„Žalgiriui“ – 2 mln. eurų paskola

(73)
Spalio 6 d. 10:32
Kauniečiams suteikta paskola (BNS nuotr.)
Kauniečiams suteikta paskola (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą, sudarė 2 mln. eurų vertės paskolos sutartį su garsiausiu šalies krepšinio klubu – Kauno „Žalgiriu“.

„Dėl galiojusių ribojimų masiniams renginiams, sporto ir kultūros sektoriai itin skaudžiai pajuto pandemijos poveikį. „Žalgiris“ negavo suplanuotų pajamų už bilietų pardavimus, sumažėjo iš partnerysčių bei reklamos gaunamos pajamos. Taip atsirado didesnis apyvartinių lėšų poreikis. Suteikta Fondo paskola padės padengti dalį veiklos sąnaudų, užtikrinti didesnį klubo finansinį stabilumą, savalaikes algas žaidėjams ir palaikyti klubo konkurencingumą“, – teigia VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

Pagalbos verslui fondas ir „Žalgiris“ 2 mln. eurų vertės sutartį pasirašė rugsėjo pabaigoje, o suteikta paskola turės būti grąžinta per šešerius metus.

„Formuojant šio sezono biudžetą labai atsargiai įsivertinome pajamas iš bilietų. Praėjusių metų pavyzdys parodė, kad pandemijos eiga gali pakoreguoti saugumo reikalavimus arenose, kurie sumažina ar visiškai panaikina galimybes surinkti dalį suplanuoto biudžeto. Todėl nusprendėme apsidrausti ir pasinaudojome paskolos galimybe, kad turėtume subalansuotą biudžetą. Jei pajamos iš bilietų grįš į bent panašų priešpandeminį lygį, šią paskolą galėsime grąžinti daug greičiau“, – sako „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

Ženkliai sumažinus biudžetą, būtų prarastas per paskutinius keletą metų pasiektas įdirbis. Konkuruoti Eurolygoje negalinti komanda dar labiau sumažintų sirgalių bei partnerių lūkesčius, o tai apribotų „Žalgirio“ pajamas ir ateityje. Pasak P. Motiejūno, bet kokie drastiški pakitimai sporto klubų biudžetuose turi ilgametį poveikį visam komandos darbui bei pasiekimams.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: atsakymai į klausimus. Spausk ir žiūrėk >>

Gairės: Žalgiris
73 komentarai
Naujausi komentarai (73)
Geriausiai ivertinti (73)
PRO komentarai (6)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL