimininkai ir toliau kontroliavo situaciją. Matas Jogėla sėkmingai užsibaigė prasiveržimą, o Julius Jucikas didino atotrūkį taikliu baudos metimu (27:21). Įpusėjus ketvirčiui, D.Gailius dar ir trenkė tritaškį (30:23). Likus žaisti apie tris minutes, Edgaras Želionis pataikė sudėtingą puskablį, o M.Jogėla perėmė kamuolį ir pelnė du taškus su pražanga – klaipėdiečių persvara pasiekė dviženklę ribą (37:26). Pirmąją mačo dalį „Neptūnas“ laimėjo 41:31.

Po pertraukos pirmuosius kauniečių taškus pelnė T.Websteris (33:41), o klaipėdiečiams neužpuolant dar dvi baudos pridėjo zelandietis – 35:41. Sunkų klaipėdiečių kėlinio startą dėjimu nutraukė M.Jogėla (43:35), tačiau tikslus buvo L.Lekavičius – 37:43. Fantastišką tritaškių seriją pratęsė N.Mineikis (46:37) o netrukus M.Jogėla grąžino dviženklį pranašumą – 48:37. Kauniečiai trečiojo ketvirčio pabaigoje pagerino gynybą ir po J.Lauvergne’o ekipas skyrė jau tik 7 taškai (44:51), tačiau taškus pelnė E.Želionis – 53:44. Prieš kėlinio pabaigą vėl tikslus buvo J.Lauvergne’as ir šeimininkai pirmavo 53:46.

Ketvirtas kėlinys prasidėjo T.Cavanaugh tritaškiu (49:53), kauniečių atsilikimą iki minimalaus sumažino K.Lukošiūnas (52:53), o T.Cavanaugh išvedė svečius į priekį – 55:53. M.Jogėla išlygino rezultatą (55:55), o E.Želionis pelnė du taškus su pražanga – 58:55. Kauniečių atsilikimą sumažino T.Websteris (57:58), bet iš toli pataikė M.Jogėla – 61:57. Klaipėdiečių persvarą tritaškiu vėl padidino N.Mineikis (64:57), o J.Nebo prametė dvi baudas. Dar vieną tritaškį pataikė N.Mineikis (67:57), N.Giffey įdėjo iš viršaus (59:67), bet kamuolį įkrovė ir B.Griciūnas – 69:59. T.Cavanaugh užsidirbo techninę pražangą ir tuo pačiu tai buvo jau penktoji amerikiečio pražanga. Klaipėdos klubo pranašumas šoktelėjo iki 13 taškų (72:59) ir nors A.Milaknis buvo tikslus (61:72), bet M.Jogėla sutvirtino pranašumą – 75:61. Kauniečiai sumažino atsilikimą (67:77), tritaškį pataikė K.Lukošiūnas (70:77), bet N.Mineikis realizavo baudas – 79:70. K.Lukošiūnas pridėjo dar vieną tritaškį (73:79), tačiau B.Griciūnas įtvirtino šeimininkų pergalę – 91:73. Pergalę klaipėdiečiai iškovojo 87:78.

„Žalgirio“ gretose savo geriausią „Betsafe-LKL“ karjeros mačą žaidė T.Websteris, pelnęs 17 taškų, tačiau „Neptūne“ spindėjo įspūdingai tritaškius laidęs N.Mineikis. Jo sąskaitoje – 23 taškas ir 6 iš 7 tritaškių.

„Neptūnas“: Nojus Mineikis 23 (6/7 trit.), Matas Jogėla (9 rez. perd.) ir Deividas Gailius – po 19, Benas Griciūnas 12 (10 atk. kam.), Edgaras Želionis 11.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 19, Tai’us Websteris 17, Karolis Lukošiūnas 12 (4/7 trit.), Joffrey Lauvergne’as 11 (6 atk. kam.), Tyleris Cavanaugh 10.

Gairės: lkl, kauno Žalgiris