10 NBA žaidėjų, kurie šiame sezone uždirba daugiau nei yra verti (16)

Balandžio 2 d., 07:00
Ch.Paulas kišenėje turi labai vertingą kontraktą (Scanpix nuotr.)
Ch.Paulas kišenėje turi labai vertingą kontraktą (Scanpix nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Didžiuliai atlyginimai Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) – anokia naujiena – nieko jau nestebina, kai LeBronas Jamesas uždirba 37 mln. JAV dolerių per sezoną ar Anthony Davisas susižeria 27 mln.

Vis dėlto toli gražu ne visos NBA komandos priėmė teisingus sprendimus, kai reikėjo skirti pinigus vienam ar kitam žaidėjui. Šiame sezone buvo visas būrys žaidėjų, kurie uždirba daugiau nei yra verti. Apie 10 tokių – portalo Krepsinis.net parengtame straipsnyje. Verta pažymėti, kad dauguma iš minėtų žaidėjų pasinaudojo tuo, kad buvo gerokai padidinta „algų kepurė“ ir taip susižėrė labai solidžius atlygius.

Chrisas Paulas (34 metų 183 cm ūgio), Oklahomos „Thunder“ (Šis sezonas: 38,5 mln., kitas – 41,3 mln., dar kitas – 44,2 mln.). Statistika: 32 min., 17,7 tšk., 4,9 atk. kam., 6,8 rez. perd.

REKLAMA

Veteranas yra trečias geriausiai apmokamas lygos žaidėjas, o kitame sezone pakils į antrąją poziciją. Maža to, dar 2021 metų vasarą turės teisę pratęsti kontraktą. Tiesa, su sąlyga, jog nebus sutartis nutraukta anksčiau laiko, o tai yra tikrai realu. Ne veltui Hjustono „Rockets“ atsikratė šiuo žaidėju ir gavo panašios vertės Russellą Westbrooką, kuris turi daug daugiau potencialo vesti „raketas“ į priekį nei Ch.Paulas. „Thunder“ bandė išmainyti Ch.Paulą, bet tai padaryti neįmanoma, kai jo kontraktą puošia tokie įspūdingai skaičiai. Atletas vis dar žaidžia neblogai, bet tai tikrai nėra tas atvejis, kai matomas balansas tarp kainos ir kokybės. Gali būti, kad „Thunder“ dar teks ilgai mokėti pinigus Ch.Paului, kuris jų nebebus vertas. Pats krepšininkas turėtų nusiųsti padėką Darylui Morey, kuris 2018 m. pasirašė su žaidėju 160 mln. vertės kontraktą, nors buvo aišku, kad įžaidėjas jų tikrai neatidirbs.

Batumas Batumas

REKLAMA

Nicolas Batumas (31 metų 203 cm ūgio), Šarlotės „Hornets“ (šis sezonas: 25,5 mln., kitas – 27,1 mln.). Statistika: 23 min., 3,6 tšk., 4,5 atk. kam., 3 rez. perd.

Prancūzas bent jau buvo sąžiningas ir pats prisipažino, kad jam mokami pinigai yra gerokai per dideli ir jis nėra jų vertas. 2016 metais būtent „Hornets“ jam įteikė 120 mln. vertės kontraktą ir karčius vaisius teks raškyti dar vienerius metus. Niekas nesitikėjo, kad N.Batumo žaidimo kreivė taip staiga smuks nuo 15 taškų žaidėjo iki to, kuris sukrapšto 3,6 per 23 minutes. N.Batumas galės dar grįžęs į Europą papildyti Eurolygos komandą. Neabejojama, kad ja taps Vilerbano ASVEL, kurią valdo jo geras bičiulis Tony Parkeris.

Parsonsas Parsonsas

Chandleris Parsonsas (31 metų 206 cm ūgio), Atlantos „Hawks“ (šis sezonas: 25,1 mln.). Statistika: 11 min., 2,8 tšk., 1,4 atk. kam.

REKLAMA

Puolėjas sužibėjo Hjustono „Rockets“ komandoje, tada sužaidė du neblogus sezonus Dalaso „Mavericks“ sudėtyje ir Memfio „Grizzlies“ vadovybei to užteko, kad amerikiečiui įteiktų 95 mln. JAV dolerių vertės sutartį. Šis ėjimas tapo tikra nesėkme, kadangi atletą pradėjo kankinti traumos, o po jų pasveikęs taip gero žaidimo ir neparodė. Išmainytas į „Hawks“ Ch.Parsonsas dar tikėjosi parodyti sugebėjimus, bet pateko į avariją ir buvo atleistas. Lieka labai daug abejonių, ar Ch.Parsonsas dar kažkada apskritai pamatysime ant parketo NBA kovose.

Gasolis Gasolis

Marcas Gasolis (35 metų 211 cm ūgio), Toronto „Raptors“ (Šis sezonas: 25,6 mln.). Statistika: 28 min., 7,6 tšk., 6,3 atk. kam., 3,4 rez. perd.

2015 m. „Grizzlies“ pasirašė su ispanu 110 mln. vertės sutartį, kurios vaisius skinti jis baigs šią vasarą. Tuomet M.Gasolis buvo tas žaidėjas, kuris rinko labai solidžius skaičius ir vedė savo komandą į priekį. Dabar tai yra nueinantis veteranas, kuris pasiims milžinišką pinigų suma už praeities nuopelnus. Taip, M.Gasolis vis dar yra naudingas žaidėjas ir aikštelėje daro daug gerų dalykų, bet kainos ir kokybės santykis neatitinka realybės. „Raptors“ praėjusių metų ėjimas pasiteisino, kai išmainė Joną Valančiūną į šį veteraną, kadangi jis padėjo tapti NBA čempionais. Jeigu M.Gasolis liks NBA, kitą sezoną uždirbs veterano minimumą.

REKLAMA

Bazemore'as Bazemore'as

Kentas Bazemore‘as (30 metų 193 cm ūgio), Sakramento „Kings“ (Šis sezonas: 19,3 mln.). Statistika: 25 min., 8,7 tšk., 4,3 atk. kam., 1,3 rez. perd.

„Hawks“ 2016 m. nepagailėjo 70 mln. vertės kontrakto šiam amerikiečiui, bet sulaukęs dosnaus atlygio jis vėliau buvo persikėlė į Portlando „Trail Blazers“, o jau šio sezono metu buvo iškeistas į „Kings“. Pernai vasarą K.Bazemore‘as pasinaudojo žaidėjo teise ir pasiėmė 19 mln. JAV dolerių, į kuriuos vėliau pretenduoti galės nebent sapnuose. Atakuojančio gynėjo ir lengvojo krašto puolėjo pozicijoje galintis žaisti K.Bazemore'as dar bus naudingas NBA komandoms, kurios savo gretose norės turėti žaidėją, galintį grasinti varžovams iš trijų taškų zonos.

Turneris Turneris

REKLAMA

Evanas Turneris (31 metų 198 cm ūgio), Minestotos „Timberwolves“ (Šis sezonas: 18,6 mln.). Statistika: 13 min., 3,3 tšk., 2 atk. kam., 2 rez. perd.

Šįkart jau „Trail Blazers“ vadovams krepšininkas turėtų dėkoti už tai, kad 2016 metais su juo buvo pasirašytas 70 mln. vertės kontraktas. Puolėjas niekada nebuvo kaip žaidėjas, kuris gali rinkti daug taškų bei buvo vertinamas už savo gynybinius sugebėjimus, tačiau jo žaidimo lygis smuko gerokai. Atrodė, kad „Hawks“ gali tapti vieta, kur E.Turneris atsities, bet 3,3 taško vidurkis neigė šiuos spėjimus, todėl žaidėjas buvo išmainytas į Vakarus, kur debiutuoti dar nespėjo.

Diengas Diengas

Gorgui Diengas (30 metų 208 m ūgio), Memfio „Grizzlies“ (Šis sezonas: 16,2 mln, kitas – 17,3 mln.). Statistika: 17 min., 7,4 tšk., 5,8 atk. kam., 1,2 rez. perd.

REKLAMA

Su J.Valančiūnu kartu žaidžiantis afrikietis 2016 m. su „Timberwolves“ pasirašė 64 mln. vertės sutartį. Sunku pasakyti, ką tada galvojo klubo vadovai, bet akivaizdu, jog centras vilčių nepateisino, todėl šiemet buvo išmainytas. G.Diengas yra neblogas atsarginis žaidėjas, bet dabartiniame NBA jis negali rungtyniauti daugiau 20 minučių ir tikrai nėra tas krepšininkas, kuris turėtų kitą sezoną uždirbti 17 mln. Beje, G.Diengas turi solidesnį kontraktą nei J.Valančiūnas, kuris rodo kur kas geresnį žaidimą.

Iguodala Iguodala

Andre Iguodala (36 metų 198 cm ūgio), Majamio „Heat“ (Šis sezonas: 17,1 mln., kitas – 15 mln., dar kitas – 15 mln.). Statistika: 19 min., 4,4 tšk., 3,8 atk. kam., 2 rez. perd., 1,1 blk.

Veteranas buvo įstrigęs „Grizzlies“ komandoje, į kurią buvo išmainytas, bet ant parketo nebuvo leidžiamas. Galiausiai, A.Iguodala išmainytas į „Heat“ sudėtį. Amerikietis turėtų padėkoti „Warriors“ komandai, kuri 2017 m. sudarė 48 mln. vertės sutartį. Gera naujiena tik ta, kad 2021–2022 m. sezonui kontrakte yra komandos pasirinkimas, ar pratęsti bendradarbiavimą. Akivaizdu, kad už 15 mln. niekas nenorės turėti 38-erių žaidėjo. A.Iguodala gali būti naudingas partneris NBA žvaigždėms, kurios siekia titulo, bet tikrai ne už tokią kainą.

REKLAMA

Biyombo Biyombo

Bismackas Biyombo (27 metų 203 cm ūgio), Šarlotės „Hornets“ (Šis sezonas: 17 mln.). Statistika: 19 min., 7,4 tšk., 5,8 atk. kam.

Centras, kuriam turtus sukrovė pasirodymas „Raptors“ komandoje 2015–2016 m. sezone. Tada Orlando „Magic“ pasirašė su žaidėju 4 metų 72 mln. JAV dolerių vertės kontraktą. Jau tada buvo kalbama, kad afrikiečiui sumokėta gerokai per daug, ką patvirtino ir jo 6 taškų vidurkio du sezonai paeiliui. Vėliau Aukštaūgis buvo iškeistas į Šarlotę, kur irgi turėjo tenkintis menku vaidmeniu, kas yra suprantama, kadangi tokio tipo klasikiniai vidurio puolėjai dabar nėra paklausūs. B.Biyombo vasarą taps laisvuoju agentu ir turėtų rasti darbą kitoje ekipoje, bet už gerokai mažesnius pinigus.

Mahinmi Mahinmi

REKLAMA

Ianas Mahinmi (33 metų 211 cm ūgio), Vašingtono „Wizards“ (Šis sezonas: 15,4 mln.). Statistika: 21 min., 7,4 tšk., 5,7 atk. kam., 1,3 rez. perd., 1,2 blk.

JAV sostinės klubas niekada nepasižymėjo protingais ėjimais, todėl nieko nuostabaus, kad 2016 m. pasirašė 64 mln. vertės sutartį su šiuo žaidėju. Prancūzas „Pacers“ sudėtyje buvo parodęs neblogą žaidimą (26 min., 9,3 tšk., 7,1 atk. kam.), bet „Wizards“ sudėtyje nieko panašaus nebepademonstravo ir liko žaidėju, kuriam tenka parungtyniauti trumpas atkarpas ir lemiamu metu leisti ant suolo. Šiame sezone minučių skaičius kiek šoktelėjo, kadangi „Wizards“ kankino gausybė traumų, bet apskritai I.Mahinmi yra 15 minučių žaidėjas už bent jau triskart mažesnę algą. Kyla didelių abejonių, ar vasarą jis apskritai gaus darbą NBA – gali būti, kad jam teks traukti į Europą.

„Ilgoji pertrauka“: LKL klubų mėnuo – Cvirkos ateitis Pasvalyje, lyderį galinti prarasti „CBet“, bergždžios „Gargždų“ ir „Wolves“ paieškos bei „Šiaulių“ noras pakeisti legionierių


16 komentarai
Naujausi komentarai (16)
Geriausiai ivertinti (16)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti