K.Maksvytis džiaugėsi pergale, bet pasigedo kokybės: akcentai buvo sudėlioti neteisingai

(2)
liepos 1 d. 23:03
K.Maksvytis džiaugėsi tik pergale ir I.Brazdeikiu (FIBA nuotr.)
K.Maksvytis džiaugėsi tik pergale ir I.Brazdeikiu (FIBA nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Lietuvos rinktinė ir toliau išlieka nepralaimėjusi FIBA Pasaulio taurės atrankoje.

Penktoji pergalė paeiliui buvo pasiekta prieš Bulgariją, o vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis pripažino, kad kokybės rungtynėse pritrūko.

„Laimėtas taškas, sunkiai laimėtas taškas. Pirmoje pusėje neblogai gynėmės, bet turėjome pridėti puolime, nes atakavome spontaniškai. Trečiajame kėlinyje blogai pradėjome gynyboje, be fiziškumo, varžovai kaitaliojo gynybą, o mes neįžaidėme kamuolio. Gerai, kad komanda atsistojo, sugrįžo į rungtynes. Gal norėjosi galą ramiau išspręsti, bet pasiėmėme tašką ir niekas jo iš mūsų neatims. Laukiame kitų rungtynių“, – teigė specialistas.

– Startas tarsi buvo sėkmingas, bet vėliau išsimušėte iš ritmo. Kas nutiko?

– Pirmas penketas visai neblogai pradėjome, turėjome skirtumą, bet salėje karšta ir ritmas nemažas, norėjome rotuoti žaidėjus. Pirmoje pusėje jie prastai įėjo į rungtynes, o tada atsirinkome žaidėjus, kurie šiandien geriau jautėsi.

– Iš kur atsirado problemos stabdant Aleksandrą Vezenkovą?

– Jų puolimas prasidėdavo nuo blogo mūsų puolimo, pasirinkdavome blogus metimus, tada jie rinko kamuolius ir rinko greitus taškus. Po to sekė situacija su Vezenkovu, reikia pripažinti, kad Vezenkovas šiandien dominavo, mums sunkiai sekėsi jį stabdyti. Jis bandė išvengti užtvarų, veržtis ir atlikti savo metimus, o mums trūko užtikrintumo.

– Varžovai vėl surinko daug kamuolių puolime, kaip tai taisyti?

– Minėjome, kad varžovai meta daug tritaškių, todėl gali būti daug toli atšokusių kamuolių, taip ir nutiko. Čia jau ne tik aukštaūgiai, bet ir gynėjai turi pastangų parodyti. Tai irgi buvo viena iš priežasčių, kodėl bulgarai buvo rungtynėse.

– Ko pritrūko gynėjams, kuriuos minutės pertraukėlės metu vadinote nepasiruošusiais?

– Visų pirma, palikome tokį penketą, kuris geriausiai veikia, lemiamu momentu tiek Brazdeikis, tiek Grigonis, tiek Birutis, su jais grįžome į rungtynes. Žaidėjai kovojo iki galo, tai yra vienas iš gerų dalykų.

– Ignas Brazdeikis prametė pirmuosius savo metimus, bet vėliau sugrįžo tarp lyderių. Ką naujo pamatėte jo žaidime, kai jam nesiseka?

– Negalima sakyti, kad jam labai nesisekė, gal kažkiek nesusimetė savo metimų, bet gerai gynėsi. Kad ir kaip jam susiklostė rungtynės, jis kovojo iki galo ir matome, kad tai yra patikimas žaidėjas, kuriuo galima pasitikėti lemiamu momentu.

– Ar tai yra talentingiausias šios rinktinės žaidėjas?

– Be abejo. Negalima nuvertinti kitų žaidėjų, bet jis yra vienas talentingiausių, žaidžia fiziškai, o šiandien buvo kontaktinis krepšinis. Ignas buvo vienas iš tų, kurie veržėsi, laikė tą kontaktą ir su juo turėjome pranašumą.

– Kas dėjosi galvoje paskutinių minučių chaose?

– Gynyboje viskas buvo neblogai, bet po to vėl kamuolio nenusiėmėme. Nuvylė ir tai, kad neišsimetėme kamuolio prieš jų spaudimą. Kartais taip galima ir pralaimėti. Po to patys tą klaidą ir ištaisė.

– Nepasigedote didesnės kūrybos iš žaidėjų? Buvo daug žaidimo vienas prieš vieną...

– Kažkiek strigome įžaisdami kamuolį, gal akcentai buvo sudėlioti neteisingai, kaip atakuojame tam tikrą gynybą, susikeitimus, kuriuos žaidėjus atakuojame, pasirinkdavome ne pačias geriausias opcijas. Tas mūsų blogas puolimas padėjo ir bulgarų puolimui, kurie po blogai įžaisto kamuolio bėgdavo į priekį ir taip įgijo pasitikėjimo.

2 komentarai
Naujausi komentarai (2)
Geriausiai ivertinti (2)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL