Sezoną užsienyje baigę lietuviai: sužibėjęs M.Sušinskas, ribotas M.Gebeno vaidmuo ir D.Domarko klajonės

IV dalis (5)
Gegužės 24 d. 10:14
M.Sušinskas sužibėjo Vokietijoje (Scanpix nuotr.)
M.Sušinskas sužibėjo Vokietijoje (Scanpix nuotr.)
Edgaras Pulkovskis
Krepsinis.net

2021–2022 metų krepšinio sezonas artėja į pabaigą, o kai kuriems Lietuvos krepšininkams jis jau pasibaigė.

Portalas Krepsinis.net tęsia straipsnių ciklą apie mūsų tautiečius, kurie rungtyniavo užsienyje. Apibendrinsime pasirodymą ne tik tų krepšininkų, kuriuos puikiai žinote ir pamenate, tačiau ir tų, apie kuriuos seniai nebuvo rašyta.

Mindaugas Sušinskas (27 metų 204 cm ūgio, Chemnico „Niners“). Vokietijos lyga: 24 min., 11,2 tšk., 3,1 atk. kam., 1,5 rez. perd., 9,5 naud. bal.

Sėkmingas sezonas tiek klubui, tiek pačiam krepšininkui. Vokiečiai patikėjo puolėju ir su juo pasirašė dvejų metų sutartį, o kaip parodė laikas, tai buvo teisingas sprendimas. „Niners“ reguliariajame sezone finišavo šeštoje vietoje ir ketvirtfinalyje gavo Miuncheno „Bayern“ iššūkį, o tai reiškė sezono pabaigą. M.Sušinskas pirmą kartą žaidė užsienyje ir tikrai pateisino visas viltis – 47,7 proc. (73/153) tritaškių pataikymas bei 65,6 proc. realizuoti dvitaškiai. Įspūdingiausią mačą M.Sušinskas sužaidė gegužės 7-ąją, kai pelnė 36 taškus, pataikydamas 7 tritaškius iš 13, bei surinkdamas 30 naudingumo balų.

Martinas Gebenas (27 metų 208 cm ūgio, Bambergo „Brose Bamberg“). Vokietijos lyga: 15 min., 7,4 tšk., 4,3 atk. kam., 7,9 naud. bal.

Iš Kauno „Žalgirio“ į Vokietiją išvykęs centras greičiausiai tikėjosi žaisti FIBA Čempionų lygoje, bet klubui kelią pastojo lietuviai – Utenos „Juventus“. Taip „Brose“ liko varžytis tik vietiniame turnyre, kur pasirodymas irgi nebuvo spindintis – aštunta vieta ir pasitraukimas jau ketvirtfinalyje. Nieko daugiau ir nebuvo galima tikėtis, kai susiduri su Berlyno ALBA atkrintamųjų starte. Lietuvis pasireikšti gaudavo mažai progų, kadangi tikrai yra geresnis žaidėjas nei 15 minučių. Juolab, kad savo laiką išnaudodavo kone idealiai, pataikydamas 65,5 proc. dvitaškių. Treneris labiau pasitikėdavo Christianu Sengfelderiu, kuris galėdavo pasiūlyti metimus iš tolimesnės distancijos. M.Gebenui reikia susirasti komandą, kurioje būtų pagrindinis centras.

Egidijus Mockevičius (29 metų 208 cm ūgio, Pajūrio Foso „Provence“). Prancūzijos pirmenybės: 16 min., 5 tšk., 4,4 atk. kam., 6,7 naud. bal.

Centras didžiąją sezono dalį praleido be klubo, kadangi gydėsi nugaros problemas. E.Mockevičius galėjo atsidurti Utenoje, bet gavo geresnį pasiūlymą iš prancūzų, todėl iškeliavo būtent ten. Reikia pažymėti, kad šios šalies įstatymai užtikrina žaidėjams algas ir vasarą, kai šie neturi darbo, tad pasirašyti sutartį šioje šalyje yra naudinga. E.Mockevičius naujojoje komandoje davė tai, ko iš jo tikėjosi – gerą kovą dėl kamuolių ir kovingumą. Nėra lengva grįžti ant parketo po ilgo laiko be krepšinio, todėl šis 14-os rungtynių pasirodymas Prancūzijoje gali būti visai naudingas tramplinas kitam kontraktui, kai klubai matys, jog mūsiškis pasveikęs ir gali rungtyniauti.

Majauskas Majauskas

Aurimas Majauskas (29 metų 201 cm ūgio, Londono „Lions“, Ventspilio „Ventspils“). FIBA Europos taurė: 27 min., 9,8 tšk., 3,1 atk. kam., 1,3 rez. perd., 7,2 naud. bal. Latvijos lyga: 18 min., 5,8 tšk., 4 atk. kam., 1 rez. perd., 5,9 naud. bal. Latvijos–Estijos lyga: 20 min., 10,1 tšk., 5,1 atk. kam., 10,4 naud. bal.

Lietuvis sezoną pradėjo Didžiosios Britanijos klube, kur rungtyniavo tol, kol „Lions“ tęsė pasirodymą tarptautiniame turnyre. Kai tik pasitraukė iš FIBA turnyro, A.Majauskas iškeliavo į Latviją, kadangi vietinėje lygoje nebuvo registruojamas kovoms. „Ventspils“ sudėtyje mūsiškis pritapo neblogai ir buvo itin svarbus žaidėjas Latvijos–Estijos lygoje. Tuo tarpu likus kovoti tik vietinėse pirmenybėse, statistika gerokai smuktelėjo. A.Majauskas gali pasidžiaugti, kad komandai sezonas buvo sėkmingas, nes užimta antra vieta, į priekį praleidus tik Rygos VEF.

Denisas Krestininas (28 metų 201 cm ūgio, Ventspilio „Ventspils“). Latvijos lyga: 24 min., 9 tšk., 6 atk. kam., 1,7 rez. perd., 13,8 naud. bal. Latvijos–Estijos pirmenybės: 21 min., 8,6 tšk., 6 atk. kam., 14,6 naud. bal.

Savame kieme pranašu netapęs aukštaūgis paliko Šiaulius ir iškeliavo atgal į Latviją, kur turi gerą reputaciją ir yra užsirekomendavęs kaip patikimas aukštaūgis. D.Krestininas nenuvylė ir „Ventspils“ vadovų, kadangi buvo naudingas žaidėjas. Taškai niekada nebuvo D.Krestinino stiprioji pusė, o labiausiai vertinamas dėl atkovojamų kamuolių ir gynybos. Būtent darbas prie savojo krepšio jam pelnė asmeninį pripažinimą, kadangi tapo geriausiai besiginančiu lygos žaidėju. Latvijos–Estijos lygoje mūsiškis net 17 kartų iš 25 rinko dviženklį naudingumą, o vietinėse pirmenybėse – 9 sykius iš 10.

Dominykas Domarkas (30 metų 192 cm ūgio, Bydgoščiaus „Enea Astoria“, Ternopolio „Ternopil-Tneu“, Nanto „Hermine“). Lenkijos lyga: 25 min., 9,7 tšk., 4,1 rez. perd., 8 naud. bal. Ukrainos pirmenybės: 29 min., 10,6 tšk., 2,7 atk. kam., 3,8 rez. perd., 7,3 naud. bal. Prancūzijos antra lyga: 14 min., 3,5 tšk., 1,4 atk. kam., 2,2 rez. perd., 2,5 naud. bal.

Rekordininkas pagal tai, kiek klubų per sezoną pakeitė neabejotinai Lietuvoje yra šis gynėjas. Viskas prasidėjo nuo ankstyvo sutarties pasirašymo su Lenkijos klubu, bet šis jau po 7 rungtynių nusprendė skirtis su lietuviu. Tada D.Domarkas pasuko į Ukrainą, kur būtų baigęs sezoną, bet prasidėjusi Rusijos agresija prieš ukrainiečius privertė mūsiškį palikti šią šalį. Be darbo ilgai neužsibuvo ir pasuko į Prancūzijos klubą, kur atliko epizodinį vaidmenį ir ten jam sužibėti nepavyko. Prancūzijos antroje lygoje dominuoja atletiškas ir labai greitas žaidimas, o D.Domarkas yra labiau metikas, todėl pritapti ten yra sudėtinga. Juolab, kad tritaškių pataikymas prastas – vos 25,7 proc. (9/35).

Tada Pažėra (24 metų 194 cm ūgio, Le Portelio ESSM). Prancūzijos lyga: 6 min., 1,5 tšk., 0,9 naud. bal.

Praėjusiame sezone Klaipėdos „Neptūne“ neblogai pasirodęs gynėjas šiame sezone ilgą laiką buvo be klubo. Taip susiklostė dėl asmeninių priežasčių, kadangi T.Pažėra turėjo būti Lietuvoje. Įdomu tai, kad vieną susitikimą mūsiškis sužaidė Talino „Tallinna Kalev“ sudėtyje Latvijos–Estijos lygoje (14 tšk., 23 naud. bal.), o tada iškeliavo į Prancūziją. Gaila, kad šansų daug pasireikšti ten negavo, bet patekimas į aukščiausią prancūzų divizioną jau yra didelis agentų nuopelnas. T.Pažėrai tai buvo gera patirtis ir kitą sezoną galbūt jį vėl matysime LKL kovose, kur gynėjas jau dabar yra „Gargždų“ akiratyje.

Dambrauskas Dambrauskas

Paulius Dambrauskas (30 metų 195 cm ūgio, Romos „SAzzurra“). Italijos antra lyga: 24 min., 8,4 tšk., 3,2 atk. kam., 2,2 rez. perd., 7,7 naud. bal.

Taip jau susiklostė, kad gynėjas atsidūrė antroje Italijos lygoje ir komandoje, kuri rūpinasi talentų auginimu – „Stella Azzurra“ akademijoje. Ekipa sukomplektuota pagal klasikinį modelį jaunimo kalvėms – keturi vyresni legionieriai, sulaukę 29–30 metų, ir šalia jų talentingi akademijos auklėtiniai. Savo grupėje Romos ekipa aplenkė vieną varžovę ir liko 13-a, o serijoje 1:3 nusileido kitos grupės 12-ąją ekipai. Tragiškai atrodo P.Dambrausko tritaškių pataikymas – realizavo tik 3 metimus iš 29 bandymų, kas yra 10,3 proc. Gaila, kad šio lietuvio karjera nusmuko iki antrojo diviziono autsaiderių klubo.

Martynas Pacevičius (24 metų 204 cm ūgio, Pakšo „Atomeromu“). Vengrijos lyga: 22 min., 8,2 tšk., 4,6 atk. kam., 1,1 rez. Perd., 9,7 naud. bal.

Vilniaus „Ryte“ sezoną pradėjęs aukštaūgis daug šansų pasireikšti negavo, todėl iškeliavo laimės ieškoti kitur. Vengrijos pirmenybės nėra pajėgios, bet ten sužibėti nepavyko. Juolab, kad buvo rungtyniauta priešpaskutinėje komandoje. Įdomu tai, kad kovoje dėl išlikimo Pakšo ekipa seriją laimėjo sunkiai – 2:1 prieš visiškus turnyro autsaiderius. Tragiškas „Atomeromu“ sezonas, o M.Pacevičiui tai buvo gera patirtis pirmą kartą rungtyniaujant užsienyje.

Jonas Zakas (24 metų 190 cm ūgio, Madeiros CAB). Portugalijos pirmenybės: 22 min., 6,6 tšk., 1,7 atk. kam., 1,8 rez. perd., 5,7 naud. bal.

Gynėjas pratęsė lietuvių dinastiją Madeiros klube, kur eilę sezonų buvo žaidęs Arvydas Gydra. Šįkart CAB klubas liko 5-oje vietoje, o J.Zakas nespindėjo taip, kaip tai darė prieš tai žaidę šiame klube tautiečiai. Labiausiai nuvylė pataikymas iš toli – tik 29,5 proc. (31/105), kai iš toli atakavimas ir buvo pagrindinė užduotis. Galima konstatuoti, kad J.Zako sezonas buvo nesėkmingas ir tikėtis kažkokio laiptelio aukštyn karjeroje būtų sudėtinga. Iškalbingai atrodo trejų rungtynių atkarpą, per kurią dukart surinko -7 balus, o tada – -4. Dviženklį naudingumą lietuvis fiksavo 8 rungtynėse iš 32, o viename susitikime metė net 12 baudos metimų ir pataikė 11.

5 komentarai
Naujausi komentarai (5)
Geriausiai ivertinti (5)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
NBA