D.Maskoliūnas: apie būsimus varžovus, T.Sedekerskio trūkumus ir laukiantį spaudimą (115) VIDEO interviu

Birželio 28 d., 18:55
D.Maskoliūnas kalbėjo apie rinktinės dvyliktuką (BNS nuotr.)
D.Maskoliūnas kalbėjo apie rinktinės dvyliktuką (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Lietuvos rinktinė jau antradienį pradeda kovas olimpinės atrankos varžybose. Pirmosiose rungtynėse lietuviai surems ginklus su Venesuelos krepšininkais.

Mūsų šalies komandos kapitonas Mantas Kalnietis prieš pirmąsias rungtynes teigė, kad visas dėmesys kol kas būtent į jas.

„Pirmos rungtynės bus labai svarbios ir visa koncentracija joms. Nesižvalgome toliau į priekį ir koncentruojamės kol kas tik į pirmą mačą“, – kalbėjo rinktinės kapitonas.

– Kiek svarbu, kad arenoje bus sirgaliai ir kiek tai gali turėti įtakos?

REKLAMA

– Labai svarbu, kad turėsime mus palaikančius sirgalius. Nors dėl to ir yra papildomo spaudimo, bet dažniausiai jie tampa mūsų „šeštuoju žaidėju“.

– Turite patirties tokio rango varžybose. Kas svarbiausia jose?

 – Reikia atsiriboti nuo žurnalistų ir visų kalbų. Turime išpildyti paruoštą planą ir negalvoti per daug toli į priekį.

– Kuo skiriasi komandos žaidimas, kai aikštėje J.Valančiūnas ir D.Sabonis kartu ir kuomet atskirai?

– Kai jie kartu – žaidimas grindžiamas ne per vieną žmogų, o galime juos abu išnaudoti arčiau krepšio. Tuomet po krepšiu turime milžinišką persvarą. Tada dingsta mobilumas ir reikia prie to prisitaikyti prie kitokio krepšinio. Netgi žaidžiant pikenrolą iškyla niuansų, kadangi baudos aikštelė yra užimta ir reikia juos surasti. Kai jie yra po vieną, tada galima ieškoti ir prasiveržimo į baudos aikštelę.

– Ar žaidimas prie savų sirgalių nepadaro papildomo spaudimo?

– Tai ne pirmas toks atvejis ir kiekvienas asmeniškai turi su tuo susitvarkyti. Patarimas jaunesniems būtų tas, kad reikia atsiriboti nuo to, kas vyksta už aikštės ribų bei susikoncentruoti tiesiog į žaidimą. 

REKLAMA

Vyriausiasis komandos treneris Darius Maskoliūnas prieš pirmą akistatą teigiamai įvertino komandos pasirengimą.

„Tai bus labai svarbi savaitė mums. Žinome savo tikslus ir ką norime pasiekti. Manau, kad esame gerai pasiruošę. Būtų gerai jei turėtumėm daugiau laiko, tačiau yra kaip yra. Rytoj pradedame kovą ir sieksime savų tikslų“, – kalbėjo D.Maskoliūnas

– Kokia pagrindinė žinutė, kurią rytoj norite pasiųsti komandai?

– 100 procentų atiduoti save ir koncentruotis į ataką po atakos.

– Koks įspūdis apie būsimą varžovę Venesuelos rinktinę?

– Tai labai patyrusi komanda, turinti daug didelių ir stiprių kūnų. Jie puikiai kovojo dėl kamuolių Amerikos kvalifikacijos kovose. Sudėtinga juos analizuoti, kadangi Venesuela nežaidė draugiškų mačų. Tenka pasikliauti senesne informacija. Tai stipri komanda, todėl ruošiamės sunkioms rungtynėms.

– Kaip sekėsi rinkti informaciją apie Venesuelos ir Pietų Korėjos komandas?

– Visi žinome, koks kruopštus yra Benas Matkevičius. Žiūrėjome pastarąsias Venesuelos rungtynes su Kolumbija, Argentina, Čile. Matome sudėtį, kuri atvažiavo į Kauną, tad pagrindas yra išlikęs. Keleto svarbių krepšininkų trūksta, tačiau, manau, kad informacijos turime pakankamai. Apie Pietų Korėją taip pat rinkome informaciją ir manau, kad esame pasiruošę.

REKLAMA

– Kaip įvertintumėte pasiruošimą ir kiek žiūrovų tikitės išvysti?

– Mes turime informacijos, kiek bilietų parduota, bet be abejo visada tikimės, kad sirgalių bus kuo daugiau. Pats pasiruošimas vyko sklandžiai nors varžovus kontrolinėms rungtynėms buvo gauti sunku. Komandos dėl koronaviruso nori žaisti kuo arčiau ten, kur turės rungtyniauti atrankose. Nuo pat pradžių norėjome, kuo mažiau keliauti ir žaisti salėje, kurioje vyks svarbiausios kovos. Visada norisi pasitikrinti su stipriausiomis komandomis, bet turėjome, ką turėjome. Vaikinams išaiškinome, kad tos pergalės nieko nereiškia ir turime ruoštis žymiai stipresniems varžovams. Žaidėjai tai puikiai suprato. Treniruočių procese krepšininkus dažniau tenka stabdyti, o ne raginti, tad su nusiteikimu viskas yra gerai.

– Pasiruošime žaidėte 2 rungtynės su Dominikos Respublika. Ar tai panašus varžovas į Venesuelą?

– Taip, abi šios komandos žaidžia fiziškai stiprų krepšinį. Jos galbūt nėra aukštos, bet žaidėjai turi daug fizinės jėgos.

– Gal galite plačiau pakomentuoti, kodėl T.Sedekerskis netiko komandos gynybai?

REKLAMA

– Mes matome treniruotes, jas filmuojame ir darome analizes. Negaliu sakyti, kad Tadas visiškai neįsipaišė ar visiškai netiko. Jis turi nuostabų kūną ir yra atletiškas, bet mums pritrūko to reikalingo jausmo. Būtent to jausmo, kaip reikia sužaisti tam tikrose situacijose gynyboje pasigedome ir treniruočių, ir rungtynių metu. Viskas susideda iš menkų smulkmenų ir nusprendėme, kad žaidėjas, kuris taikė į tą pačia poziciją su Tadu, šiuo metu yra geresnės formos.

– Ar esate susidėliojęs startinį penketą ar jis kis nuo varžovo?

– Atsižvelgsime į varžovą, tad jis keisis. Vis tik tai bus 1–2 žaidėjų pokytis. Tikrai nesilaikysime šablono, kad būtent šie žaidėjai turi pradėti.

– Slovėnai Lietuvą įvardino kaip favoritę. Ar tas statusas neslegia?

– Būtų keista, jeigu slovėnai mūsų neįvardintų kaip favoritų. Tikiuosi, kad turėsime sirgalius, kurie mus palaikys. Tai gal kažkiek gula ant pečių, o ir žaidėjai kurį laiką žaidė be žiūrovų. Neturime daug jaunų žaidėjų, kuriuos tai išmuštų iš vėžių. Gal to jaudulio ir bus bet rungtynės po rungtynių ir viskas bus gerai.


115 komentarai
Naujausi komentarai (115)
Geriausiai ivertinti (115)
PRO komentarai (15)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti