D.Adomaitis: apie neišnaudotą perspektyvą „Ryte“, ryšį su Š.Jasikevičiumi ir darbo sostinėje įtaką ateičiai „Žalgiryje“ (20) antra „MISsMATCH“ dalis

Gruodžio 21 d., 10:30
D.Adomaitis nemano, kad darbas „Ryte“ jam sutrukdys kada nors dirbti Kaune
D.Adomaitis nemano, kad darbas „Ryte“ jam sutrukdys kada nors dirbti Kaune
Gabrielė Miknevičiūtė

Krepsinis.net portale – antroji pokalbio „MISsMATCH“ laidoje dalis su treneriu Dainiumi Adomaičiu.

Specialistas įvardino, kad iš visų karjeros atsisveikinimų, jam daugiausiai kartėjo paliko išvykimas iš Vilniaus.

„Kalbėjome apie ambicingą planą, susidėliojome tikslus, krepšinio prasme gerai ėjome pagal planą, žinojome, ko norime iš jaunų žaidėjų. Čia buvo sustojimas pusiaukelėje dėl kai kurių žmonių kvailų ambicijų, nesugebėjimo išklausyti kritikos, kuri yra pagrįsta ir neturi nieko bendro su lojalumu. Tokio atsidavimo iš komandos ir trenerių pusės galima tik pavydėti. Gaila, nes mačiau labai didelę perspektyvą. Planavome, kad ateis momentas, kuomet bus galima galvoti apie kovą dėl titulo Lietuvoje, nes „Žalgiris“ su Šaru – vienas, pasikeitus situacijai – kitas. Taip ir nutiko. Bet mes patys nesugebėjome eiti į priekį“, – sakė jis.

REKLAMA

Apie tai, kad D.Adomaitis atvyks į „Rytą“, kalbos pasirodė dar praeitoje pusfinalio serijoje ir jos įskaudino Rimą Kurtinaitį. Ar buvo galima įtarti, kad situacija gali pasikartoti?

„Tartis su treneriais ar žaidėjais sezono metu – labai normalu, bet jei kažką padarai, sugebėk išlaikyti liežuvį už dantų, o ne rėkti per visą lėktuvą, kad bus taip ar taip. Lygiai taip buvo ir su manimi – aš turėjau „pliusą“, jie galėjo sutartį pratęsti arba ne. Jei sprendimas yra nepratęsti – viskas tvarkoje, tik tu paimi telefoną, paskambini ir pasakai – mūsų planas dirbti su kitu treneriu, ačiū. Man nebūtų jokių problemų. Tik svarbu kokių būdu tai padarai: kai į akis sakai, kad tavęs norime, o esi susitaręs su kitu treneriu, tai yra žmogiški poelgiai, kurie turės pasekmes. Pasekmės tokios, kad toks žmogus mano akyse niekada neturės pagarbos, melas man yra blogiausias dalykas, ką gali padaryti žmogus“, – atviravo D.Adomaitis.

Jis taip pat pasakojo apie sudarytu klausimynus žaidėjams ir laikotarpį, kuomet tenka rinkti informaciją apie juos.

REKLAMA

„Buvę situacijų, kai užduodi klausimą, o atsakymas prasideda taip: užmiršk apie šitą žaidėją. Tai reiškia, kad yra viskas. Aš pats esu pasakęs panašių dalykų. Užtat žaidėjams ir sakau: esate čia 9–10 mėnesių, bet jie gali nulemti jūsų karjerą. Kaip dirbsite, elgsitės – to klausti skambins ne jums, o man“, – apie pasikalbėjimus su kitais specialistais ir klubų vadovais sakė D.Adomaitis.

Klubai turi ir failus kompiuteryje, kur įrašo informaciją apie dominančius žaidėjus. Treneris šypsosi – tekę paskaityti visko.

„Girdėjau, kad prieš 2 metus treniruotės metu jis sumušė gydytoją. Arba neatėjo į treniruotę, nes iš vakaro padaugino alkoholio naktiniame klube“, – įrašus cituoja jis.

Paklaustas, ar jo darbas „Ryte“ galėjo ir gali padaryti įtaką tolesnei karjerai „Žalgiryje“, strategas atsako neigiamai.

„Nemanau. Galiu pakartoti, kad geriausius savo kaip žaidėjo metus praleidau „Žalgiryje“. Ką ten pasiekėme, kokia buvo atmosfera – kažkas fantastiško. Linkiu kiekvienam tai patirti. Pabūti komandoje, kur po rungtynių žinai, ką darysi – važiuosi kartu vakarieniauti, o jei viskas gerai – dar trumpai pratęsti. Kaune gimė mano pirmagimė, aš pats – irgi. Natūralu, kad kiekvienas nori dirbti aukštesniame lygyje, tai nėra pasipūtimas. Yra profesinės ambicijos. Lietuviui treneriui dirbti Eurolygoje lengviausias kelias yra per „Žalgirį“, – sako jis.

REKLAMA

Beje, pokalbis su treneriu vyko dar iki jam atvykstant į Klaipėdos „Neptūną“.

Antroje „MISsMATCH“ dalyje:

00:00 sunkiausi atsisveikinimai ir išvykimas iš „Ryto“

04:45 sutarimas su „Rytu“, kurio faktas nustebino R.Kurtinaitį

12:40 ryšys su Š.Jasikevičiumi

19:30 treneriai, kurių darbą būtų įdomu pamatyti iš arti

26:00 ar kada nors sutiktų grįžti į asistento pareigas

27:40 trenerių sėkmė su žaidėjais ir žaidėjų sėkmė su treneriais

35:30 ko treneriai išmoksta iš žaidėjų

42:00 darbo „Ryte“ įtaka potencialiam persikėlimui į „Žalgirį“

 

Pirmoji „MISsMATCH“ dalis:


Gairės: adomaitis
20 komentarai
Naujausi komentarai (20)
Geriausiai ivertinti (20)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
NBA