JUV
Utenos „Uniclub Casino-Juventus“
II kėlinys, 8 min.
45
:
29
Atsinaujins po sek
RYT
Vilniaus „Rytas“

„Žalgirio“ komplektacija: padarytas didelis žingsnis į priekį, bet Eurolygoje nesnaudė ir kiti

(100)
Rugpjūčio 8 d. 13:30
Kauniečių naujokai atrodo daug žadantys
Kauniečių naujokai atrodo daug žadantys
Edgaras Pulkovskis
Krepsinis.net

Kauno „Žalgirio“ komanda baigė sudėties komplektavimo darbus ir dabar gali ramiai laukti pirmosios stovyklos pradžios, kuri prasidės rugpjūčio 20-ąją, o pirmasis draugiškas mačas bus žaidžiamas to paties mėnesio 31-ą dieną.

Portalas Krepsinis.net šią vasarą apžvelgs visų 12 Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ekipų komplektacijos darbus. Antrasis akiratyje – Kauno „Žalgiris“.

Kalnietis Kalnietis

Gynėjų grandis

Mantas Kalnietis liko komandoje ir jo vaidmuo komandoje šįkart turėtų būti toks, koks ir buvo numatytas pernai – pagalbinis trečias įžaidėjas, kuris Eurolygoje neturės didelio vaidmens, o ant parketo jį dažniau matysime LKL kovose. Veteranui tai turbūt bus paskutinis sezonas karjeroje, o jo didžiausias indėlis bus būtent rūbinėje, kur neliko Pauliaus Jankūno, tad M.Kalnietis ir Edgaras Ulanovas bus pagrindiniai balsai ten.

Lukas Lekavičius praėjusiame sezone buvo geriausias „Žalgirio“ žaidėjas, kuris parodė, jog gali būti naudingas ne tik trumpose atkarpose, kas jam buvo įprasta iki tol, bet ir rungtyniaujant daugiau. L.Lekavičius vėl bus pirmasis nuo suolo kylantis žaidėjas, kuris galės rungtyniauti tandemu ir su pagrindiniu įžaidėju Keenanu Evansu.

Amerikietis yra „Žalgirio“ lauktas ir išlauktas žaidėjas, kadangi buvo norima, jog atakoms diriguotų Eurolygos patirties turintis gynėjas. Nepavykus prisivilioti kitų atletų, K.Evansas sutiko atvykti į Kauną, nes jam buvo pažadėtas svarbus vaidmuo ir daug galimybių pačiam spręsti atakų baigtis. Apie K.Evanso sugebėjimus Krepsinis.net rašė jau atskirą straipsnį, todėl kartotis neverta, bet galima pridurti, jog tai žaidėjas, kuris turi potencialo sužaisti proveržio sezoną, po kurio „Žalgiris“ vasarą gali sulaukti išpirkos. Juolab, kad Eurolygoje gynėjų pasirinkimas yra labai mažas ir vasarą būna situacija, kai į tos pačios lentynos žaidėjus pretenduoja tiek grandai, tiek vidutiniokai. K.Evansas „Žalgiryje“ bandys įrodyti, kad yra Madrido „Real“, Barselonos „Barcelona“ ar Stambulo „Anadolu Efes“ kalibro gynėjas.

Tomas Dimša pagaliau gavo šansą sužaisti „Žalgiryje“, nes dvejus metus buvo skolinamas, o dabar lieka paskutiniai kontrakto metai. Gynėjas per tą laiką pasisėmė patirties tiek Europos taurėje ir Ispanijos lygoje, tiek FIBA Čempionų lygoje bei Italijos pirmenybėse. T.Dimša turėtų būti antras pasirinkimas atakuojančio gynėjo pozicijoje ir įdomiausia, kaip jam seksis prisitaikyti prie Eurolygos. Puolime T.Dimša „Žalgiriui“ kaip 10–15 minučių žaidėjas tikrai gali padėti puolime. Galbūt M.Kalniečio ir T.Dimšos kontraktus sudėjus galima būtų įsigyti pajėgesnį gynėją, bet „Žalgiris“ turi baigti vykdyti anksčiau pasirašytas sutartis. Juolab, kad T.Dimša yra vienas iš kelių lietuvių, kurie už prieinamą kainą verti galimybės Eurolygoje.

Kitas tokio šanso vertas mūsiškis yra Dovydas Giedraitis. Paskutinis „Žalgirio“ papildymas, kuris pasirašė sutartį pagal formulę „3 plius 2“, kas krepšinyje yra labai retas atvejis. Ypatingai, kai kalbama apie Lietuvoje sudaromas sutartis. Toks formatas populiarus Ispanijoje, kai klubai su jaunais žaidėjais pasirašinėja kontraktus būtent tokiam laikotarpiui.

D.Giedraitis buvo žaidėjas už išpirką, kurią teko atseikėti Madrido „Estudiantes“, bet šis gynėjas vertas į jį investuojamų pinigų. Pirmiausia todėl, kad tai yra arčiausiai Eurolygoje esantis gynėjas lietuvis. Tai yra labai svarbus aspektas, jeigu žvelgtume į tai, kad kitąmet „Žalgiriui“ reikės lietuvių šioje pozicijoje, jeigu M.Kalnietis baigs karjerą, o T.Dimša nepateisins į jį dėtų vilčių. D.Giedraitis gali pasiūlyti aktyvią gynybą, spausdamas varžovų gynėjus su kamuoliu, puolime turi gerą metimą iš toli, geba prasiveržimu draskyti varžovų gynybą. Galbūt prieš Eurolygos žaidėjų didelius kūnus ir kitokį fiziškumą jam pradžioje bus sudėtingiau, bet prisitaikyti jis tikrai gali. Serija su Vilniaus „Rytu“ parodė, kad prieš fiziškai stiprius oponentus jam žaisti sudėtingiau, bet tuomet gynėjas žaidė traumuotas ir kitoje sezono stadijoje apskritai nebūtų žengęs ant parketo. Dabar D.Giedraitis sveiks po traumos ir ant parketo galės pasirodyti maždaug lapkritį. Gerai, kad „Žalgiris“ nenusprendė skolinti D.Giedraičio ir suteiks jam galimybę jau dabar parodyti save bei pakonkuruoti dėl minučių su tuo pačiu T.Dimša.

Ignas Brazdeikis įprastai būtų prie puolėjų skilties, bet „Žalgiryje“ jo pagrindinis vaidmuo bus atakuojančio gynėjo. Apie jo privalumus ir trūkumus šioje pozicijoje portalas Krepsinis.net taip pat rašė atskirą straipsnį. Kuo daugiau I.Brazdeikis žaidžia su rinktinės apranga, tuo labiau tik patvirtina, jog tai yra labai geras pirkinys. Tik dabar lieka klausimas, kiek jis bus geras bei kokios yra šio žaidėjo lubos. Gynyboje jam dar reikės pasimokyti, kaip gaudyti staigesnius žaidėjus, bet puolime privalumų prieš gynėjus jis tikrai turės. Du geriausi „Žalgirio“ pirkiniai K.Evansas ir I.Brazdeikis yra tie žaidėjai, kurie po sezono Kaune gali savo karjeroje šoktelėti itin aukštai.

Ulanovas Ulanovas

Puolėjai

Likęs komandoje Edgaras Ulanovas vasarą nusprendė nežaisti rinktinėje ir laiką skirti atsistatymui bei pasirengimui naujajam sezonui. Puolėjas turbūt košmaruose regi savo praėjusio sezono pradžią, kur visi buvo spėję jau atleisti jį iš „Žalgirio“, bet situacija kardinaliai pasikeitė po Naujųjų metų. Dabar E.Ulanovas nori būti toks pat naudingas nuo sezono starto, o žaidžiant pas gerai pažįstamą trenerį, jam tik padės tai daryti.

Arnas Butkevičius iš „Ryto“ persikėlė į „Žalgirį“, kur turės susitaikyti su tokiu vaidmeniu. Dabar šis puolėjas kils nuo suolo ir turės mažiau minučių ant parketo. A.Butkevičius niekada nebuvo žaidėjas, kuris puolime reikalavo kamuolio ir derinių jam, todėl prisitaikyti prie atsarginio rolės jam neturėtų būti sudėtinga. A.Butkevičius bus naudingas gynyboje, kur kartais jam turbūt bus patikėti darbuotis su gynėjais, kai ant parketo bus I.Brazdeikis. Būtent Klaipėdos „Neptūne“ Kazys Maksvytis patikėdavo A.Butkevičiui dengti „antrus numeris“, kai žaisdavo kartu su Deividu Gailiumi. Taip pat A.Butkevičius gali sudaryti tandemą su E.Ulanovu, kai šis bus pastumtas į sunkaus krašto puolėjo poziciją. A.Butkevičiaus efektyvumas itin priklausys nuo to, ar jis susimes savo metimus iš aikštės kraštų, kur jis turi itin aukštą pataikymo procentą. Praėjusiame sezone puolėjas susimetė 38,2 proc. tritaškių, kas yra labai geras rodiklis, bet viena yra pataikyti turint didelį pasitikėjimą ir rungtyniaujant daug minučių, o kita yra realizuoti metimus žinant, kad tu nesi pagrindinis žaidėjas ir už tavo nugaros yra dar keli žaidėjai.

Vienas iš tų už nugaros esančių yra Karolis Lukošiūnas. Paskutiniai kontrakto metai ir šiam metikui, kurį „Žalgiris“ nusprendė pasilikti sudėtyje, atsisveikinant su Artūru Milakniu. Įdomu tai, kad dabartinis K.Lukošiūno atlyginimas ir A.Milaknio rinkos vertė vasaros pradžioje buvo praktiškai identiška (apie 160 tūkstančių eurų per sezoną), tačiau čia viską nulėmė faktas, jog Karolis turi sutartį, o Artūras – ne. K.Lukošiūnas paliko gerą įspūdį K.Maksvyčiui ir šį net nustebino per paskutinę sezono atkarpą, kai strategas perėmė „Žalgirio“ vairą. K.Lukošiūnas meistriškumu nusileidžia kitiems savo kolegoms, bet turi vieną įgūdį, kurio neturi nė vienas kitas žalgirietis – yra tikras metikas, todėl ant parketo pasirodęs turėtų sulaukti kelių derinių jam ir tada viskas priklausys nuo to, ar jis sumes savo metimus. A.Milaknis turėjo tokį vaidmenį gerais laikais „Žalgiryje“, kai jam nereikėdavo dirbti viršvalandžių gynyboje, kur jam sekdavosi gana vidutiniškai.

Tyleriui Cavanaugh sezono pradžioje jam sekėsi labai sunkiai, bet vėliau amerikietis įsibėgėjo ir ne veltui būtent jis tapo vieninteliu legionieriumi, kuris liko komandoje antrajam sezonui. T.Cavanaugh yra turbūt antras geriausias metikas iš toli „Žalgiryje“, o svarbu tai, kad jis tikrai patobulino savo gynybą bei žaidimą arčiau krepšio.

Rolandas Šmitas atvyksta su jam per karjerą visiškai neįprastu vaidmeniu – turės žaisti gerokai daugiau minučių ir duoti daugiau naudos puolime nei buvo įpratęs Barselonoje ar kitoje ekipoje, kur yra rungtyniavęs. Apie šio latvio sugebėjimus Krepsinis.net taip pat rašė atskirą straipsnį. Latvis greičiausiai bus tas žaidėjas, kuris kyla nuo suolo, nes jam reikės pavaduoti tiek „ketvirto numerio“ kolegą, tiek vidurio puolėją. Gana skeptiškai sirgalių sutiktas R.Šmitas tikrai duos naudos abejose aikštės pusėse.

Birutis Birutis

Vidurio puolėjai

Apie Kevarriuso Hayeso sugebėjimus ir trūkumus gali paskaityti atskirame straipsnyje, bet trumpai sakant galima pridėti, kad tai bus tas žmogus, kuris klijuos visą „Žalgirio“ gynybą. Trumpų atkarpų žaidėjas spės ir pražangų prisirinkti, ir gynyboje išmušti varžovus iš derinių, ir dėjimu pakelti ant kojų „Žalgirio“ areną. Kauniečiams reikės tikėtis, kad amerikietis nebus tas K.Hayesas, kuris pernelyg greitai rinksis pražangas, kadangi jos jį išmušta iš vėžių ir greitai sodina ant suolo.

Laurynas Birutis grįžo į „Žalgirį“ su teoriškai antro centro vaidmeniu, bet praktiškai jis bus trečias pasirinkimas šioje pozicijoje po K.Hayeso ir R.Šmito. Kauniečiai protingai padarė, kad pasirinko aukštą vidurio puolėją kovoms su tam tikrais aukštais centrais Eurolygoje, kadangi tokius atletus turi praktiškai visos komandos. Puolime L.Biručiui reikia kurti situacijas po „du prieš du“ derinio, nes nugara į krepšį jam įveikti varžovus yra sudėtinga. Gynyboje jis taip pat neatrodo padaręs didelį progresą, kas aiškiai matoma Krepsinis.net paruoštame vaizdo įraše vos tik L.Birutis pasirašė sutartį su kauniečiais. Galima prognozuoti, kad L.Birutis Eurolygoje turės 10 minučių vidurkį.

Motiejus Krivas užims trečio tikro vidurio puolėjo vietą, bet šis jaunuolis Eurolygoje minučių tikėtis dar negali, nebent patirs traumą vienas iš jo kolegų arba rungtynių baigtis bus visiškai aiški. Pirmiausia M.Krivui reikia apšilti kojas LKL ir ten parodyti, ką jis sugeba. Dviguba licencija leis M.Krivui palaikyti formą žaidžiant „Žalgirio“ dublerių sudėtyje, kur Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) jis jau yra dominuojanti jėga. „Žalgirio“ protingas žingsnis šį 17-metį pritraukinėti prie pagrindinės komandos dar šiais metais.

Išvada. Neabejotinai „Žalgiris“ atrodo daugiau žadantis nei praėjusiame sezone ir komanda sukomplektuota pagal K.Maksvyčio viziją. Gynėjų grandyje matome sustiprėjimą ir vietoje „katės maiše“ pasirinktas Eurolygoje jau žaidęs K.Evansas. Taip pat aukštas potencialo lubas turintis I.Brazdeikis. Tas pats R.Šmitas yra praėjęs gerą Šarūno Jasikevičiaus mokyklą bei pasiruošęs būti daugiau nei tik geriausio Eurolygos žaidėjo dubleriu.

„Žalgiris“ turi potencialo būti agresyvus ir kietas gynyboje, taip pat naudoti populiariąją susikeitimų gynyboje, kai aikštelėje bus tiek K.Hayesas, tiek R.Šmitas centro pozicijoje. Su K.Evansu, I.Brazdeikiu, E.Ulanovu, R.Šmitu ir K.Hayesu aikštelėje galima išrikiuoti itin aukštą penketuką, taip pat yra potencialas žaisti greitai, ką K.Maksvytis mėgsta ir akcentuoja – greitas perėjimas iš gynybos į puolimą. Bendrai komanda yra pridėjusi fiziškumo ir atletiškumo, kas Eurolygoje yra būtinas dalykas, o Martinas Schilleris praėjusią vasarą komplektavo sudėtį visiškai į kitą pusę, o to rezultatą matėme.

Priekinė linija, lyginant su praėjusiu sezonu, atrodo susilpnėjusi, kur buvo Joffrey Lauvergne‘as, Joshas Nebo ir Marekas Blaževičius, bet sutaupyti pinigai investuoti į gynėjų grandį, kas yra kur kas protingesnė investicija. Mokėti prancūzui 600 tūkstančių eurų nėra geras pasirinkimas, nors jis yra geras centras, tačiau tai nėra skirtumą darantis žaidėjas. Tuo tarpu K.Evansas už tokią sumą gali ir skirtumą daryti, ir kitus paversti geresniais.

Trūkumu galima įvardyti metikų stygių – vienintelis išreikštas snaiperis yra K.Lukošiūnas. Vis dėlto K.Evansas, T.Cavanaugh, L.Lekavičius bei R.Šmitas yra neblogi ties perimetru, tad problemų čia didelių kilti neturėtų.

Kas yra geriausias „Žalgirio“ vasaros pirkinys?
Keenanas Evansas
1331 balsas
Ignas Brazdeikis
4591 balsas
Kitas žaidėjas
326 balsai
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

„Žalgiris“ atrodo įdomesnis ir sustiprėjęs, tačiau yra vienas didelis „bet“ – Eurolygoje visos komandos atrodo tokios. Na, beveik visos – Berlyno ALBA išliko praktiškai nepasikeitusi, Miuncheno „Bayern“ atrodo susilpnėjusi, tas pats ASVEL pasikvietė rizikingus gynėjus, kurie neturi Eurolygos patirties, bet turės pakeisti lyderių tandemą Chrisą Jonesą bei Elie Okobo. Eurolygos atvykėlės atrodo galingai, net ir Belgrado „Crvena Zvezda“ ir Atėnų „Panathinaikos“ plačiau atvėrė pinigines bei pridėjo sudėties kokybės. „Žalgiris“ Eurolygoje turėtų būti konkurencingas, bet tam, kad būtų užimta vieta pirmajame dešimtuke, turi suveikti labai daug faktorių ir dar varžovai turi susidurti su problemomis.

Galbūt ir nereikia tikėtis, kad per metus „Žalgiris“ taps vėl „Top 10“ komanda. Po tokio fiasko, koks buvo praėjusiame sezone, persitvarkymas turėtų vykti palaipsniui, o tam padėti neblogi pagrindai – K.Evansas ir I.Brazdeikis turi sutartis ne vienam sezonui, o jeigu jie bus išpirkti, klubui atiteks kompensacija, Kaune mažiausiai dar dvejus metus užsibus ir E.Ulanovas, L.Lekavičius bei R.Šmitas, ilgalaikis kontraktas sudarytas su D.Giedraičiu. LKL „Žalgiris“ kitas komandas gerokai lenkia ne tik biudžetu, bet ir meistriškumu bei sudėties gyliu, todėl turėtų susigrąžinti titulą.

„Ilgoji pertrauka“: išsamiai apie visas LKL komandas – kas verti pagyrų, kas gavo spragilų, kaip susidėlios „Didysis ketvertas“ bei kas turėtų kristi žemyn

100 komentarai
Naujausi komentarai (100)
Geriausiai ivertinti (100)
PRO komentarai (10)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
TVARKARAŠTIS