Sezoną užsienyje baigę lietuviai: du centrai „Žalgiriui“, rezultatyvumu žibėjęs J.Tamulis ir blankus V.Čižausko pasirodymas

3 dalis (52)
Gegužės 17 d. 14:00
Edgaras Pulkovskis
Krepsinis.net

2021–2022 metų krepšinio sezonas artėja į pabaigą, o kai kuriems Lietuvos krepšininkams jis jau pasibaigė.

Portalas Krepsinis.net tęsia straipsnių ciklą apie mūsų tautiečius, kurie rungtyniavo užsienyje. Apibendrinsime pasirodymą ne tik tų krepšininkų, kuriuos puikiai žinote ir pamenate, tačiau ir tų, apie kuriuos seniai nebuvo rašyta.

Sezoną užsienyje baigę lietuviai: NBA žaidėjai, „Žalgirio“ taikinys ir Slovakijos lygos geriausias krepšininkas

Sezoną užsienyje baigę lietuviai: potencialūs žalgiriečiai, evoliucionavęs J.Valančiūnas ir M.Sajaus proveržis

Artūras Gudaitis (28 metų 211 cm ūgio, Sankt Peterburgo „Zenit“ ir Neapolio „GeVi“). Eurolyga: 20 min., 6,7 tšk., 4,2 atk. kam., 8,6 naud. bal. Italijos lyga: 19 min., 7,4 tšk., 5,3 atk. kam., 9 naud. bal.

Po mėnesio 29-ąjį gimtadienį minėsiančiam A.Gudaičiui teks ieškotis naujos darbovietės, nors jis turėjo solidų kontraktą su Rusijos klubu. Šiame sezone centrą vėl kamavo įvairios problemos, kurios trukdė parodyti geresnį žaidimą Eurolygoje. Dar iki rusų agresijos Ukrainoje pradžioje lietuvis buvo nežaidęs pusantro mėnesio. Nutraukus kontraktą su „Zenit“, A.Gudaitis rado darbą Italijoje ir ant parketo grįžo po trijų mėnesių pertraukos, tad įsibėgėti jam buvo tikrai sudėtinga. Vis dėlto A.Gudaitis įgyvendino tikslą, kodėl ir buvo pasikviestas – „GeVi“ išsaugojo vietą Italijos aukščiausioje lygoje, kur kertinėse dvejose rungtynėse jis rinko po 14 taškų ir 15,5 balo. Kalbama, kad A.Gudaitis gali atsidurti Kauno „Žalgiryje“, kas nėra neįmanoma, nes milijono vertės sutartį jam gauti neįmanoma, o vienas geras sezonas Eurolygoje Kaune jo vertę vėl galėtų gerokai pakelti į viršų.

Laurynas Birutis (24 metų 213 cm ūgio, Santjago De Kompostelos „Monbus Obradoiro“). Ispanijos lyga: 25 min., 13,1 tšk., 4,8 atk. kam., 15 naud. bal.

Dar vienas centro sezonas šioje komandoje ir kirba mintis, kad L.Biručiui galbūt reikėtų keltis kitur, į aukštesnio lygio klubą, kuris žaistų tarptautiniame turnyre. „Obradoiro“ yra geriausiu atveju Ispanijos vidutiniokė, kuri šiame sezone buvo vos 15-a. L.Birutis per kelis metus įgijo daug patirties ir tikrai atrodo pasiruošęs žengti žingsnį į priekį. Kai šis „penktas numeris“ buvo „Žalgiryje“, daug buvo kalbama, kad tokio tipo centrai jau yra atgyvenę ir jų ateitis – miglota šiuolaikiniame krepšinyje. Vis dėlto dabar Eurolygoje tendencijos tokios, kad daugelis komandų turi tokio stiliaus vidurio puolėją tam tikram vaidmeniui. Galbūt L.Birutis būtų geras variantas „Žalgiriui“ kaip trečias centras kitam sezonui, kurį išleidus galima jį tinkamai išnaudoti puolant arba gynyboje naudoti prieš kitus aukštus vyrukus. Juolab, kad Kazys Maksvytis jį puikiai moka išnaudoti rinktinėje, ką matėme per „langus“. L.Birutis tik 8 kartus per 33 mačus nesurinko dviženklio taškų skaičiaus. Geras sezonas mūsiškiui ir labai įdomu, kur toliau pasuks jo karjera.

Gytis Masiulis (24 metų 206 cm ūgio, Bilbao „Surne“). Ispanijos lyga: 20 min., 6,6 tšk., 3,1 atk. kam., 6,5 naud. bal.

Pirma tikra patirtis užsienyje šiam aukštaūgiui, kuris buvo spėjęs pažaisti trumpai Vokietijoje, kai sezonas buvo atnaujintas po COVID-19 pauzės. Prisitaikyti G.Masiuliui laiko tikrai reikėjo, bet iki galo jam įsibėgėti ir parodyti visų sugebėjimų taip ir nepavyko. „Surne“ dar galėjo patekti į atkrintamąsias, bet pralaimėjo lemiamą mačą po pratęsimo. G.Masiulis metė daugiau tritaškių nei dvitaškių (87:76) ir iš toli pataikė neblogai – 37,9 proc. tikslumu. Turint omenyje, kad jam yra 24-eri, tobulėti ir eiti į priekį lietuvis dar tikrai gali ir jeigu jis liks Ispanijoje, kitas sezonas turėtų būti geresnis. Šiame sezone 6 kartus surinko dviženklį taškų skaičių ir 11 sykių fiksavo dviženklį naudingumą per 34 sužaistas rungtynes.

Beliauskas Beliauskas

Laurynas Beliauskas (25 metų 192 cm ūgio, Santjago De Kompostelos „Monbus Obradoiro“). Ispanijos pirmenybės: 13 min., 5,3 tšk., 1,1 atk. kam., 1 rez. perd., 4,4 naud. bal.

Šiame sezone gynėjas gavo mažai progų pasireikšti ir jo pasirodymas blogesnis nei praėjusiame, nors atrodytų, kad turėjo padaryti žingsnelį į priekį. Vis dėlto treneris labiau pasitikėjo kitais L.Beliausko pozicijos žaidėjais ir jam liko labai kuklus minučių skaičius. Snaiperis pataikė 34,3 proc. (23/67) tolimų metimų ir realizavo 45,8 proc. (22/48) dvitaškių. Vietinė žiniasklaida rašo, kad L.Beliausko kitame sezone ekipoje neliks, kas būtų logiška. Vis dėlto tai nebėra jaunas žaidėjas, kuris dar dėtų didelį žingsnį į priekį ir galima būtų tikėtis, kad jis taps komandos vedliu. L.Beliauską būtų įdomu pamatyti LKL kovose, nes prieš išvykstant jo žaidimas „Nevėžyje“ buvo tikrai geras.

Justas Tamulis (27 metų 196 cm ūgio, Sibiu CSU). Rumunijos lyga: 30 min., 15,5 tšk., 2,3 atk. kam., 3,3 rez. perd., 13,1 naud. bal.

Sėkmingas sezonas šiam metikui, kurio klubas užėmė aštuntąją vietą ir ketvirtfinalyje pralaimėjo seriją 0:2 prieš Klužo Napokos ekipą. Pats J.Tamulis buvo rezultatyviausias savo ekipos žaidėjas, turėjęs daugiausiai opcijų puolime. Tritaškių pataikymas buvo 33,2 proc. (78/235), o dvitaškių – 51,1 proc. (90/176). Praėjusiame sezone LKL lietuvis rinko vos 5,2 taško, o Rumunija yra ta terpė, kur mūsiškiui sekasi gerokai geriau nei vietinėje lygoje. Žinoma, kad Rumunijos pirmenybės ir rodomi skaičiai visiškai krenta LKL, ką ne kartą matėme iš atvykusių legionierių. J.Tamuliui labiausiai įsimins šio sezono pasirodymas su 39 taškais (8/10 tritaškiai) ir 40 naudingumo balų.

Mindaugas Kačinas (28 metų 204 cm ūgio, Lugo „Breogan“). Ispanijos lyga: 14 min., 2,2 tšk., 1,5 atk. kam., 1,5 rez. perd.

Antroje Ispanijos lygoje su ekipa triumfavęs puolėjas liko ir su ja sužaidė sezoną jau aukščiausiose pirmenybėse. „Breogan“ sezonas buvo geras, kadangi liko vos per vieną pergalę nuo atkrintamųjų. Sėkmės paslaptis – Džananas Musa, kuris buvo nesulaikomas ir pelnytai tapo sezono MVP. Pats M.Kačinas buvo labai riboto vaidmens žaidėjas, kuris daugiau laukė ties tritaškiu ir iš toli išmetė dvigubai daugiau metimų nei iš dviejų taškų zonos – 43:21. 30,2 proc. pataikymas nebuvo geras ir apskritai pats sezonas toks, kad išsaugoti vietą ACB klube bus itin sudėtinga. Greičiausiai, kad M.Kačinui reikės keliauti kitur, bet įgyta patirtis ir įrašas CV – geri dalykai.

Rytis Pipiras (27 metų 201 cm ūgio, Nyredhazos „Hubner Blue Sharks“). Vengrijos lyga: 29 min., 10,9 tšk., 4,9 atk. kam., 1,5 rez. perd., 10,6 naud. bal.

Vokietijos antrą lygą palikęs puolėjas nusprendė žaisti Vengrijoje ir tas žingsnis buvo teisingas, kadangi antras divizionas nėra ta vieta, kuri galėtų labai pakelti tavo vertę. „Hubner“ liko 11-a tarp 14-os dalyvių, o R.Pipiras buvo svarbus žaidėjas, kuris turėjo daug minučių ir progų pasireikšti. Galima pažymėti, kad R.Pipiras yra patobulinęs metimą iš toli – pataikė 38,5 proc. (45/117) metimų iš perimetro. 16 mačų iš 30-ies R.Pipiras rinko dviženklį taškų skaičių, o geriausias pasirodymas buvo 20 taškų, 9 atkovoti kamuoliai ir 27 naudingumo balai.

Vytenis Čižauskas (29 metų 187 cm ūgio, Dordonės „Boulazac”). Prancūzijos antra lyga: 21 min., 5,6 tšk., 2,2 atk. kam., 3,5 rez. perd., 3,6 naud. bal.

Kėdainiuose sezoną pradėjęs gynėjas sulaukė pelningesnio pasiūlymo ir išvyko į Prancūziją, kur pasirodė labai blankiai. Ypač išraiškingai atrodo tritaškių pataikymas – tik 4 iš 27 bandymų – 14,8 proc. Įžaidėjas turi gerokai geriau realizuoti metimus iš toli. 2,2 klaidos vidurkis irgi neprideda solidumo, o viskas atsispindi itin kukliame naudingumo balų kraityje. V.Čižauskui pozityvas galėtų būti toks, kad jis „languose“ žaidė Lietuvos rinktinėje. Po tokio pasirodymo Prancūzijoje surasti geresnį klubą bus labai sunku ir nebūtų didelė nuostaba, jeigu V.Čižauskas ir kitą sezoną pradėtų LKL. Juolab, kad ir svetur buvo rungtyniauta vienoje iš silpniausių lygos ekipų.

Jucikas Jucikas

Matas Jucikas (28 metų 205 cm ūgio, Uogrės „Ogre“). Latvijos–Estijos lyga: 21 min., 12,8 tšk., 6,1 atk. kam., 15,6 naud. bal. Latvijos pirmenybės: 21 min., 10,7 tšk., 4,5 atk. kam., 10,7 naud. bal.

Kėdainių „Nevėžio“ sudėtyje vietos sau neradęs aukštaūgis pasuko į Latviją ir ten sužaidė solidžiai, kur buvo vienas iš lyderių bei vienas naudingiausių krepšininkų. Latvijos–Estijos lygoje „Ogre“ liko ketvirta, o vietinėje lygoje iškovojo bronzos medalius. Galima pasakyti, kad „Ogre“ žaidimo stilius yra paremtas veiksmais perimetre, kas nėra itin palanku M.Jucikui, bet jis sugebėjo surasti būdų rinkti taškus. Geriausias sezono susitikimas buvo Latvijos–Estijos lygoje, kai M.Jucikas pelnė 21 tašką, atkovojo 12 kamuolių ir surinko 43 balus.

Paulius Poška (23 metų 206 cm ūgio, Uogrės „Ogre“). Latvijos–Estijos lyga: 19 min., 6,1 tšk., 4 atk. kam., 1 rez. perd., 6,2 naud. bal. Latvijos lyga: 12 min., 3,5 tšk., 3,5 atk. Kam., 3,9 naud. bal.

Sunkiajam krašto puolėjui tai buvo pirma tikra patirtis užsienyje. „Ogre“ yra kuklus Latvijos klubas, kuris P.Pošką įsigijo su galimybe pataikyti iš toli, nes visas „Ogre“ žaidimas paremtas tolimais metimais. Savo užduotį jis išpildė neblogai – 36,3 proc. (33/91), bet dideliu efektyvumu nepasižymėjo. Latvijos pirmenybėse jo vaidmuo buvo visiškai minimalus, bet ten tiek jis, tiek ekipa sužaidė vos 8 mačus. Vargu, ar „Ogre“ liko patenkinta tuo, ką šis legionierius davė komandai, kadangi užsieniečių niekada joje nebūna daug, o tie, kurie žaidžia, būna vieni iš vedlių.

„Bružas ir Pulkovskis“: variantai „Žalgiriui“ gynėjų grandyje, susidomėjimas D.Giedraičiu, Maksvyčio noras pirkti pažįstamus žaidėjus ir augantys D.Thompsono šansai atvykti į Kauną

52 komentarai
Naujausi komentarai (52)
Geriausiai ivertinti (52)
PRO komentarai (8)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
MISsMATCH