„Lietkabelio“ pirmo rato pažymiai: aikštės generolu tapęs serbas ir D.Giedraičio rezervas

(13)
Sausio 13 d. 12:00
N.Radičevičius tapo Panevėžio komandos aikštės generolu (www.kavolelis.lt)
N.Radičevičius tapo Panevėžio komandos aikštės generolu (www.kavolelis.lt)
Tautvydas Kubilius
Krepsinis.net

 Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai baigė pirmąjį Europos taurės varžybų ratą. Per 9 susitikimus Nenado Čanako auklėtiniai iškovojo 4 pergales, patyrė 5 pralaimėjimus ir grupėje užima šeštąją vietą.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų panevėžiečių pasirodymą pirmajame rate ir įvertino jį pažymiais.

#4 Nikola Radičevičius (23 min., 7,3 tšk., 2,6 atk. kam., 4,8 rez. per., 1,4 per. kam., 2,1 kld., 8,1 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Vienas iš esminių Panevėžio ekipos skirtumų nuo praėjusio sezono yra tas, kad šįmet „Lietkabelis“ turi aikštės generolą. Juo tapo 27 metų serbas N.Radičevičius. Kairiarankis gynėjas puikiai valdo komandos žaidimą ir skirsto perdavimus „2 prieš 2“ situacijose. Šio krepšininko kūryba yra aukštesnio lygio nei Europos taurės varžybos, tačiau kilti aukštyn jam trukdo aiški problema – prastas pataikymas. Varžovai per užtvaras prieš šį gynėją visuomet eina iš apačios, taip atiduodami tritaškį metimą. N.Radičevičiaus pataikymas iš toli siekia vos 20 proc. Vis tik šį trūkumą jis kompensuoja aštriais prasiveržimais, savalaikiais perdavimais ir geru kamuolio spaudimu gynyboje.

Kalaitzakis Kalaitzakis

#5 Panagiotis Kalaitzakis (28 min., 13,9 tšk., 2,9 atk. kam., 2,2 rez. per., 1 per. kam., 1,8 kld., 12,7 naud. bal.). Įvertinimas – 9.

Nors graiko žaidimo kreivė pastaruoju metu yra šiek tiek kritusi, tačiau nuostabi sezono pradžia vis dar leidžia P.Kalaitzakiui rašyti itin aukštą pažymį. Natūralu, kad 23 metų puolėjas stokoja stabilumo, o ir jo metimas iš distancijos nėra užtikrintas. Būtent jį jaunajam graikų talentui reikia kuo skubiau gerinti, norint kilti aukštyn. Tvirtas kūnas P.Kalaitzakiui leidžia rinkti taškus su kontaktu, o efektyvus jis yra ir greitajame puolime. Vos vieneriose rungtynėse be dviženklio taškų skaičiaus likęs krepšininkas yra vienas iš pagrindinių Panevėžio ekipos ginklų puolime, kuriam varžovų gynyba skiria papildomą dėmesį.

#9 Karolis Giedraitis (10 min., 2,7 tšk., 1,4 atk. kam., 1,3 rez. per., 1,6 kld., 0 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

K.Giedraitis yra paskutinis žaidėjas rotacijoje, kuris dar sulaukia realių minučių. Vis tik, kuomet į rikiuotę sugrįžo Dovydas Giedraitis, jo vyresnysis brolis šansų pasireikšti gauna dar mažiau. K.Giedraitis gali pasiūlyti neblogą metimą, tačiau sutrinka prieš bent kiek fiziškesnę varžovų gynybą. Būtent tai turi daugiausiai įtakos gana dideliam Karolio klaidų skaičiui. Vis tik gynėjas toms kelioms minutėms į aikštę gali žengti ir suteikti poilsio pagrindiniams komandos perimetro krepšininkams.

Lipkevičius Lipkevičius

#10 Vytenis Lipkevičius (30 min., 8,6 tšk., 5,3 atk. kam., 2,2 rez. per., 1,6 kld., 12,9 naud. bal.). Įvertinimas – 9.

32 metų puolėjas žaidžia vieną geriausių savo sezonų karjeroje ir tokiu žaidimu yra užsitarnavęs maksimalų N.Čanako pasitikėjimą. Visų pirma, reikia pabrėžti puikų V.Lipkevičiaus darbą gynyboje, kur jis gerai skaito varžovų žaidimą bei tinkamai užsiima pozicijas. Būtent tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl puolėjas yra daugiausiai kamuolių atkovojantis žmogus komandoje. Dalį jų V.Lipkevičius nuima netgi po varžovų krepšiu. Nors su kamuoliu rankose jis iniciatyvos dažniausiai nesiima, tačiau iš statinės padėties tritaškius meta užtikrintai (39 proc.). Būdamas vienas iš labiausiai patyrusių komandos žaidėjų puolėjas įneša reikiamos drausmės ir šalto proto į gana jauną Panevėžio komandą.

#12 Gabrielius Maldūnas (18 min., 6,7 tšk., 4 atk. kam., 1,6 per. kam., 8,9 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

N.Čanakas gerai atskleidė šio aukštaūgio potencialą ir galimybes. Tiek „ketvirtojo“, tiek „penktojo“ numerio pozicijose žaidžiantis G.Maldūnas išplečia Panevėžio komandos galimybes puolime. Ypatingai tai gerai išryškėjo susitikime prieš Badalonos „Joventut“ komandą, kai G.Maldūnas vidutiniais metimais atakavo Ante Tomičių. Solidžiai aukštaūgis atrodo ir prie savojo krepšio, kur pirmauja komandoje pagal savo pozicijai nebūdingą komponentą. G.Maldūnas yra daugiausiai kamuolių perimantis žaidėjas ir tai jis daro puikiai skaitydamas varžovų perdavimus. Be abejo, vidurio puolėjo pozicijoje jam kartais trūksta fiziškumo prieš varžovų priekinės linijos žaidėjus, o kaip „ketvirtas numeris“ jis stokoja platesnio puolimo arsenalo.

#13 Kristupas Žemaitis (21 min., 9,2 tšk., 3,3 atk. kam., 2,4 rez. per., 1,2 kld., 10,4 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Visuomet nuo suolo kylantis gynėjas yra tas žmogus, kuris įneša įvairumo komandos puolimui. Priešingai nei N.Radičevičius šis įžaidėjas gali pasiūlyti solidų pataikymą iš distancijos ir tuo geriausiai galėjo įsitikinti Paryžiaus „Metropolitans 92“ klubas, į kurio krepšį K.Žemaitis įsmeigė 4 tritaškius iš 6. Viso sezono metu jo pataikymas iš toli siekia 40 proc., tačiau į akis krinta prastai metamos baudos – 56 proc. Galbūt K.Žemaitis ir nėra toks kūrybingas ir nesugeba taip gerai organizuoti žaidimo kaip jo kolega iš Serbijos, tačiau jis pats gali kelti daugiau grėsmės varžovų krepšiui. Drąsiai galima teigti, kad gynėjas jau dabar įrodė, kad gali žaisti Europos taurės lygiu, o jo progresas per pastaruosius porą metų yra itin ryškus.

#14 Kasparas Bėrzinis (14 min., 6,2 tšk., 3,1 atk. kam., 5,7 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Latvis iššovė pastarosiose rungtynėse su Paryžiaus klubu, kai pataikė net 5 tritaškius iš 9 bandymų. Vis tik tai buvo pirmas toks jo solidus pasirodymas, o iki tol krepšininkas, vertinamas už gebėjimą išplėsti žaidimą, buvo pataikęs 5 tritaškius iš 21 (24 proc.). Arčiau krepšio K.Bėrzinis negali pasiūlyti daugiau jėgos ar geresnės kovos dėl atšokusių kamuolių, tad stipresni fiziškai centrai dažnai dominuoja „Lietkabelio“ baudos aikštelėje.

Orelikas Orelikas

#17 Gediminas Orelikas (30 min., 15,6 tšk., 4,6 atk. kam., 2,6 rez. per., 2,3 kld., 16,3 naud. bal.). Įvertinimas – 9.

Puolėjas demonstruoja, kad vis dar gali žaisti aukštame lygyje ir nors traumos paliko ryškų pėdsaką jo karjeroje, tačiau galutinai nepalaužė. G.Orelikas yra Panevėžio komandos puolimo lyderis ir didžiąją dalį taškų jis renka tolimais metimais. Viso 26 tritaškius pataikęs puolėjas juos realizuoja aukštu 41 proc. tikslumu. Vis tik G.Orelikas turi nemažai problemų savoje aikštės pusėje, kur negali atlaikyti didesnio kontakto, o dažnai „close out“ situacijose jo kojoms jau tiesiog pritrūksta greičio. Nepaisant šių trūkumų, 31 metų žaidėjas įrodinėja, kad parako dar turi užtektinai ir jo karjera dar gali kilti netgi aukščiau nei Panevėžio klubas.

#33 Dovydas Giedraitis (25 min., 9,8 tšk., 1 atk. kam., 1,8 rez. per., 3,3 kld., 7 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Gynėjas sezono pradžioje patyrė traumą, tad kol kas yra spėjęs sužaisti vos 4 susitikimuose. Natūralu, kad laiko atsigauti D.Giedraičiui reikia, bet pastarasis mačas prieš Paryžiaus komandą suteikia nemažai pozityvo. Talentingas gynėjas pademonstravo pasitikėjimą savo jėgomis ir puikiai išnaudojo progas metimams. Vis tik net ir šiame susitikime jis suklydo 5 kartus, o ir prieš tai vykusiuose mačuose klaidų išvengti D.Giedraičiui nepavyksta. Talento prasme tai yra viena iš įdomiausių Panevėžio komandos žaidėjų ir tikėjimo, kad jo žaidimo kreivė sezono antroje pusėje gali stipriai šauti į viršų yra daug.

#41 Džordže Gagičius (20 min., 8,8 tšk., 4,5 atk. kam., 1,1 rez. per., 6,5 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Serbo skaičiai būtų gerokai solidesni, jeigu ne košmariškas vakaras Belgrade. Prieš savo buvusį klubą Dž.Gagičius atrodė tiesiog klaikiai ir pelnęs vos 2 taškus surinko -9 naudingumo balus. Bent šiek tiek solidesnis centro žaidimas tą vakarą galėjo leisti Panevėžio klubui išsivežti pergalę. Nors su Dž.Gagičiumi „Lietkabelis“ praranda nemažai mobilumo, tačiau užsidaro skylės arčiau krepšio, kur vidurio puolėjas susirenka kamuolius bei sugeba atstovėti kontaktines dvikovas. Puolime Dž.Gagičiui trūksta geresnio užbaigimo, kadangi dažnai metimai net iš neblogų padėčių skrieja pro šalį.

„Bružas ir Pulkovskis“: „Neptūno“ ateitis, Blaževičiaus projektas, žaidėjai Žiemelio klubui, Websterio ateitis ir Maksvyčio sprendimo argumentai

13 komentarai
Naujausi komentarai (13)
Geriausiai ivertinti (13)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Penktas kėlinys