D.Maskoliūnas: apie D.Sabonio traumą, dvyliktuko klausimą ir opiausią problemą (19)

Birželio 24 d., 21:56
D.Maskoliūnas apžvelgė trumpą pasirengimo ciklą (BNS nuotr.)
D.Maskoliūnas apžvelgė trumpą pasirengimo ciklą (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Lietuvos rinktinė pasirengimą olimpinei atrankai Kaune baigė be pralaimėjimų. Trečiasis draugiškas susitikimas prieš Dominikos Respubliką buvo laimėtas 95:69.

Poilsio buvo suteikta svarbiems rinktinės žaidėjams Domantui Saboniui ir Mariui Grigoniui, o likęs dvyliktukas minutes dalinosi gana tolygiai. Nė vienas žaidėjas aikštėje neišbuvo daugiau 23 minučių, o mažiausiai rungtyniavo 11 minučių gavęs Jonas Valančiūnas.

Po rungtynių rinktinės strategas Darius Maskoliūnas apžvelgė pastarąjį mačą ir visą pasirengimo ciklą.

„Galvoju, ką čia tokio pasakyti... Buvo tikrai neblogų momentų, tiek puolime, bet kaip visi jau pastebėjo, ar iš susijaudinimo, ar iš koncentracijos nebuvimo, iš pradžių pridarome daug klaidų. Čia yra blogiausias variantas, bet sprendimai puolime, gynybinės klaidos vyksta. Po to įtampa atslūgsta, žaidėjai atsipalaiduoja. Mes, kaip treneriai, turime išaiškinti, kad klaidų visada bus, bet tokių atkarpų negalime sau leisti. Per likusį super trumpą laiką turime stengtis tai panaikinti“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Bandėte kartu Domantą Sabonį ir Joną Valančiūną, šį kartą išbandėte žaidimą žemu penketu. Jei turėtumėte dar vieną tokį mačą, ką labiausiai norėtumėte išbandyti?

– Daug dalykų tokių yra, kuriuos reikėtų pabandyti. Turėdami dar vienerias rungtynes gal bandytume daugiau žaisti su mažiau eksperimentine, smogiamąja sudėtimi. Faktas, kad retai pavyks panaudoti visus dvylika žaidėjų, reiktų, kad pagrindiniai žaidėjai labiau vienas kitą pajustų. Mažiau eksperimentų, daugiau zulinimo tų aspektų, kuriuos atliksime atrankoje.

– Kodėl neregistravote Domanto Sabonio ir Mariaus Grigonio?

– Jei stebėjote rungtynes, matėte, kad Domas prieš Rusiją gavo mikro traumą ir sekančią dieną sunkiai judėjo. Galėjome mesti jį į kovą ir iš bėdos pastatę ant kojų, bet tam nebuvo reikalo. Išduosiu paslaptį, vis tiek vieną aukštą būtume nuėmę. Dėl Mariaus klausimų neturime, labiausiai norėjome pamatyti, kaip Rokas Giedraitis atrodo „antrojoje pozicijoje“. Jis yra super snaiperis, todėl buvo keistoka, kad imasi mažai iniciatyvos ir mažai metimų atlieka. Per minutės pertraukėlę apie tai pašnekėjome ir jis padarė išvadas. Jei varžovai tai leidžia, jis turi atakuoti krepšį, nes darė tai viso sezono metu ir darė puikiai.

REKLAMA

REKLAMA

– Kaip vertinate Tomo Dimšos pasirodymus ir kiek tai jaukia pradinius planus?

– Kas liečia darbo etiką, neturiu niekam net mažiausių pretenzijų. Juos reikia stabdyti, o ne stumti, įskaitant ir NBA žvaigždes. Dėl to neturiu jokių klausimų. Kas liečia paties Tomo žaidimą, keliais žodžiais, labai nesiplečiant, jis yra toks skylių užkaišiotojas. Jis gali žaisti tiek įžaidėju, tiek atakuojančiu gynėju, ypač gynyboje, kai visi keičiamės. Jis žino sistemą, jam yra šiek tiek lengviau užkaišioti tas skyles. Žiūrėdami į priekį, su kokiomis komandomis teks žaisti, žinome, kad mums reikia su kamuoliu galinčių žaisti krepšininkų ir jis tikrai prisidėjo prie to sprendimo.

– Šios rungtynės davė atsakymų dėl dvyliktuko?

– Kažkiek davė, nors žinote datą, kada reikia skelbti dvyliktuką. Gal ne dvyliktuką, bet tryliktuką jau turime, o konkrečiai pamatysite vėliau.

– Kaip vertinate Manto Kalniečio žaidimą?

– Daktarai padarė savo darbą ir treniruotėse jis jau dirba pilnu tempu. Akivaizdu, kad šiuo metu jis nėra tame ritme, kuriuo tapo Vieningosios lygos MVP. Nėra ko slėpti, nesu patenkintas tuo, kaip jis įėjo į rungtynes, bet mums dar reikia laiko, dėl to kartais ir forsuojame jo minutes. Žinome, kokia figūra jis yra ir tikimės, kad kiekviename mače atrodys tik geriau.

REKLAMA

– Daug progų gavo pasireikšti Gytis Masiulis ir Regimantas Miniotas, kuris iš jų geriau įgyvendino jūsų planus?

– Sunku pasverti. Pasižiūrėsime vaizdo įrašus, bet, sąžiningai pasakysiu, šiuo momentu „50/50“. Tiek Regis puikiai atrodė pirmųjų rungtynių mažame penkete, Gytis momentais taip pat labai gerai.


19 komentarai
Naujausi komentarai (19)
Geriausiai ivertinti (19)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
OLIMPIADA