Baigtas „Žalgirio“ pasirodymas Eurolygoje: kokie pokyčiai kauniečių laukia tarpsezonyje? (86)

Balandžio 5 d., 11:19
Kauno klubo vasarą laukia daug pasikeitimų (BNS nuotr.)
Kauno klubo vasarą laukia daug pasikeitimų (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Kauno „Žalgirio“ komanda sekmadienį baigė savo sezoną Eurolygoje, kurį klubo vadovai ir sirgaliai turbūt norės kuo greičiau pamiršti, kadangi rezultatas buvo itin nuviliantis.

8 pergales pasiekę žalgiriečiai savo sirgaliams padovanojo pergales prieš turnyro lyderius Barselonos „Barcelona“ ir Madrido „Real“, bet buvo ir itin daug nuviliančių susitikimų, apie kuriuos jau buvo kalbėta ir rašyta ne viename tekste Krepsinis.net portale ar podkastuose „Penktas kėlinys“ bei „Bružas ir Pulkovskis“.

Šįkart Krepsinis.net kviečia jus pažvelgti į pokyčius, kurie laukia „Žalgirio“ tarpsezonio metu, kur savo auklėtinius rikiuos naujasis vyr. treneris Kazys Maksvytis, kuris pakeis Jurę Zdovcą. Beje, kalbama, kad prie „Žalgirio“ štabo šalia Evaldo Beržininkaičio ir Tautvydo Sabonio gali prisijungti Gintaras Krapikas, jeigu tik negaus vyr. trenerio darbo.

REKLAMA

Pertvarkyti tragišką gynėjų grandį

Daugybę kartų girdėjote apie tai, kaip svarbu šiuolaikiniame krepšinyje yra geri gynėjai ir „Žalgiris“ yra gera to išdava – tragiška grandis ir atitinkamas rezultatas. Žinoma, kad tai tik viena iš dedamųjų dalių, bet labai svarbi.

Tai‘us Websteris yra visiškas nesusipratimas, kurio „Žalgiryje“ net neturėjo būti ir daugiau jo Eurolygoje niekada nepamatysime. Naujosios Zelandijos atstovas pataikė 37 proc. dvitaškių ir 23,5 proc. tritaškių. Nesugebėjo jis nei vadovauti komandai, nei rinkti taškus. Visiškai lygio neatitinkantis žaidėjas.

Dar vienas nesusipratimas – Janis Strelniekas. Vien šio latvio įsigijimas sukėlė daugybę klaustukų ir jie buvo pagrįsti, kadangi gynėjas yra visiškai subyrėjęs ir šiuo metu rinkoje jį galima vertinti 100 tūkst. eurų, o ne 3,5 karto didesne suma, už kurią jis žaidžia Kaune. Akivaizdu, kad J.Strelniekas turi kažkokių sveikatos problemų, kitaip jo tokio žaidimo paaiškinti neįmanoma. Aišku, kad prie bendro vaizdo prisidėjo ir žaidimas jam mažiau patogioje įžaidėjo pozicijoje, bet patikimai iki tol iš toli metęs legionierius dabar realizavo vos 33,3 proc. šūvių iš perimetro.

REKLAMA

Tiek T.Websteris, tiek J.Strelniekas Eurolygos nebematys. Apskritai J.Strelniekas aukšto lygio komandoje darbo nebegaus ir labai realu, jog važiuos pasiimti paskutinius atlyginimus Ispanijos lygos autsaiderėje kaip kad nutiko Dairiui Bertaniui, kuris dabar gina Sevilijos „Real Betis“ garbę.

Mantas Kalnietis turi sutartį kitam sezonui ir galima prognozuoti, kad ją išpildys. Gynėjui buvo atlikta čiurnos operacija, kurios reabilitacija vyksta sėkmingai ir dabar ant parketo grįžęs veteranas galės aiškiai įvertinti, ar gali atlaikyti dar vieną sezoną. Jeigu ne, kontraktą nutrauks ir baigs karjerą. Kaip 5-as rotacijos gynėjas M.Kalnietis tikrai nebūtų bloga opcija, bet kuklioms minutėms Eurolygoje. M.Kalnietis nusipelnė geresnės karjeros pabaigos nei šis sezonas.

Įdomus Luko Lekavičiaus likimas, kurio sutartyje yra „pliusas“. Ant šio įžaidėjo pečių laikėsi visas žalgiriečių žaidimas, bet tai yra labai specifinis atakų organizatorius, todėl jam gauti daug geresnes sąlygas nei yra „Žalgiryje“ būtų gana sudėtinga. L.Lekavičiaus mylimajai graikei patinka Lietuvoje, todėl tai yra dar vienas aspektas, kodėl jis gali ramiai jaustis Kaune ir ten atlikti savo vaidmenį. Greičiausiai, kad L.Lekavičius toliau džiugins sirgalius savo aštriais prasiveržimais ir floateriais.

REKLAMA

Ar norėtumėte, kad „Žalgirį“ papildytų W.Baldwinas?
 • Taip
  74% (11049 balsai)
 • Ne
  26% (3970 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

15min pirmadienį jau rašė, kad „Žalgiris“ meta tinklus ant Wade‘o Baldwino. Akivaizdu, kad „Žalgiris“ ieško naujo įžaidėjo ir jam ketina nepagailėti itin solidžios pinigų sumos – tarp 700–800 tūkst. eurų. Vitorijos „Baskonia“ gynėjo įsigijimas būtų gana rizikingas ėjimas, kadangi tai yra sunkiai prognozuojamas atletas, bet tikrai vertas rizikos, kadangi Eurolygoje tokio kalibro gynėjai nesimėto. Taip pat reikės naujo žaidėjo vietoje J.Strelnieko – gerai iš toli pataikančio gynėjo, kadangi W.Baldwino tai nėra stiprioji pusė, kuris šiame sezone Eurolygoje pataikė 33,3 proc. tritaškių.

Vasarą įžaidėjų rinka bus įdomi, kur galima žvalgytis ir į tokius žaidėjus kaip Nigelas Williamsas-Gossas, bet sprendimus reikėtų priimti labai greitai, nes paprastai gynėjai nuo žaidėjų turgaus prekystalio dingsta pirmieji.

Galima tikėtis, kad paskutinį kontrakto sezoną pagaliau sužais Tomas Dimša, kuris prieš tai dvejus metus buvo skolinamas. FIBA Čempionų lygoje rezultatyviai žaidęs atakuojantis gynėjas tikrai vertas galimybės išbandyti savo jėgas Eurolygoje ir K.Maksvyčiui šis krepšininkas imponuoja, tad galima tikėtis jį pamatyti su „Žalgirio“ apranga.

Neatmeskime varianto, kad „Žalgiris“ į atakuojančio gynėjo poziciją bandys susigrąžinti Marių Grigonį, kuriam galėtų pasiūlyti solidų atlyginimą, bet prioritetas turėtų būti skirtas įžaidėjui. Akivaizdu, kad „pirmai ir antrai“ pozicijoms gali būti skirta itin didelė pinigų suma, o M.Grigonis tokiomis aplinkybėmis nebūtų neįmanomas variantas. Taip, Maskvos CSKA jam turėjo mokėti daugiau nei po 1 milijoną per sezoną, bet Rusijos klubų pasiūlomi atlyginimai dažniausiai būna viršijantys rinkos kainas. M.Grigonio sugrįžimas su 2–3 metų sutartimi būtų didelis „Žalgirio“ laimėjimas, kuris itin pradžiugintų sirgalius.

REKLAMA

Apibendrinus gynėjų grandį galima prognozuoti, kad atvyks du naujokai, liks L.Lekavičius, M.Kalnietis ir sugrįš T.Dimša. W.Baldwinas galėtų drąsiai rungtyniauti ir kartu su L.Lekavičiumi.

Puolėjai

Artūro Milaknio ir Karolio Lukošiūno tandemas turėtų išsiskirti, kadangi tai yra du labai panašūs žaidėjai. 24-erių K.Lukošiūnas dar nėra priaugęs visiškai pakeisti veteraną, todėl jam reikėtų keliauti kitur ir bent jau vieną sezoną turėti svarbų vaidmenį. Galbūt A.Milaknis kitais metais baigs karjerą ir K.Lukošiūnas galėtų sugrįžti atgal jau patobulėjęs ir įgijęs daugiau patirties bei pasitikėjimo savo jėgomis. M.Grigonio pavyzdys turėtų būti tas, kuris rodo, jog „Žalgiryje“ neišsikovojus minučių galima sugrįžti į sudėtį parodžius rezultatą kitur.

A.Milaknis švęs 36-ąjį gimtadienį, bet vis dar yra elitinis Eurolygos snaiperis – 40,9 proc. pataikymas šiame sezone. Tai yra žaidėjas, kuris tam tikromis atkarpomis gali tapti mačo eigą keičiančia figūra. Protingiausia būtų „Žalgiriui“ pasilikti Milą, bet nebe 20 minučių vaidmeniui, koks jis buvo šiame sezone, o šį laiką apribojant iki 13–15.

Nielsas Giffey buvo tikras Martino Schillerio pirkinys, kuris nieko ypatingo nenuveikė. Su vokiečiu tikrai bus atsisveikinta, kadangi tokio braižo ir meistriškumo žaidėjų rinkoje yra apstu. Edgaras Ulanovas gali išvykti kitur, bet tai padaryti nebus labai lengva dėl žaidimo braižo. Juolab, kad ir kaina nėra tokia maža, jog galima būtų įsigyti „už centus“ pabandymui. Pačiam E.Ulanovui pasilikti „Žalgiryje“ būtų gera situacija tiek pinigine prasme, tiek žaidimo, kadangi ateina į komandą jį gerai žinantis K.Maksvytis, kuris tikrai ras būdą, kaip šį „trečią numerį“ išnaudoti tinkamai.

REKLAMA

Paulius Jankūnas baigs karjerą, o Regimantas Miniotas taps laisvuoju agentu. Kaip penktas aukštaūgis rotacijoje nėra prastas variantas, bet šio puolėjo likimas turbūt priklausys ir nuo to, kiek lietuvių bus komandoje. Greičiausiai, kad 26-erių metų žaidėją nėra prasmės laikyti treniruotėms arba tik LKL kovoms, o geriau tas minutes suteikti jaunimui.

Blankiai sezoną pradėjęs Tyleris Cavanaugh vėliau įsižaidė ir dabar nėra abejonių, kad jis turėtų likti komandoje, kadangi turi sutartį. Šalia šio amerikiečio būtinai reikia atletiško „ketvirto numerio“, kuris būtų solidesnis gynyboje nei T.Cavanaugh, kuris, beje, šį žaidimo elementą sezono eigoje šiek tiek pagerino.

Apibendrinus galima pasakyti, kad realiausia, jog T.Cavanaugh, A.Milaknis ir E.Ulanovas liks komandoje. Vietoje P.Jankūno turėtų atvykti naujas aukštaūgis, kuris galėtų būti panaudojamas ir centro pozicijoje. Ten šiame sezone buvo bandomas ir T.Cavanaugh, bet jis gynyboje itin kenčia, todėl reikėtų patikimiau besiginančio atleto.

„Bružo ir Pulkovskio“ podkasto rėmėjų dalyje Algimantas Bružas teigė, kad jo žiniomis Eigirdas Žukauskas turėtų kitą sezoną papildyti „Žalgirį“. Tai reiškia, kad Permės „Parma“ puolėjas sudėtyje pakeis N.Giffey ir bus tas „trečias–ketvirtas“ numeris.

REKLAMA

Kaip vertinate E.Žukausko galimą atvykimą?
 • Teigiamai, geras sprendimas
  35% (5018 balsų)
 • Neigiamai, abejoju, ar tai Eurolygos žaidėjas
  34% (4759 balsai)
 • Sunku pasakyti, laikas parodys
  31% (4389 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Vidurio puolėjų grandis

Jofferey Lauvergne‘as, Joshas Nebo ir Marekas Blaževičius turi „pliusus“ savo sutartyje ir pasilikti visą šį trejetą būtų tikrai nelogiškas sprendimas.

Neabejotinai geriausia opcija būtų pasilikti J.Nebo, kuris tapo naudingiausiu Eurolygos naujoku šiame sezone, o ir plika akimi matėsi jo progresavimas puolime viso sezono metu. Gynyboje amerikietis vis dar turi problemų su varžovų prašokimais – jeigu neblokuoja metimo, tada oponentai pelno taškus. J.Nebo dar tikrai progresuos ir „Žalgiriui“ jis tikrai turėtų būti tarp tų prioritetų, kurį reikia išsaugoti. Krepsinis.net žiniomis, J.Nebo agentas kalbasi ir su kitais Eurolygos klubais, bet „Žalgirio“ variantas nėra atmestas ir galimybė likti Kaune tikrai yra.

J.Lauvergne‘as yra geras Eurolygos centras, bet „Žalgiriui“ gali būti pernelyg brangus. Jeigu norima daugiau pinigų investuoti įžaidėjui ir atakuojančiam gynėjui, natūralu, kad tuos pinigus reikia atimti iš „penktų numerių“. Krepsinis.net žiniomis, Kalebo Tarčewskio agentūra aktyviai ieško savo klientui naujos darbovietės Eurolygoje, o amerikiečio rinkos vertė yra stipriai kritusi nuo 900 tūkst. eurų sutarties Milano „AX Armani“ gretose. „Du prieš du“ stiliaus centras šalia gero įžaidėjo tikrai galėtų atsiskleisti.

REKLAMA

Labiausiai apkalbamas „Žalgirio“ vidurio puolėjas yra M.Blaževičius, kuris vienu metu žaidė neblogai, bet vėliau visiškai pranyko kitų labiau patyrusių kolegų fone. Kad ir kaip mylime saviškį ir kad ir kaip vertiname, kad „Žalgiris“ už jį mokėjo 120 tūkstančių eurų išpirką, galbūt M.Blaževičius dar nėra pasiruošęs būti antru centru Eurolygoje? O trečio vidurio puolėjo vaidmenyje būti trečią sezoną tikrai nenorėtų ir jis pats, ir klubui tai nebūtų palanki situacija. Galbūt variantas yra pratęsti sutartį ir paskolinti Europos taurės ar FIBA Čempionų lygos komandai, kur jaunuolis turėtų bent jau 25 minučių vaidmenį. Dabar M.Blaževičius nėra tas centras, kurį išleidus trumpoms atkarpoms yra aiškumas, ką jis gali suteikti per tą laiką.

Ar Marekas Blaževičius vertas antro centro vietos „Žalgiryje“?
 • Taip, vertas
  33% (4766 balsai)
 • Ne, neatitinka to lygio
  67% (9583 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Įdomus variantas būtų pasikviesti Lauryną Birutį. Šis buvęs žalgirietis dabar būtų naudingas Eurolygoje tam tikromis atkarpomis ir prieš specifinius varžovus. „Žalgiris“ nuolat turi problemų prieš Eurolygos milžinus kaip Fallai, Walteris Tavaresas ar Christas Koumadje. Lėtas L.Birutis būtų nuolat atakuojamas pikenrolų situacijose, todėl jį išleidus ant parketo puolime reikėtų žaisti išnaudojant jį. Ir K.Maksvytis tai moka daryti, ką metėme jau Lietuvos rinktinėje per atrankos „langus“. Galimybė, kad „Žalgiris“ panaudos tokį modelį, nėra didelė, bet sutikite, kad variantas tikrai įdomus ir skambantis logiškai.

Kitą sezoną galima suteikti šansą LKL kovose Motiejui Krivui, kuris Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) jau parodė savo meistriškumą ir po truputį laikas jam išbandyti jėgas su aukštesnio meistriškumo varžovais, kadangi šis 17-metis turi šviesią ateitį.

Apibendrinus galima pasakyti, kad šiuo metu vidurio puolėjų grandį prognozuoti yra itin sudėtinga. Atrodo realiausia, kad J.Lauvergne‘as liks komandoje, o J.Nebo keliaus kitur. Yra galimybių, kad neliks nė vieno iš užsieniečių dėl skirtingų priežasčių – J.Nebo nenorės pats, o prancūzas bus tiesiog per brangus. K.Maksvytis ir „Žalgirio“ vadovai turės atsakyti į klausimą, ar M.Blaževičius gali būti atsarginiu vidurio puolėju Eurolygoje. Padarius tai, galima bus aiškiau dėliotis planus.


Gairės: Žalgiris
86 komentarai
Naujausi komentarai (86)
Geriausiai ivertinti (86)
PRO komentarai (6)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti