kiti rezultatai
Sausio 8 d. 18:15
D.Stenionis buvo žalgiriečių vedlys (NKL nuotr.)
Šaltinis: NKL

Penkioliktą pergalę „7bet-NKL“ pirmenybėse iškovojo Kauno „Žalgiris-2“ (15/9). Vytauto Pliaugos auklėtiniai namuose 82:55 (19:18, 20:6, 24:17, 19:14) sutriuškino „Kretingą“ (8/16).

Jaunieji žalgiriečiai nutraukė trijų pralaimėjimų seriją, o kretingiškiai patyrė nesėkmę po dviejų pergalių paeiliui.

„Žalgiris-2“ spurtavo antrajame kėlinyje, kurį užbaigė atkarpa 16:2 ir pabėgo į priekį – 39:24.

Po šio nokdauno Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai atsitiesti nebesugebėjo ir patyrė triuškinančią nesėkmę.

Kauno ekipos gretose išsiskyrė Dominykas Stenionis, kurio sąskaitoje per 20 minučių buvo 15 taškų (3/5 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai), 2 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai bei 19 naudingumo balų.

Kretingos komandai Eimantas Žilius per 24 minutes pelnė 15 taškų (5/10 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/4 baudų metimai), atkovojo 8 kamuolius bei surinko 19 naudingumo balų.

„Kretinga“: Eimantas Žilius 15 (5/10 dvit., 8 atk. kam., 2 blok.), Domininkas Matutis 10 (2/6 trit., 4 kld.), Mintautas Mockus 8.

„Žalgiris-2“: Dominykas Stenionis 15 (3/6 trit., 6 rez. perd.), Mantas Rubštavičius 14 (6/6 dvit.), Motiejus Krivas 11 (4/8 dvit., 8 atk. kam., 2 blok.), Liutauras Lelevičius 8 (4/5 dvit., 5 atk. kam.), Nedas Montvila 7.

***

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (21/3) „7bet-NKL“ pirmenybėse pratęsė pergalingą seriją. Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai 93:76 (31:18, 19:22, 25:17, 18:19) pranoko Palangos „Kuršius“ (11/13) ir įsirašė septintąjį laimėjimą paeiliui.

„Sūduva-Mantinga“ rungtynių kontrolę savo rankose laikė nuo pirmųjų minučių. Lukas Aukštikalnis smeigė tritaškį, Šarūnas Beniušis pelnė taškus iš po krepšio, o po dar penkių L.Aukštikalnio taškų Marijampolės ekipa spurtavo 17:6 bei susikrovė dviženklę persvarą – 30:17.

Šeimininkai visus klausimus išsprendė po ilgosios pertraukos. L.Aukštikalnis atseikėjo dar vieną tolimą metimą, Edvinas Jezukevičius bei Evaldas Džiaugys pridėjo po dvitaškį, o „Sūduva-Mantinga“ laimėjo atkarpą 11:6 bei įgijo triuškinamą pranašumą – 75:57.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs L.Aukštikalnis pelnė 22 taškus (1/1 dvit., 5/6 trit., 5/5 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, 2 sykius suklydo bei surinko 21 naudingumo balą.

„Sūduva-Mantinga“: Lukas Aukštikalnis 22 (5/6 trit.), Žygimantas Šimonis 15 (1/4 dvit., 3/9 trit., 9 atk. kam.), Tautvydas Kliučinykas 14 (4/6 dvit.), Aurimas Kieža 11 (5/8 dvit.).

„Kuršiai“: Derekas Hanesas 26 (8/10 dvit., 3/11 trit.), Herkus Kumpys 11, Karolis Sapiega 9.

***

„7bet-NKL“ čempionate Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (5/19) nutraukė aštuonių pralaimėtų rungtynių seriją. Klaipėdos klubas išvykoje 85:71 (20:16, 20:17, 30:24, 15:14) nugalėjo Joniškio „Delikatesą“ (5/19).

Tai buvo devintoji „Delikateso“ nesėkmė paeiliui, o Klaipėdos krepšininkai kaip tik išsigelbėjo nuo identiško pralaimėjimų ruožo.

Po ilgosios pertraukos „Neptūno“ dubleriai spurtavo 12:0 ir atsiplėšė nuo varžovų 19 taškų persvara (52:33). Šio atotrūkio organizatorius buvo Gabrielius Mažeika, kuris susmeigė du tritaškius, o jo įkvėptas dar vieną pridėjo Gabrielius Mažeika.

„Delikateso“ krepšininkai taip lengvai nepasidavė ir bandė kabintis į rungtynes – po Žilvino Petraičio dvitaškio deficitas aptirpo iki 12 taškų (47:59).

Ketvirtajame kėlinyje svečiai iš Klaipėdos pasiekė 21 taško pranašumą (82:61), kurį likus 3 minutėms iki rungtynių pabaigos „Delikatesas“ vėl apmažino (71:82).

Visgi per likusį rungtynių laiką „Neptūnas“ atsilaikė ir šventė seniai ragautą pergalę.

Klaipėdos ekipos gretose išsiskyrė Lukas Kreišmontas, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 17 taškų (5/6 dvit., 2/7 trit., 1/2 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai bei 29 naudingumo balai.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Gabrielius Mažeika, per 33 minutes pelnęs 22 taškus (3/5 dvit., 5/9 trit.). Jis taip pat atkovojo 4 kamuolius bei surinko 13 naudingumo balų.

Joniškio komandai Donnellis Cegersas per 34 minutes pelnė 30 taškų (14/23 dvit., 2/4 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 25 naudingumo balus.

„Delikatesas“: Donnellis Cegersas 30 (14/23 dvit., 9 atk. kam., 4 kld., 25 naud.), Žilvinas Petraitis 25 (10/16 dvit., 0/5 trit., 5/8 baud., 7 atk. kam., 3 per. kam.).

„Neptūnas“: Gabrielius Mažeika 22 (5/9 trit., 5 kld.), Lukas Kreišmontas 17 (5/6 dvit., 2/7 trit., 9 atk. kam., 7 rez. perd., 4 per. kam., 29 naud.), Gediminas Leščiauskas 16 (2/8 dvit., 2/3 trit., 6/8 baud., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 4 blok., 6 kld.), Radvilas Kneižys 14 (6/9 dvit., 0/6 trit., 6 rez. perd.), Oskaras Pleikys 13 (5/10 dvit., 14 atk. kam., 25 naud.).

***

Kauno r. „Atletas“ (13/11) nutraukė Šakių „Vyčio“ (12/12) penkių pergalių seriją „7bet-NKL“ pirmenybėse. Remigijaus Bardausko auklėtiniai savo aikštėje 81:69 (19:20, 19:8, 20:18, 23:23) susitvarkė su svečiais iš Šakių.

Šeimininkai atitrūko antrajame kėlinyje, kurį laimėjo 19:8 ir įgijo dviženklę persvarą – 38:28.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai spurtavo 9:0 ir sumažino atsilikimą iki 5 taškų (58:63), tačiau Aido Kavaliausko, Egidijaus Dimšos ir Dominyko Bučo tritaškiai išsprendė mačo likimą – 72:60.

Nugalėtojams D.Bučas per 21 minutę pelnė 22 taškus (4/7 dvit., 4/6 trit., 2/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

Svečiams šiose rungtynėse nepadėjo Šarūnas Vingelis ir Paulius Beliavičius.

„Atletas“: Dominykas Bučas 22 (4/6 trit., 20 naud.), Karolis Babkauskas 15 (5/7 trit., 8 atk. kam., 7 rez. perd., 21 naud.), Armandas Urkis 11.

„Vytis“: Paulius Semaška 24 (4/10 trit., 5 rez. perd., 5 kld., 28 naud.), Aurelijus Pukelis 16 (11 atk. kam., 20 naud.).

***

Vilniaus „Perlas Energija“ (7/17) toliau neišbrenda iš nesėkmių ruožo „7bet-NKL“ čempionate. Vilniaus klubas svečiuose 70:82 (10:20, 15:21, 20:17, 25:24) turėjo pripažinti „Gargždų“ (19/5) pranašumą.

Tai jau penktasis vilniečių pralaimėjimas iš eilės.

Antrajame kėlinyje „Gargždai“ turėjo susikrovę 18 taškų pranašumą (40:22), tačiau po ilgosios pertraukos jiems viskas pradėjo slysti iš rankų.

Trečiajame ketvirtyje Andreas Kalogiros ir Erikas Jermolajevas pataikė po tritaškį, o Augustinas Kiudulas pridėjo dvitaškį ir „Ryto“ dublerių deficitas sumažėjo iki 7 taškų (39:46).

Tiksint paskutinėms 4 minutėms iki rungtynių pabaigos A.Kiudulas dviejų taškų vertės metimu priartino svečius iš Vilniaus dar arčiau gargždiškių (64:68), bet tai buvo paskutinis jų rimtesnis mėginimas perlaužti rungtynes.

Gargždų komandai Mantas Ruikis per 40 minučių pelnė 19 taškų (6/9 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 31 naudingumo balą.

Vilniaus ekipos gretose išsiskyrė Augustinas Kiudulas, kurio sąskaitoje per 32 minutes buvo 24 taškai (7/8 dvit., 3/8 trit., 1/1 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 21 naudingumo balas.

„Gargždai“: Mantas Ruikis 19 (6/9 dvit., 10 atk. kam., 3 per. kam., 31 naud.), Benas Ilevičius 16 (5/5 dvit., 2/4 trit.), Simas Galdikas 14 (5/11 dvit.), Mindaugas Stašys 12 (4/10 dvit., 9 rez. perd.), Arvydas Kačinas 11 (7/7 baud.).

„Perlas Energija“: Augustinas Kiudulas 24 (7/8 dvit., 3/8 trit., 7 atk. kam., 8 kld.), Andreas Kalogiros 14 (2/7 trit., 5 atk. kam.), Erikas Jermolajevas 9 (2/8 trit.).

***

Paskutiniame kėlinyje dominavę „Telšiai“ (19/5) iškovojo devynioliktąją pergalę „7bet-NKL“ čempionate. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namie 89:69 (28:23, 18:18, 20:19, 23:9) nugalėjo paskutiniame ketvirtyje subyrėjusius Vilkaviškio „Perlo“ (12/12) krepšininkus.

Trečiojo kėlinio viduryje „Telšiai“ pradėjo bėgti nuo savo varžovų – Andrius Globys ir Mantvydas Žukauskas pelnė po dvitaškį, o Edgaras Stanionis pridėjo tritaškį, kuris padėjo „Telšiams“ susikurti rekordinę 12 taškų persvarą (64:52).

Visgi reikalingiausiu momentu svečiai iš Vilkaviškio puolime rado resursų ir prieš pat lemiamą kėlinį po Šarūno Valuntos taškų apkarpė deficitą iki 6 taškų (60:66).

Tačiau ketvirtajame kėlinyje „Telšiai“ sustabdė „Perlo“ puolimą, o patys toliau šuoliavo į priekį, laimėdami ketvirtį 23:9.

Telšių komandai Mindaugas Norkus per 22 minutes pelnė 12 taškų (5/6 dvit., 2/4 baud.), atkovojo 10 kamuolių bei surinko 17 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Edgaras Stanionis, per 21 minutę pelnęs 17 taškų (2/4 dvit., 4/8 trit.). Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 14 naudingumo balų.

Vilkaviškio ekipos gretose išsiskyrė Rokas Stankevičius, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 21 taškas (8/9 dvit., 1/1 trit., 2/6 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 23 naudingumo balai.

„Telšiai“: Edgaras Stanionis 17 (4/8 trit.), Deividas Rasys 14 (5/8 dvit., 1/5 trit.), Mindaugas Norkus (5/6 dvit., 10 atk. kam.) ir Mantvydas Žukauskas (2/5 trit.) po 12, Vilius Pocius 11 (4/7 dvit., 1/6 trit., 4 rez. perd., 3 per. kam.), Laurynas Kaveckis 10, Ovidijus Kaminskis 9 (3/8 dvit., 6 atk. kam.).

„Perlas“: Rokas Stankevičius 21 (8/9 dvit.), Augustinas Venckus (3/7 trit., 6 atk. kam., 7 rez. perd., 6 kld.) ir Mantas Šerkšnas (3/7 trit.) po 12, Šarūnas Valunta (5 rez. perd.) ir Ginas Mulevičius (2/4 trit.) po 7.

„Bružas ir Pulkovskis“: „Neptūno“ ateitis, Blaževičiaus projektas, žaidėjai Žiemelio klubui, Websterio ateitis ir Maksvyčio sprendimo argumentai