„Ryto“ pažymiai: I.Buvos problemos gynyboje, kūrėjų indėlio stoka ir puikus G.Radzevičius

(27)
Spalio 7 d. 09:39
G.Radzevičius užfiksavo dvigubą dublį (FIBA Europe nuotr.)
G.Radzevičius užfiksavo dvigubą dublį (FIBA Europe nuotr.)
Tautvydas Kubilius
Krepsinis.net

Vilniaus „Rytas“ pralaimėjimu startavo FIBA Čempionų lygos varžybose. Giedriaus Žibėno auklėtiniai trečiadienį išvykoje 72:76 turėjo pripažinti Oldenburgo „EWE Baskets“ pranašumą.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų „Ryto“ žaidėjų pasirodymą ir įvertino jį pažymiais.

#2 Margiris Normantas (18 min., 9 tšk., 3 atk. kam., 1 kld., 1 per. kam., 8 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Gynėjas blankiai įėjo į rungtynes ir pirmuosius savo taškus pelnė tik trečiajame susitikimo ketvirtyje. Būtent tuomet M.Normantas buvo pastebimiausias puolime – jis „vienas prieš vieną“ gerai tvarkėsi su Maxo Heideggerio gynyba. Vis tik pats „Ryto“ gynėjas turėjo nemažai problemų stabdydamas savo tiesioginį oponentą jau kitoje aikštės pusėje. M.Normanto „plius/minus“ rodiklis buvo prasčiausias komandoje (-8) ir lemiamomis rungtynių akimirkomis Giedrius Žibėnas rotacijoje naudojo kitus perimetro krepšininkus.

Radzevičius Radzevičius

#7 Gytis Radzevičius (32 min., 11 tšk., 10 atk. kam., 1 kld., 2 per. kam., 16 naud. bal.). Įvertinimas – 9.

Puolėjas buvo neabejotinai geriausiais „Ryto“ žaidėjas Oldenburge. G.Radzevičiaus demonstruotas kovingumas gali būti pateikiamas kaip pavyzdinis – jis puolime sugriebė net 5 atšokusius kamuolius, o susitikimą baigė su dvigubu dubliu (11 taškų ir 10 sugriebtų kamuolių). „Ryto“ lyderis pataikė pora tolimų bei gerai kirsdavo krepšio link be kamuolio, taip ardydamas varžovų gynybą. Vienintelis menkas minusas G.Radzevičiaus žaidime buvo sprendimų priėmimo greitis. Vilniaus ekipa dažnai žaidė per daug statinį krepšinį ir kamuolys jų atakose judėjo per lėtai.

#8 Vaidas Kariniauskas (14 min., 2 tšk., 2 atk. kam., 3 rez. per., 1 kld., 5 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Pirmuosius „Ryto“ taškus pelnė būtent V.Kariniauskas ir atrodė, kad įžaidėjas gali sėkmingai naudotis savo fiziniais pranašumais puolime. Jo tiesioginiai oponentai nusileido ūgiu ir fizine jėga šiam kairiarankiui, tačiau V.Kariniauskas ir liko su 2 pelnytais taškais. Vilniaus klubui trūko kūrybos puolime ir labiausiai tai pasijautė ketvirtajame kėlinyje. Žaidimas tapo per lėtas ir per klampus, o jį organizuoti turėję krepšininkai atrodė sutrikę ir nepasiruošę imtis iniciatyvos. Gynyboje įžaidėjas rinkosi pražangas ir tai taip pat apribojo jo minutes aikštėje. Likus žaisti 4 minutes ketvirtajame ketvirtyje V.Kariniauskas užsidirbo ketvirtąją pražangą ir nuo suolo nebepakilo.

#18 Mindaugas Girdžiūnas (24 min., 6 tšk., 1 atk. kam., 2 rez. per., 1 kld., 1 per. kam., 1 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Tiksliu tolimu metimu ketvirtojo kėlinio antroje pusėje M.Girdžiūnas išlygino rezultatą, tačiau tai buvo paskutinis geras gynėjo epizodas. Būtent jis „1 prieš 1“ beviltiškai neapsigynė prieš M.Heideggerį vienos iš svarbiausių varžovų atakų metu, o vėliau pats prametė metimą, galėjusį išlyginti rezultatą. Ketvirtajame ketvirtyje M.Girdžiūno rankose kamuolys atsidurdavo itin dažnai, tačiau nei jo mėgstamas žaidimas „1 prieš 1“, nei bandymai sužaisti su aukštaūgiais sėkme nesibaigdavo ir „Ryto“ atakos tiesiog užstrigdavo. 1 iš 5 pataikytas tritaškis taip pat nėra toks rezultatas, kokio norėtųsi iš šio gynėjo atakuojant iš tolimojo nuotolio.

Leissneris Leissneris

#21 Tanneris Leissneris (22 min., 11 tšk., 3 atk. kam., 1 kld., 1 per. kam., 11 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Amerikietis dažnai yra priverstas žaisti vidurio puolėjo pozicijoje ir jo kaltinti dėl pralaimimų dvikovų arčiau krepšio nelabai galima. „Ryto“ priekinė linija yra vis dar labai siaura, tad žaidimas žemu penketu išlieka opcija, kuria reikia naudotis. Puolime T.Leissneris savo darbą atliko visai neblogai – jis susirinko taškus tiek iš vidutinio nuotolio, tiek iš po krepšio, o dar pridėjo ir tolimą metimą. Gynyboje jis buvo mobilesnis nei I.Buva ir su juo susikeitimo gynyba veikė efektyviau, tačiau tuomet „Rytas“ turėjo problemų arčiau krepšio ir varžovai ten naudojosi savo pranašumais.

#25 Ivanas Buva (26 min., 21 tšk., 4 atk. kam., 2 rez. per., 18 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Vilniaus ekipos aukštaūgis atliko daugiausiai metimų „iš žaidimo“ komandoje, tačiau kartais atrodė, kad kamuolį jis galėtų gauti po krepšiu dar dažniau. „1 prieš 1“ kroatas turėjo pranašumų prieš T.Odiase, tačiau „Ryto“ gynėjams sunkiai sekėsi patogiai pasiųsti kamuolį I.Buvai. Reikia pripažinti, kad nors kroatas turėjo problemų su realizacija, tačiau tai vis tiek buvo efektyviausias Vilniaus ekipos ginklas puolime. Visai kitas vaizdas buvo gynyboje, kur I.Buva nuolat buvo atakuojamas „2 prieš 2“ situacijose ir dėl to svečiai kentėjo gana stipriai. Būtent dėl problemų prie savojo krepšio I.Buva buvo išimtas iš rungtynių ketvirtojo kėlinio viduryje ir gražintas tik likus žaisti minutei. Į akis keliskart krito ir ne kokia kroato fizinė forma, kadangi varžovų aikštės pusę aukštaūgis pasiekdavo paskutinis.

#44 Kennethas Smithas (26 min., 4 tšk., 1 atk. kam., 4 rez. per., 1 kld., 2 per. kam., 4 naud. bal.). Įvertinimas – 3.

Sunku įžvelgti kažką labai teigiamo „Ryto“ legionieriaus žaidime. Nors jis ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus, tačiau kūrybos šiam amerikiečiui stigo, o tai ryškiausiai pasimatė ketvirtajame kėlinyje. K.Smithas prametė visus 6 tolimus metimus ir nors dalis jų buvo paskutinėmis atakos laiko sekundėmis, tačiau būtent jis pats ir uždelsdavo su kamuoliu. Gynyboje K.Smithas turi tinkamų savybių stabdyti varžovus, tačiau šiame susitikime to iki galo atskleisti nepavyko. Šis gynėjas turi potencialo žaisti geriau, tačiau realu, kad tam prireiks šiek tiek laiko.

#51 Arnas Butkevičius (31 min., 8 tšk., 5 atk. kam., 2 rez. per., 1 kld., 1 per. kam., 1 blk., 11 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

A.Butkevičius išlygino rezultatą tolimu metimu ketvirtojo kėlinio pabaigoje, tačiau prieš tai panašioje situacijoje gavo bloką nuo varžovo. Keista, kad puolėjas atliko net 4 tolimus metimus, bet iš dviejų taškų zonos atakavo vos sykį. Jo žaidimas „poste“, ypatingai po varžovų susikeitimų, galėjo tapti visai efektyviu vilniečių ginklu, kadangi sykį jam įmetus kamuolį arčiau krepšio, jis puikiai pastebėjo įkertantį G.Radzevičių. Vilniaus klubui sunkiai sekėsi kažką susikurti iš gynėjų, tad A.Butkevičius čia galėjo pasitarnauti sėkmingiau. Tiek gynyboje, tiek puolime A.Butkevičius demonstravo kovingumą ir tai, kad „Rytas“ nepralaimėjo kovos dėl atšokusių kamuolių yra jo ir G.Radzevičiaus nuopelnas.

#5 Arnas Adomavičius (3 min., 0 tšk., 2 atk. kam., 2 naud. bal.) ir #35 Marko Tejičius (4 min., 0 tšk., -2 naud. bal.).

A.Adomavičius į aikštę įėjo pačioje susitikimo pradžioje su mintimi neleisti įsibėgėti M.Heidegerriui, tačiau vėliau nuo suolo nepakilo. M.Tejičiaus turėjo dvi trumpas atkarpas pirmoje susitikimo dalyje, tačiau po jų kilo tik dar daugiau klausimų, ar šis centras gali duoti realios naudos „Rytui“ FIBA Čempionų lygos lygiu.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: atsakymai į klausimus. Spausk ir žiūrėk >>

27 komentarai
Naujausi komentarai (27)
Geriausiai ivertinti (27)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
MISsMATCH