Darbą su aštuoniolikmečiais pradėjęs Ž.Urbonas: labai daug energijos ir noro, tik ne visada pakanka išminties (8)

liepos 30 d., 17:32
Ž.Urbonas susitiko su auklėtiniais (Foto: Žygimantas Vingelis)
Ž.Urbonas susitiko su auklėtiniais (Foto: Žygimantas Vingelis)

Lietuvos vaikinų iki 18 metų rinktinė pradėjo pasiruošimą kitą savaitę startuosiančiam FIBA Challenger turnyrui.

Keturiolika Žydrūno Urbono auklėtinių šiuo metu sportuoja Kėdainiuose.

„Gal būtų banalu sakyti, kad čia kosminis nusiteikimas ir nuotaikos puikios, nes kitaip ir negali būti, čia Lietuvos rinktinė, – pažymėjo Ž. Urbonas. – Bet kokio amžiaus grupėje, aš net neabejoju, kad darbas vyksta tokiu pačiu ritmu. Labai daug energijos, labai daug noro. Tačiau, aišku, ne visada pakanka tos išminties. Tai dar jaunimas ir jiems ją ir reikia įdiegti.“

Kalbėdamas apie rinktinės stovykloje vykstantį darbą, specialistas teigė esantis maloniai nustebintas tiek trenerių štabo, tiek pačių žaidėjų.

„Nustebino mūsų štabas – netikėjau, kad taip greitai susigrosime arba susilipdysime, nes tai irgi nauji žmonės, irgi labai svarbi grandis, kur turi žvelgti panašiai vienodai, diskusijos pas mus neužtyla. Tikrai labai maloniai iš dalies nustebino didelis profesionalumas iš kiekvieno, kuris yra mūsų štabe.

REKLAMA

Vaikinai tikrai išsiskiria. Kai kurie, matosi, lengviau bendrauja. Labai smagu, kad yra charakteriai, yra iš ko rinkti kapitoną, ne visi tylūs, ramūs. Visi bendrauja pakankamai drąsiai, auga nauja karta. Jie klauso ir ramiai pasako savo nuomonę. Smagu, bendrąja prasme, už Lietuvos ateitį“, – auklėtiniais džiaugėsi Ž. Urbonas.

Lietuvos aštuoniolikmečiai į turnyrą ruošiasi vykti nusitaikę į aukščiausias vietas.

„Tikslas, kad ir draugiškas turnyras, yra vienintelis. Kadangi pas tave ant širdies yra parašyta „Lietuva“, ten turi palikti visą savo širdį, nes žaidi už Lietuvą – už savo tėvus, senelius, savo kraštą. Kitokio dalyko negali būti – tikslas yra pergalės“, – sakė rinktinės strategas.

FIBA Challenger turnyras šiemet tapo neoficialiu Europos čempionatu ir pakeitė dėl koronaviruso neorganizuotas oficialiąsias Senojo žemyno pirmenybes. Jų metu penkiuose Europos miestuose rungsis 32 komandos.

REKLAMA

Lietuvos rinktinė priklauso geriausių aštuoniolikos komandų divizionui.

Lietuviai rungtyniaus Tel Avive (Izraelis), o taip pat turnyrai vyks Konijos (Turkija), Skopjės (Šiaurės Makedonija), Levicės (Slovakija) ir Tiranos (Albanija) miestuose.

Kovas FIBA Challenger turnyre lietuviai pradės rugpjūčio 3 d. su šeimininkais – Izraelio rinktine. Rugpjūčio 4, 5, 7, 8 dienomis atitinkamai laukia susitikimai su Graikija, Estija, Prancūzija ir Portugalija.

Aštuoniolikmečių vyr. treneriui Ž.Urbonui talkina treneriai Mindaugas Noreika ir Šarūnas Ciparis. Fizinio rengimo treneris Mindaugas Saulevičius ir kineziterapeutė Saulė Salatkaitė.

Aštuoniolikmečių rinktinė: Kasparas Sideravičius, Gabrielius Mažeika, Gytis Valickas, Emilis Butkus, Radvilas Kneižys, Aringas Brazauskas, Augustinas Kiudulas, Mintautas Mockus, Dovydas Butka, Vilius Slanina, Domas Kauzonas, Ugnius Jaruševičius, Dominykas Butka, Tautvydas Baltrušaitis.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: laimėk bilietus į Žalgirio mačą. Spausk ir žiūrėk >>


8 komentarai
Naujausi komentarai (8)
Geriausiai ivertinti (8)
PRO komentarai (4)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Tvarkaraštis