Apsukas prilėtinęs J.Valančiūnas krito prieš J.Butlerio vedamus „Heat“ (1)

Lapkričio 18 d., 07:11
J.Valančiūnas liko be dvigubo dublio (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) pergalės skonį ir toliau retai jaučia Jono Valančiūno atstovaujami Naujojo Orleano „Pelicans“ (2/14).

Lietuvio klubas išvykoje 98:113 (34:21, 18:26, 18:34, 28:32) nusileido Majamio „Heat“ (10/5) ekipai.

„Pelicans“ startavo galingai (17:6), o dar antrajame kėlinyje turėjo rekordinę persvarą (41:27). Vis dėlto iki trečiojo kėlinio vidurio viskas buvo paleista vėjais, o per likusį laiką „Heat“ neleido svečiams net pagalvoti apie pergalę.

J.Valančiūnas per 28 minutes pelnė 13 taškų (5/7 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 3/4 baudų metimų), atkovojo 8 kamuolius, blokavo metimą, 2 kartus suklydo ir 5 sykius prasižengė.

Uteniškio vaidmuo gerokai sumenko po traumos grįžus Brandonui Ingramui. Per tris pastaruosius mačus J.Valančiūnas „iš žaidimo“ išmeta 9,3 metimo, nors jo sezono vidurkis siekia 14,3 metimo.

Trigubą dublį atliko Jimmy Butleris – 37 minutės, 31 taškas (9/16 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 10/12 baudų metimų), 10 atkovotų kamuolių, 10 rezultatyvių perdavimų, blokas, 3 klaidos ir pražanga.

Viena iš atakų, turėjusių pasibaigti jo dėjimu, pasuko kita linkme – Tyleris Herro tapo netyčinio metimo iš aikštės vidurio autoriumi.

„Heat“ lyderis į aikštelę grįžo po trumpos pertraukos dėl čiurnos traumos, o Majamio klubas lygos autsaiderius palaužė ir be Bamo Adebayo, Markieffo Morriso bei Kyle‘o Lowry.

Ilgiausią šio sezono pasirodymą surengė Majamio ekipos simboliu tapęs Udonis Haslemas, per 7 minutes pelnęs 2 taškus.

„Pelicans“ po šio mačo galėjo pasidžiaugti tik geromis žiniomis dėl po pėdos operacijos atsigaunančio Ziono Williamsono – puolėjui leista treniruotėse dirbti su kontaktu, o lapkričio 24-ąją bus dar kartą įvertintos jo galimybės rungtyniauti.

„Pelicans“: Nickeilas Alxanderis-Walkeris 24 (4/8 tritaškių), Brandonas Ingramas 19 (5 rez. perd., 1/6 tritaškių), Joshas Hartas 18 (7 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 13 (8 atk. kam.), Devonte Grahamas 11 (3/7 tritaškių).

„Heat“: Jimmy Butleris 31 (10 atk. kam., 10 rez. perd.), Tyleris Herro 19 (5 rez. perd., 3/9 tritaškių), Maxas Strusas 15 (4/6 tritaškių), P.J.Tuckeris ir Gabe‘as Vincentas po 13, Calebas Martinas 12 (6 atk. kam.).

„Bružas ir Pulkovskis“: „Neptūno“ ateitis, Blaževičiaus projektas, žaidėjai Žiemelio klubui, Websterio ateitis ir Maksvyčio sprendimo argumentai