10 Europos taurės žaidėjų, kurie niekada nėra rungtyniavę Eurolygoje, bet ten gali atsidurti jau šiemet (12)

Balandžio 10 d., 12:00
J.Cobbsas gali sulaukti šanso Eurolygoje
J.Cobbsas gali sulaukti šanso Eurolygoje
Edgaras Pulkovskis

Europos taurės turnyro sezonas šiuo metu yra sustabdytas ir lieka neaišku, kaip jis bus pabaigtas. Portalas Krepsinis.net nusprendė pasidairyti po šiose varžybose dalyvavusias komandas ir iš jų išskirti 10 žaidėjų, kurie dar niekada nėra rungtyniavę Eurolygoje, bet ten gali jau kitame sezone.

Justinas Cobbsas (29 metų 191 cm ūgio, įžaidėjas), Podgoricos „Budučnost“. Statistika: 32 min., 15,4 tšk., 2,4 atk. kam., 7,3 rez. perd., 1 per. kam., 19,9 naud. bal.

Antras paeiliui sėkmingas šio gynėjo sezonas Europos taurėje – pernai jis spindėjo Zagrebo „Cedevita“ gretose. Bėda tame, kad pernai Kroatijos ekipa nužygiavo tik iki „Top 16“ kovų, o šiemet „Budučnost“ nepasiekė net antrojo etapo. J.Cobbsas rodė itin universalų žaidimą – nuolat buvo aktyvus kovose dėl atšokusių kamuolių ir puikiai maitino perdavimais komandos draugus. Puolime J.Cobbsas nemažai ėmėsi iniciatyvos ir tai rodo atliktų metimų vidurkis – 11 per mačą. Metimas iš toli yra šio gynėjo trūkumas. Taip, jis gali pataikyti (7/20 – 35 proc.), bet tai nėra tas gynėjas, kuris gali gerai bausti oponentus iš toli bei renkasi prasiveržimus. J.Cobbso klaidų ir rezultatyvių perdavimų santykis buvo geras – 7,3 perdavimo ir 2,2 klaidos, tačiau jo žaidime nestinga prastai priimamų sprendimų. Eurolygos komandoms, kur legionieriais nelaikomi europiečiai, J.Cobbsas būtų įdomus variantas, kadangi turi ir Juodkalnijos pasą.

REKLAMA

Martinas Martinas

Hassanas Martinas (24 metų 201 cm ūgio, centras), Podgoricos „Budučnost“. Statistika: 27 min., 13,6 tšk., 8 atk. kam., 1,8 per. kam., 1,7 blk., 19,4 naud. bal.

Europos taurėje debiutavęs amerikietis iškart pademonstravo įspūdingą žaidimą – net aštuoniuose mačuose rinko po 16 ir daugiau naudingumo balų. Tik debiutinis susitikimas jam buvo nesėkmingas, kai per 25 minutes išnaudojo asmeninių pražangų limitą ir liko su 2 balais. Gaila, kad „Budučnost“ nepateko į kitą etapą, kur H.Martinas turėtų dar rimtesnius varžovus ir tada galima būtų labiau įsitikinti jo sugebėjimais. H.Martinas praktiškai susitarė su Pirėjo „Olympiacos“ ekipa. Tai yra centras, kuris gali žaisti „du prieš du“, gali sužaisti nugara į krepšį, gerai kovoja dėl atšokusių kamuolių ir nemažai taškų susirenka antrais šansais, kadangi puolime sugriebia 2,7 kamuolio. H.Martinas yra gynybinio stiliaus žaidėjas, kuris be blokuotų metimų gali ir perimti nemažai kamuolių, kadangi turi ilgas bei greitas rankas. Šis atletas yra visiškai nepavojingas toliau nuo krepšio ir turi problemų su baudų metimais, kuriuos realizavo tik 56 proc. tikslumu. Tokie žemi vidurio puolėjai Eurolygoje yra itin paklausūs ir galima neabejoti, kad H.Martinas šiame turnyre atsidurs.

REKLAMA

Johnathanas Hamiltonas Johnathanas Hamiltonas

Johnathanas Hamiltonas (26 metų 213 cm ūgio, centras), Stambulo „Daruššafaka“. 28 min., 11,3 tšk., 8,1 atk. kam., 1,4 blk., 16,9 naud. bal.

Krepšiniui egzotiškoje Trinidado ir Tobago šalyje gimęs centras žaidė savo debiutinį sezoną Europoje – prieš tai jis metus praleido G lygoje. J.Hamiltonas yra gynybinio stiliaus žaidėjas, kuris daugumą savo taškų renka iš atakų „žemė–oras“ arba tuomet, kai puolime sugriebia kamuolį ir pasižymi dėjimu. Atletiškas žaidėjas yra puikus „krepšio saugotojas“ ir labai geras kovotojas dėl atšokusių kamuolių, ypatingai puolant. Iš savo 8,1 kamuolio per mačą beveik pusę (3,9) jis sugriebia puolime. Puolime J.Hamiltonas praktiškai nežaidžia nugara į krepšį. Patobulinti jam reikėtų ir baudų metimus, kuriuos realizavo 65,5 proc. tikslumu. Iš toliau nei iš po krepšio šis žaidėjas neatakuoja.

REKLAMA

Aaronas Harrisonas Aaronas Harrisonas

Aaronas Harrisonas (25 metų 198 cm ūgio, atakuojantis gynėjas), Stambulo „Galatasaray“. Statistika: 31 min., 15,9 tšk., 2,9 atk. kam., 2,8 rez. perd., 1,1 per. kam., 15,8 naud. bal.

NBA patirties turintis amerikietis du sezonus praleido „Galatasaray“ sudėtyje ir šis jam buvo pats sėkmingiausias. Tai yra žaidėjas, kuris gali varžovus gniuždyti itin tolimais tritaškiais – žingsnis toliau nei tritaškis jam nėra riba. A.Harrisonas atakuoja iš toli vos tik gavęs progą. Šiame sezone jis realizavo 37,9 proc. tritaškių, o per 16 mačų jų metė net 116. Gynėjas kartais renkasi prasiveržimus arčiau krepšio, bet tokie reidai baigiasi sudėtingais metimais, kurie dažnai skrieja pro šalį. A.Harrisonas yra puikus ir bebaimis metikas, kuris per mačą gali atlikti ir 17 šūvių iš perimetro, jeigu tik komandai to reikės.

REKLAMA

Alanas Williamsas Alanas Williamsas

Alanas Williamsas (27 metų 201 cm ūgio, centras), Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“. Statistika: 22 min., 9,4 tšk., 9,4 atk. kam., 1,9 rez. perd., 15,8 naud. bal.

Keturis sezonus NBA praleidęs aukštaūgis pasuko į Rusiją. Prieš kelias dienas klubo sporto direktorius Ginas Rutkauskas gyrė amerikietį, kuris sezono metu ėmė mokytis rusų kalbos ir ne šiaip kelių frazių, o normalios kalbos. Analogiją galima matyti „Žalgiryje“, kur taip elgėsi Nigelas Hayesas. A.Williamsas nebuvo pats rezultatyviausias žaidėjas, bet jis ir neturėjo svarbaus vaidmens „Loko“ puolime – daugiausiai savo taškų jis susirinkdavo būtent kartodamas komandos draugų metimus. Tai jam leisdavo padaryti net 3,1 atkovoto kamuolio puolime, o bendras sugriebiamų kamuolių skaičius vos per 22 žaidimo minutes tikrai daro įspūdį. Savo šansų nemažai vėjais A.Williamsas paleisdavo netiksliais metimais, kadangi pataikė vos 49,3 proc. (33/67) dvitaškių. Šis aukštaūgis šiek tiek žaisdavo ir nugara į krepšį, ir „du prieš du“. A.Williamsas yra visiškai nepavojingas toliau nuo krepšio. Dar vieno jo problema – pražangų surinkimas – vidurkis siekė net 3,7 per susitikimą. Tai gali būti susiję ir su tuo, kad šis žaidėjas pirmą sykį rungtyniavo Europoje, kur taisyklių traktavimas yra kitoks nei NBA.  

REKLAMA

Dekkeris Dekkeris

Samas Dekkeris (25 metų 202 cm ūgio, lengvasis krašto puolėjas/sunkusis kraštas), Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“. Statistika: 27 min., 13,1 tšk., 5,3 atk. kam., 1,5 rez. perd., 15,6 naud. bal.

Keturis sezonus NBA praleidęs ir 204 mačus sužaidęs puolėjas dar pernai Vašingtono „Wizards“ sudėtyje turėjo rotacijos žaidėjo vaidmenį ir ant parketo praleisdavo po 16 minučių bei įmesdavo po 6 taškus. Vis dėlto vasarą S.Dekkeris nusprendė pasukti į Europą, kur jam tai buvo debiutinis sezonas. S.Dekkeris yra žaidėjas, kuris itin mėgsta atakuoti krepšį iš įvairių distancijų ir dažniausiai kamuolio laukia būtent būdamas ties perimetru. Mėgsta suklaidinti varžovą, prasiveržti arčiau krepšio ir ataką baigti galingu dėjimu. Taip pat jis vos pasitaikius pirmai progai skuodžia į greitą ataką ir ten ieško lengvų taškų, gali pats bėgti su kamuoliu, kadangi jį valdo neblogai. S.Dekkeris visą karjerą turėjo problemų su metimu iš toliau, ką rodo tik 30,3 proc. (10/33) tikslumas Europos taurėje, o štai iš artimojo bei vidutinio nuotolio – net 70,5 proc. – 43 iš 61. Įdomu tai, kad S.Dekkerį konkurencinėje kovoje pranoko Mindaugas Kuzminskas, kuris atvykęs nustūmė amerikietį ant suoliuko. Taip pat NBA skautai pažymi, kad S.Dekkerio charakteris nėra pats geriausias, kadangi viršų ima jo egoizmas.  

REKLAMA

Hallas Hallas

Langstonas Hallas (28 metų 192 cm ūgio, įžaidėjas), Patrų „Promitheas“. Statistika: 25 min., 11,4 tšk., 2,3 atk. kam., 5,7 rez. perd., 14,8 naud. bal.

Dar vienas amerikietis, kuriam tai buvo debiutas Europos taurėje ir jis tikrai sėkmingas tiek asmeniškai, tiek komandai, kuri pateko į ketvirtfinalį. Tikras „du prieš du“ žaidėjas, kuris tokiose situacijose gebėdavo puikiai rasti komandos draugą arba pasirinkdavo sprendimą, kaip užbaigti ataką – prasiveržimu ar metimu iš distancijos. L.Hallas solidžiai pataikė tritaškius (16/40 – 40 proc.). Gynėjas pridarydavo nereikalingų klaidų, kai varžovai jį spausdavo dviese, bet apskritai L.Hallas parodė tikrai solidžią žaidimo organizaciją ir būtent dėl šios priežasties galėtų sudominti Eurolygos ekipas.  

REKLAMA

Alexas Poythressas Alexas Poythressas

Alexas Poythressas (26 metų 206 cm ūgio, sunkusis krašto puolėjas), Stambulo „Galatasaray“. Statistika: 28 min., 13,6 tšk., 7,1 atk. kam., 1,6 rez. perd., 14,3 naud. bal.

Amerikietis Europos taurėje sužaidė vos 7 turus, kadangi debiutavo tik reguliaraus sezono pabaigoje, kai „Galatasaray“ pasikvietė jį pakeisti dėl šeimyninių aplinkybių į namus išvykusį Beną Moore‘ą. Šios permainos išėjo į naudą, kadangi A.Poythressas iškart tapo svarbiu žaidėju ir parodė, kad turi potencialo žaisti aukštesniame lygyje nei G lyga ar Kinija, kur rungtyniavo pastaruoju metu. Puolėjas yra šiek tiek žaidęs ir NBA, kur per tris sezonus ant parketo pasirodė 52 mačuose, o 2018–2019 m. su Atlantos „Hawks“ apranga per 15 minučių fiksavo 5,1 taško ir 3,6 atkovoto kamuolio statistiką. A.Poythressas gali pasiūlyti gana platų puolimo arseną: moka sužaisti nugara į krepšį, gali pataikyti vidutinį metimą arba tritaškį, gali sužaisti „du prieš du“, neblogai žaidžia su kamuoliu. Metimas iš perimetro nėra itin patikimas, todėl ir pats žaidėjas atakuoja tik tuomet, kai yra visiškai laisvas. Snaiperiu niekada A.Poythressas nebuvo ir netaps, bet paliktas be priežiūros gali nubausti, ką padarė 4 sykius iš 12 (33,3 proc.) šiame sezone.  

REKLAMA

Julianas Gamble’as Julianas Gamble’as

Julianas Gamble’as (30 metų 208 cm ūgio, centras), Bolonijos „Virtus“. Statistika: 19 min., 11,4 tšk., 5,5 atk. kam., 1 blk., 14,3 naud. bal.

Pirmą kartą Europos taurėje rungtyniavęs amerikietis ypač galingai atrodė „Top 16“ etape, kur fiksavo 14 taškų, 7,7 atkovoto kamuolio ir 19,3 naudingumo balo vidurkius vos per 21 žaidimo minutę. Atletiškas aukštaūgis mėgsta žaisti nugara į krepšį, dažnai dalyvauja „du prieš du“ derinyje, taip pat yra agresyvus po varžovų krepšiu, kai vyksta kova dėl kamuolių. J.Gamble‘as nemažai taškų rinkdavo ir antrais šansais, o tai padaryti leisdavo 2 puolime sugriebti kamuoliai. J.Gamble‘as yra visiškai nepavojingas toliau nuo krepšio ir prieš jį galima drąsiai pažeidinėti taisykles, kadangi realizavo tik 55,9 proc. (33/59) baudų. Išskirti galima ir didelį klaidų skaičių – 2,3 per mačą. Vidurio puolėjas užsidirbdavo pražangų puolime, sužingsniuodavo arba bandydavo netiksliai atmesti kamuolį komandos draugams. Būtent prastas aikštės matymas yra dar viena šio žaidėjo silpnybė.  

REKLAMA

O'Brienas O'Brienas

Jaleelas O‘Brienas (28 metų 201 cm ūgio, lengvas kraštas/sunkusis krašto puolėjas), Monako „AS Monaco“. Statistika: 25 min., 12,8 tšk., 3,2 atk. kam., 1,7 rez. perd., 12,8 naud. bal.

Šio amerikiečio karjera palaipsniui kyla į viršų – iš „Astana“ ekipos jis persikėlė į Europos taurę ir ten tikrai pasirodė solidžiai. J.O‘Brienas savo žaidimą grindžia centravimu prieš varžovą. Būtent tokiu stiliumi jis į neviltį varė Vilniaus „Rytą“ „Siemens“ arenoje, kai pelnė 23 taškus, pataikęs 10 dvitaškių iš 12 bei surinkęs 26 naudingumo balus, kas buvo jo geriausias mačas šiame sezone. Firminis atleto judesys – žaidimas nugara, o tada metimas atšokus nuo varžovo. J.O‘Brienas išnaudoja puikiai savo duomenis prieš silpnesnius fiziškai „ketvirtus numerius“, moka nusistumti varžovą, kūnu prisidengti nuo bloko. Šiam žaidėjui labai stinga metimo – per 12 mačų metė 5 tritaškius ir nė vieno nepataikė. Varžovai gali drąsiai rizikuoti ties šiuo žaidėju ir palikti jį laisvą toliau nuo krepšio. J.O‘Brienas gynyboje buvo solidus krepšininkas, kuris turi savų pliusų ir puolant varžovų krepšį, bet jam žūtbūt reikia pagerinti metimą iš toliau.  

„Ilgoji pertrauka“: LKL klubų mėnuo – Cvirkos ateitis Pasvalyje, lyderį galinti prarasti „CBet“, bergždžios „Gargždų“ ir „Wolves“ paieškos bei „Šiaulių“ noras pakeisti legionierių


12 komentarai
Naujausi komentarai (12)
Geriausiai ivertinti (12)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Redakcija rekomenduoja